Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-05-15 15:13:13

thegriasia

Polskie morze.... ZA i PRZECIW

oczywiście jestem przeciwna wypadom nad polskie morze!!
Za ta sama cenę można wypocząć w ciepłych krajach gdzie pogoda zawsze dopisuje, woda w morzu cieplutka nie to co nad naszym morzem.

 

#2 2010-05-15 18:49:24

globusik

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Za piekne kilometrowodlugie plaze
Przeciw klimat

 

#3 2010-05-16 12:23:30

katrinka

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

mieszkałam osiem lat nad polskim morzem i uważam,że:
-idealne miejsce na długie spacery (zwłaszcza Sopot- długie deptaki)
-zimą są niedozniesienia silne wiatry
-poopalać się można,ale już na kąpiele za zimno i... te ochydne glony!

 

#4 2010-05-27 22:08:07

olucha74

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Polskie morze....dobrze,że jest, ale po co?

 

#5 2010-05-28 10:26:00

kasia007

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

ej, nie mówcie, że nie czujecie klimatu spacerów w deszczu, leżenia zawiniętym w śpiworek na piasku, bo wieje jak diabli, romantycznych zachodów słońca, imprez na plaży, tego wyjątkowego koloru i dotyku białego piaseczku, naszych cudnych wydm, zapachu lasów sosnowych... ja uwielbiam, ale jeżdżę tam z nastawieniem, że z opalaniem się może być różnie:) Polecam polskie morze zimą. W tym roku trafiłam tam pierwszy raz przypadkiem do Łeby w środku zamieci śnieżnej- morze wyłaniające się z półtorametrowej warstwy śniegu- obłędsmile i ten niesamowity zapach powietrza... ależ się rozmarzyłam:)

 

#6 2010-05-28 10:41:23

Fresh

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

 

#7 2010-05-28 13:14:34

olucha74

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

hehehehe wszędzie jest pięknie i fajnie jak są wspaniali ludzie do towarzystwa....a te spacery w deszczu i leżenie w śpiworku to w moim wieku równa się reumatyzm smile))

 

#8 2010-05-29 00:06:57

katerina

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Niestety pogoda i zimna woda w Baltyku to zdecydowane minusy:(

 

#9 2010-05-29 08:52:03

asabillo

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Rok temu byłam na dlugi weekend nad Baltykiem, zaliczylam sztorm, wiatr,piasek i tyle ... Bylo piekne to wzburzone morze, ale jesli ktos kocha slonce tak jak ja, to nie dla niego.

 

#10 2010-05-29 22:45:23

annamika5

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Kasia 007 myślę tak samo jak Ty. Są inne piękne morza, ale nasze ma w sobie to ,,coś". Zawsze chętnie tam wracam. Moje wspomnienia z młodości to obozy w namiotach wojskowych w Gdańsku-Brzeźnie, później zanim dzieci dorosły  co roku rodzinny pobyt w namiocie na uroczym kempingu ,,Leśnym " w Łebie. A tam budził  nas śpiew ptaków, pachniały sosny i morze było tak blisko, że gdy mocniej wiało słychać było jego szum. Dzieci miały raj na plaży. Pamietam  wspólne smażenie na obiad świeżutkich fląder kupowanych za bezcen każdego ranka prosto z kutra... Teraz jeżdżę  do Gdyni Orłowa. Chodzę sobie plażą raz w prawo do Sopotu, raz w lewo do portu w Gdyni, to odwiedzę Gdańską Starówkę, to park w Oliwie. Kocham to nasze morze i mam nadzieję,że w starości też los mi pozwoli się nim cieszyć,  tylko jeszcze nie wiem w której jego części.

 

#11 2010-06-01 08:03:34

piea

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Pamiętam z dzieciństwa, że rok w rok nad bałtykiem był zawsze upał, rodzice siła wyciagali mnie z wody ( czasami siną...). Dziś Bałtyk jest dla mnie po prostu za zimny (może to z wiekiem się zmienia...), ale lubię te klimaty, szczególnie dzikie plaże. Nie znoszę natomiast  plaż w naszych kurortach (Łeba, Ustka, Kołobrzeg, Międzyzdroje)- gdzie człowiek czuje sie jak sardynka w puszce.
Nad Bałtyk jeździłam przez całe dzieciństwo i dzieciństwo moich dzieci, teraz wolę cieplejsze morza..., ale kiedyś, na emeryturze myślę, że znowu będę tam wracać....

 

#12 2010-06-26 16:38:30

thegriasia

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Za tą samą cene można pojechać z rodziną do Chorwacji niż nad Bałtyk. Plaże, widoki ładniejsze a do tego pogoda idealna smile

 

#13 2010-06-26 19:59:27

Valion

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Zgadzam się z większością przedmówców. Warto pojechać nad polskie morze....ale raz w zupełności wystarczy. Srednio mnie podnieca 100-tka współplażowiczów, zimna woda, cenu za pokoje jak w najlepszych hotelach i smród oliwy wydobywający się z dziesiątek smażalni ryb. Nie czuję tego słynnego "klimatu".

 

#14 2010-07-27 18:38:03

Mirebo

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

ZA:
- szerokie, piaszczyste plaże
- nadmorskie wydmy, po których wprawdzie nie można chodzić ale wyglądają pięknie
- stosunkowo blisko, ponieważ z Mazowsza mam tylko ok. 4 godz. drogi nad zatokę gdańską

PRZECIW:
- pogoda, na którą się albo trafi albo i nie
- wysokie ceny noclegów i wyżywienia w sezonie
- tłok na plażach w popularniejszych miejscowościach wypoczynkowych

Reasumując, najlepiej nad nasze morze pojechać poza sezonem, nie nastawiając się na kąpiele czy plażowanie, a raczej na spacery wzdłuż wybrzeża. Wypoczynek zapewniony, a jako fotoamator dodam, że wiele ciekawych kadrów można złowić.

 

#15 2010-07-28 12:36:09

thegriasia

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

tylko poza sezonem już w ogóle pogody nie bedzie a co za frajda jechać nad morze jak pada czy jest strasznie zimno brrry

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh