Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-08-28 21:07:02

luzik33

Costa Brava 2010

Cześć!
Mamy zamiar zorganizować sobie na własną rękę urlop i polecieć z Żonką w drugiej połowie września na południe Hiszpanii.
Celem jest Costa Brava. Mam kilka pytań do Travelmaniaków którzy mieli szansę odwiedzić tamte rejony:
zamierzamy poleciec na własny koszt do Barcelony (dlatego właśnie Costa Brava;)) - ile kosztuje ubezpieczenie na taką podróż i gdzie polecacie jej wykup? Planujemy pobyt 2-3 dniowy w Barcelonie  i potem przejazd  na Costa Bravę. czy pociąg jest tu dobrym pomysłem i jakie są ceny? czy możecie polecić jakieś czyste tanie Hotele vel Hostele w Barcelonie z atrakcyjna jak na warunki ceną?

I jeszcze ostatnia kwestia: czytałem że spokojniejszą miejscowością od słynnej Lloret de Mar jest Blanes (nie szukamy imprez a raczej wypoczynku bez tłumów).
Czy w związku z tym mogę liczyć na Waszą podpowiedź w sprawie Hotelu własnie na Blanes? Oczywiście na luksusy nie liczymy ale czysto, cicho w miare blisko plaży i nie za drogo (3*) było by w sam raz smile

Dzięki za pomoc smile W zamian obiecuję relację z wyprawy po powrocie wink)

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych!

 

#2 2010-08-29 16:00:20

anet_zb

Re: Costa Brava 2010

Jeśli chodzi o Barcelonę to możemy polecić sprawdzoną kwaterę - mieszkanko w kamienicy przy stacji metra Marina. Dobra lokalizacja.
Blisko do plaży, Port Olimpic (kilka minut na piechotę), Sagrady Familii, parku Ciutadella i Estacion Nord
(na który przyjeżdżają wszystkie busy z lotniska w Gironie).
Do dyspozycji: 3 pokoje dwuosobowe (zamykane na klucz), wspólna łazienka i ubikacją,
kuchnia (w pełni wyposażona), salon i balkonik.
Obok mieszkania znajdują się dwa supermarkety.
My w maju płaciliśmy 25 E za noc za osobę.

Mieszkanie wynajmuje Argentyńczyk ale spokojnie można się z nim porozumieć po angielsku

adres email:sleepbarcelona@gmail.com
tel:
0034 675253029

Jeśli chodzi o Costa Brava to byliśmy tam i zdążyliśmy wrócić kilka dni temu. Byliśmy samochodem więc nie korzystaliśmy z komunikacji miejskiej ale pociągi renfe i autobusy kursują często i ceny nie są wygórowane.
Mieszkaliśmy w Lloret de Mar na kempingu. Ceny dość wygórowane ale wiadomo Lloret nastawione na turystów, których tutaj jest rzeczywiście całe mnóstwo. Może we wrześniu jest spokojniej:). Myśllimy, że znajdziecie coś spokojnie na miejscu bez rezerwacji.  Jeśli będziecie mieć możliwość koniecznie polecamy Figures z Muzeum-Teatrem Salvadore Dali i przepiękne miasteczko średniowieczne Besalu. Godna polecenia jest też Girona. Nie wiemy czy nastawiacie się tylko na wypoczynek czy też i zwiedzanie.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenia to wystarczy wziąć kartę z Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. My jednak zawsze ubezpieczamy się dodatkowo indywidualnie w Allianzie - koszt to ok. 4-5zł za każdy dzień pobytu za granicą. Warunki ubezpieczenia korzystne.

Pozdrawiamy ciepłosmile W miarę możliwości odpowiemy na pytania

Ostatnio edytowany przez anet_zb (2010-08-31 12:51:46)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh