Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-11-14 00:04:25

Aaron

Tunezja - za i przeciw

Zapraszam do dyskusji - za i przeciw wycieczce do Tunezji.

 

#2 2008-11-15 17:01:08

asnieszka

Re: Tunezja - za i przeciw

Na plus - temperatura, ceny i jesli sie dostanie do dobrego hotelu mozna trafic na ciekawe animacje, obsługa raczej przygotowana do konataktu w języku angielskim. Cennym wrazeniem jest wyprawa na Saharę - 2 dniowa wycieczka z roznorakimi atrakcjami (przejazdzka na wielbłądach, wyprawa jeepami trasą Paryz-Dakar itp)

Minusy - brud, zwlaszcza poza terenami hotelowymi, narzucający sie sprzedawcy, no i brak przyjemnosci kąpieli w morzu pełnym meduz.

 

#3 2008-11-15 17:43:38

PAVULON

Re: Tunezja - za i przeciw

kiedy są meduzy w morzu w tunezji9? cały czas czy okresowo?

 

#4 2008-11-16 19:01:12

28121972

Re: Tunezja - za i przeciw

Potwierdzam opinię asnieszki. Dodam jeszcze, że przy niektórych hotelach plaże są dosyć wąskie, co w zestawieniu z meduzami znacznie ogranicza możliwość pełnego korzystania z plaży i kąpieli morskich. Wyprawa na Saharę - po prostu konieczna!!!!
Ewa

 

#5 2008-11-16 19:33:53

PAVULON

Re: Tunezja - za i przeciw

agnieszka kiedy byłaś w tunezji i jak jest z tymi meduzami są zawsze czy okresowo.ważna dla mnie informacja bo myślę sie tam wybrac w przyszłym roku!

 

#6 2008-11-16 20:43:56

asnieszka

Re: Tunezja - za i przeciw

Ja w Tunezji bylam w lato a dokładnie w sierpniu, i niestety bylam zmuszona zamienic niezastapione kąpiele morskie na hotelowy basen sad A to wiadomo nie to samo..
Czy są zawsze czy okrsowo nie wiem.. trzeba by przeszukac net..

 

#7 2008-11-17 11:23:08

KaSiK

Re: Tunezja - za i przeciw

 

#8 2008-11-20 14:41:00

sylwia1lipiec

Re: Tunezja - za i przeciw

Ja byłam od 18 wrzesnia do 2 października w Hammamet i morze było cudowne, bardzo ciepła woda, w basenie zimniejsza. Co moge polecić - na pewno morze i plaże w Hammamet, Uroczą Kartaginę i Sidi bu Said-niebieskie miasteczko(mozna samodzielnie wynając busa w kilka osób i zwiedzic te dwa piekne miejsca i Tunis)
Podobno Sahara jest warta odwiedzenia, niestety nie byłam ale znajomi polecali, którzy się wybrali.
Jeżeli ktos lubi się targować, to najlepszym miejscem jest Tunis, polecam zakup shishy ale trzeba uwaznie wybrać, duże nie znaczą dobre.
Animacja super, przynajmniej w naszym hotelu i polecam opcje All inclusive, nie musisz sie o nic martwić:-)
Na minus to brud poza hotelem, monotonne jedzenie w hotelu, brak materaców do leżaków(mówię o moim hotelu) i zaczepki przez Tunezyjczyków.

 

#9 2008-11-20 14:42:54

sylwia1lipiec

Re: Tunezja - za i przeciw

a i nie było u nas żadnych meduz w tym okresie:-)

 

#10 2009-04-13 18:43:52

sunflo

Re: Tunezja - za i przeciw

A mam pytanie dotyczące biur podróży? Możecie polecić jakieś dobre a niezbyt drogie a sprawdzone?Chciałabym jechać na wczasy ale wykupywać wycieczki fakultatywne choć jestem raczej zawsze za wycieczkami objazdowymi,z tym,że nie wiem czy wiadomo,że tak jest zawsze drożej a nie wiem czy warto zainwestować w Tunezję.

 

#11 2009-04-13 21:17:31

asnieszka

Re: Tunezja - za i przeciw

Mysle ze to kwestia gustu, ale szczerze mówiąc  nam Tunezja nie wydała się być na tyle ciekawa, aby objezdzac ja przez 2 tygodnie wakacji. Pobyt tygodniowy w jednym miejscu i wykupienie 2 dniowej wycieczki na Saharę wystarczająco pozwala poznać smak tego kraju. My bylismy z biura Exim Tours.. czy warte polecenia?? hmmm.. nie wiem, ale problemów z ich strony nie mielismy żadnych.
Pozdrawiam

 

#12 2009-04-13 21:31:39

anet_zb

Re: Tunezja - za i przeciw

My byliśmy dwa tygodnie i jak na luty to trochę dużo. Na zwiedzanie super ale na opalanie i kąpiele w morzu za zimno. To zależy od tego co kto lubi. My lubimy aktywny wypoczynek, zwiedzanie - takich miejsc w Tunezji nie brakuje jednak w lutym jest trochę chłodno

Ostatnio edytowany przez anet_zb (2009-04-14 20:34:15)

 

#13 2009-05-04 12:27:08

sylwia1lipiec

Re: Tunezja - za i przeciw

My lecielismy z biurem SELECTOURS, nie było żadnych niemiłych niespodzianek. Na miejscu można wykupic sobie wycieczki jakie kazdemu pasują, myślę, że objazdówka nie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

#14 2010-02-28 01:38:43

ernie13

Re: Tunezja - za i przeciw

dodam tylko,że na czystość nie ma co liczyć w kraju uboższym niż Polska, zwłaszcza w takich okolicach jak Medyna. Jak by nie było, wydaje się, że ulice są bardziej czyste niż w Polsce. A co do handlarzy to myślę,że to normalne  w tym regionie. Jak się nie targujesz to przepłacasz albo obrażasz ich ego i może dojść do małej awantury. Przynajmniej ja tak miałem. Generalnie fajny kraj, jest co zwiedzać ale przede wszystkim na własną rękę, morze w grudniu ma temp.  19 stopni, i trzeba uważać na kieszonkowców... jak wszędzie, polecam

 

#15 2012-02-19 20:01:23

Fedyk

Re: Tunezja - za i przeciw

Byłem dwa razy. Październik i czerwiec/lipiec 2011. W Sousse i w okolicy portu El Kantaui. Plaże  bardzo szerokie, drobny piasek, woda ciepła. Jeśli nawet bezpośrednio przy hotelu plaża wąska to wystarczy przejść odrobinkę. Dla każdego coś się znajdzie.  Ja po dyskoteki tam nie jechałem, i 2 tygodnie na zwiedzanie i poznawanie klimatów, to nie zbyt dużo. Kilka spacerów po terenie suk ( bazaru ) mediny w Sousse nie wystarcza aby odkryć jego klimaty. Opinia " ernie 13" słuszna. Język , to głównie Francuski. Taniej niż w Polsce. Czyściej, niż w Polsce. Kłopot tylko maja ci co cenią alkohol. Drogi i trudno dostępny.  Ludziom ciekawym świata i odmiennych kultur = POLECAM.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh