Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Ukraina
  •  » RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

#46 2018-09-27 11:34:34

hapol

Re: RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

 

#47 2018-09-27 11:42:30

hapol

Re: RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

 

#48 2018-09-27 12:35:38

papuas

Re: RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

no fajna wycieczka, zwłaszcza zamki Złotej Podkowy
Przed 10 laty byliśmy we Lwowie i Żółkwi; pewnie niewiele się tam od tego czasu zmieniło. W Żółkwi wchodziliśmy do kśc i do środka tej zapuszczonej synagogi, fasada zamku Sobieskiego odnowiona, ale dziedziniec bida z nędzą i czarna rozpacz. Cóż, na Ukrainie są ważniejsze cele niż polskie zabytki.

 

#49 2018-09-27 21:26:04

Angela

Re: RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

Dzięki za relację podróżniku smile Pokazałeś taki przekrój  przepychu i biedy jednocześnie, ale to raczej normalne zjawisko na świecie.

 

#50 2018-09-28 08:18:47

hapol

Re: RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

Siema Papuas smile
Dziedziniec dalej w takim stanie, a co najlepsze żeby na niego wejść i zrobić zdjęcia, tylko czego???  trzeba .....kupić bilet za 30 hrywień (sic!)

Angela....jaki tam ze mnie podróżnik, zwykły turysta smile
Szkoda że nie byliśmy samochodem bo wystarczyło wyjechać za Lwów i wtedy byś zobaczyła bidę sad

 

#51 2018-09-29 14:09:08

AniaMW

Re: RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

Ooo, dla mnie to  dużo głębsza historia, niż Papuasowe "10 lat temu"...
Z przyjemnością pooglądałam stan współczesny
Rodzinne strony mojego taty, więc od dawien dawna tam wyjeżdżaliśmy, zobaczyć, co pozostało... Dużo wspomnień, zwłaszcza ze Złoczowa i okolicy, więc Poczajów, Podhorce, Krzemieniec, itp. na przełomie lat 70. 80. ub. wieku smile
A swoją drogą, ciekawe, czy Wam teraz jeszcze mówili w Podhorcach, że właśnie ten zamek był - od zewnątrz - "bohaterem" zdjęć do naszego filmu "Potop". My byliśmy właśnie w tamtym okresie i głośno o tym było, że jakiś polski film był nakręcany... smile

 

#52 2018-09-30 08:16:05

hapol

Re: RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

Przewodniczka może i mówiła, ale nie miałem systemu tourguide bo nie cierpię tego ustrojstwa zly więc mogłem nie słyszeć wink

 
  • Index
  •  » Ukraina
  •  » RELACJA - Hapolki na szlaku Złotej Podkowy

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh