Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-06-28 19:50:54

katerinagr

Ciekawe miejsca we Włoszech

W połowie lipca wybieramy się samochodem z Grecji do Polski. Chcemy przejechać przez całe Włochy. Przypłyniemy do Bari. Mamy w planie zwiedzanie miasteczka Alberobello ze słynnymi domkami trulli, potem Matera z domami wykutymi w kamieniu gdzie M.Gibson nakręcił "Pasję", może pł. Gargano, Pompeje, Rzym, Watykan, Cerveteri lub Tarquinia- z grobowcami Etrusków, Piza, cudowne miasteczka Cinque terre i Wenecja. Czy ktoś był w tych miejscach? Czy może polecić jakieś niedrogie noclegi których wcześniej nie trzeba rezerwować? Jak wygląda sytuacja z parkingami? Które miejsca lepiej zwiedzać środkami komunikacji publicznej? I ile czasu mniej więcej liczyć na każde z tych miejsc, by obejrzeć je na spokojnie?

 

#2 2010-06-28 20:04:48

PAVULON

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

cóż je zeli chodzi o rzym polecam zdecydoweanie zwiedzanie metrem , szybko , skutecznie i do celu ,. świetnie zorganizowane!, parkingi w dużym mieście to prawdziwa sztuka. do samej wenecji nie wjedziecie samochodem...

 

#3 2010-06-28 20:36:59

katerinagr

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

A może mógłbyś polecić jakieś noclegi, najlepiej żeby był tam też parking w okolicach Rzymu i Wenecji

 

#4 2010-06-28 21:57:52

chris201

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

jezeli chodzi o noclegi jadac do Wenecji to najlepiej spac w Mastre
http://www.villadori.com/pl/services.htm

(ja tez w Mastre nocowalem ale w innym hotelu)

 

#5 2010-06-29 08:54:55

piea

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

A może Toskania? (To niesamowite miejsce, bardzo klimatyczne, i przede wszystkim takie inne....). Kocham Włochy, i moge tam wracac bez przerwy, ale miejsca takie jak Rzym, Wenecja...cóż!-są  piękne, warto je zobaczyc, ale wracać tam wciąż chyba jednak niekoniecznie. W tym roku też oszywiście zamierzam odwiedzic Włocgy- ale tym razem piękną Ligurię, Lombardię i okolice jeziora Garda.

 

#6 2010-06-29 15:11:42

Michasia_Bogus

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

 

#7 2010-06-29 15:18:34

piea

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

dokładnie tak:Włoskie delicje- na prełomie sierpnia i września. A skąd wiecie????

 

#8 2010-06-29 15:43:37

Michasia_Bogus

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

Już pisaliśmy przy Toskanii,że myślimy o tych wycieczkach-''Toskańska Przygoda'',''Rzymskie wakacje''oraz ''Włoskie Delicje''. A skoro byłaś na ''Toskańskiej z Itaką'',to domyśliłem się że teraz chodzi o ''Włoskie Delicje''.To czekamy na kolejne ciekawe fotki z pięknej Italii.My byliśmy we Włoszech osiem lat temu i bardzo tęsknimy,musimy tam koniecznie znowu pojechac wink Pozdrawiamy! smile

 

#9 2010-11-08 11:58:01

CzekoladowySwiat

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

mmmm sad  a ja jeszcze nie bylam we Wloszech. Wlasnie zaczelam zbierac info o tym panstwie. Co, gdzie, jak i w ogole. Jestem zafascynowana tym krajem, kultura. Ogladaliscie juz "Eat, pray and love"? ...chce tez w te wakacje w koncu tam pojechac

 

#10 2011-03-04 21:36:51

texarkana

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

A ja myślę o "Królowych Południa" z Itaki (REGGIO DI CALABRIA - SCILLA - MATERA - ALBEROBELLO - BARI - PIETRALCINA - RZYM - CASERTA - COSTA AMALFITANA - PAESTUM - TROPEA - TAORMINA). W zeszłym roku się zapisałam, ale niestety odwołali (skasowane przeloty czarterowe). Mam nadzieję, że w tym roku się uda. Jest to dużo km do przejechania, ale po "Smaku Orientu"z Rainbow Tours nie straszne mi długie trasy, gdy program ciekawy. Poza tym chcę spróbować pizzy kalabryjskiej.
Wycieczki z biur, takie powiedzmy tygodniowe, to świetna forma rekonesansu w regionie. Jeśli jakieś miejsce przypadnie do gustu, potem można sobie pojechać prywatnie i pobobrować.

 

#11 2011-03-04 21:41:23

texarkana

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

Aha, no a w Cinque Terre byłam dawno, dawno temu, z 15 lat... Cudne miejsce! Spaliśmy wtedy po prostu na skałach nad samym morzem i pod gołym niebiem, tak "na dzikusa".

 

#12 2013-02-15 12:52:55

edom_wakacje

Re: Ciekawe miejsca we Włoszech

My polecamy odwiedzić Ostia Antica smile Antyczny port znajduje się ok 30km od Rzymu. Termy, świątynie poświęcone rzymskim bóstwom, teatr, budynki porośnięte roślinami i targ rybny z marmurowymi stołami. Wszystko to robi ogromne wrażenie smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh