Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Maroko
  •  » Magiczne Poludnie czy Cesarskie Miasta?

#61 2017-03-19 12:05:18

piea

Re: Magiczne Poludnie czy Cesarskie Miasta?

Oskar, no Maroko niedługo.... (jeszcze 11 dni smile ) ,ale z Relacją to nie wiem... jak wrócę- zaraz święta, a potem to pójdę w ślady za Antenką i jak się dorwę za sekatory, motyki i inne sprzęta - to mi się trochę zejdzie pewnie smile ;  Poza tym ja nie piszę Relacji na Forum tylko w Relacjach (z racji starych nawyków tongue )  - a tamte mało kto czytuje smile , więc nie wiem, czy w ogóle warto..., ale coś tam pewnie sklecę.

Dzięki za te wszystkie  foty i w ogóle za to Maroko ( wiesz, że jesteś sprawcą mojej decyzji smile ) , bo  miało być zupełnie coś innego... wink

#62 2017-03-19 13:21:54

oscar

piea napisał:

jesteś sprawcą mojej decyzji smile

brrrr! normalnie Ziobrę na plecach poczułem smile
Nie pozostaje mi nic innego tylko trzymać kciuki smile smile
szczęśliwej podróży

http://forum.intruderpolska.pl/files/kciuki_167.jpg

#63 2017-03-19 13:39:47

oscar

Antenka napisał:

Ja zdecydowanie tak jak Ala- kazby,ksary, wąwozy, widoki i piach w każdej postaci wink niż nawet najpiękniejsze meczety i miasta wink No może z wyjątkiem Marakeszu wink

Ależ, ja nie jestem "miastowy" Wprost przeciwnie. Świetnie widać to po moich relacjach. Nawet opis hotelu trudno znaleźć. Jednak Maroko ma jakiś niepowtarzalny urok. Marrakesz jest ładny, ale na mnie największe wrażenie zrobił Fez. To było jak podróż w czasie. W oka mgnieniu przeniesiono nas do średniowiecza. To nie był plan filmowy, te są na południu. To było prawdziwe żyjące, ogromne miasto przeniesione w cudowny sposób do naszych czasów. Uliczki tak szerokie, że nawet osioł ma zakaz wjazdu. Czynne warsztaty rzemieślników na ulicach. Kamienice tak duże, że gdy właściciel śpi to nogi mu wystają na ulicę. To zupełnie inny, troche zaczarowany świat!!

#64 2017-04-21 12:21:08

sskijop

Wróciłem ostatnio z Maroka i zgodzę się ze to cudowny kraj. Brud i smrud tylko na straganach mi przeszkadzał, oraz picie alkoholu po każdym posiłku by przypadłości żołądkowych nie dostać. Minusem byli też handlarze, którzy wyciągną z ciebie ile się da.

#65 2017-10-13 22:21:01

Angela

Piea przeczytałam przed chwilą na Twoim osobistym profilu, opis wycieczki ,,Magiczne Południe" Jako, że byłaś tam niedawno, to i wspomnienia masz najświeższe wink big_smile Choć inni też pewnie takie rzeczy pamiętają wink Chciałam podpytać jak jest z wyżywieniem na trasie ? Bo zastanawia mnie czas pomiędzy przejazdami. W cenie jest śniadanie i obiadokolacja - to wystarcza czy w ciągu dnia się gdzieś zatrzymuje na jakiś dodatkowo płatny obiad? Patrzałam w opisie wycieczki, ale tam nie ma takiej informacji zawartej? Tak pytam, bo Maroko mi kiełkuje w głowie od długiego czasu i pomału zaczyna zapuszczać korzonki smiech I tak sobie myślę, że może w marcu/kwietniu 2018 by w końcu wypaliło? big_smile Coraz bardziej się do tego pomysłu zapalam big_smile

Reklama

Travelmaniacy.pl

#66 2017-10-13 23:17:21

piea

Angela, tak, w programie są śniadania i koleacje (w formie obiadokolacji), natomiast codziennie są jakieś przerwy ( całkiem spore) , w godzinach 13-15, gdzie zawsze można coś przekąsić, a z tym w Maroku nie ma najmniejszego problemu; wariantów tadżinów jest tam naprawdę sporo i warto popróbowac różnych ( pyszny jagnięcy); smaczne sa tez omlety berberyjskie (zapiekane w jajku warzywa duszone, czasami z kawałeczkami rozdrobnionego mięsa); jadłam tez harirę, gęstą zupę marokańską z warzywami strączkowymi i z mięsem (moja była bodajże z baraniną) . Naprawdę bardzo dobra.
Nic się w ogóle nie martw o jedzenie; a szczerze Ci powiem, że bardziej jadłyśmy z ciekawości (no bo byc w Maroku i nie spróbować!) niż z głodu smile , bo prawdę mówiąc w godzinach południowych był taki upał, że najbardziej szły mi te soczki z wyciskanych owoców, a tadzin najczęściej kupywałysmy jeden na spółkę i prosiłysmy zawsze o dwa talerze, po czym miałysmy zawsze wtedy demonstrację wielkich oczu kelnera smile) ; ten patent stosowałysmy codziennie jak chciałyśmy popróbowac marokańskich nowości, a czasami nos nas prowadził do jakiegoś przybytku z fajnymi (apetycznymi) zapaszkami.
Wycieczka naprawdę superrrr!!! smile więc jak się zastanawiasz - to bierz w ciemno! (oczywiście nie teraz, bo przepłacisz....., ceny lastów były naprawdę świetne, a Maroko to kierunek popularny od lat, więc ludzie sa juz nasyceni i tak się nie rzucają jak na inne bardziej "modne" kierunki, ale ja mam  modę gdzieś, i sobie pojechałam i to taniutko smile)
PS. Nie wiem czy rzuciłaś okiem na drugą część mojej  Relacji (Marrakesh), bo tam tezżcoś pisałam o jedzonku; polecam Ci jeszcze całym sercem marokańską relację Texarkany ( moja ulubiona autorka Relacji na Travelmaniakach:) , no i Oskar też sporo zdjęć wrzucił ( i on mnie zresztą natchnął na to Maroko smile )
Jakbys coś jeszcze chciała wiedzieć- wal śmiało jak w dym smile

Ostatnio edytowany przez piea (2017-10-13 23:18:31)

#67 2017-10-13 23:42:40

Angela

Piea dziękuję Ci bardzo za szybciutką odpowiedź smile o  Twoim Marrakeshu nie czytałam, bo go nie zauważyłam smiech dopiero teraz jak weszłam jeszcze raz i rozwinęłem wszystko, to faktycznie widzę, że masz więcej opisów smile  No i myślę o lastach, bo tak już też tą wycieczkę podpatruję prawie od roku i widzę, że można wyczaić super cenę. Kilka dni temu podstawowa cena na trzy dni przed wylotem wynosiła 1650 zl/osoba plus fakultety oczywiście - no to jak za darmo prawie wink Oj - myślę, że się uda, bo jak coś sobie postanowię, to muszę dopiąć swego wink

#68 2017-10-14 08:24:46

oscar

Ktoś tu zaczyna szaleć smile smile Maroko jest fajne !! smile smile smile

#69 2017-10-14 11:40:20

Kolka

No no... wink Będę trzymać kciuki - to przecież też Afryka big_smile

#70 2017-10-14 12:52:27

AniaMW

Angela, myślę, że Twoja decyzja już jest przesądzona na TAK - i wcale się nie dziwię smile
Dodam tylko, że Atlas Wysoki... to piękne GÓRY... A ze względu na budowę geologiczną, chyba najbardziej kolorowe (w warstwie skalnej), jakie widziałam na 6.kontynentach.
Udanej podróży!

#71 2017-10-14 14:38:14

Angela

Ja też myślę, że to już przesądzone big_smile Kenia w przyszłym roku mi nie wyjdzie na 100% to wyląduję w innym obszarze Afryki  big_smile
Aniu a tej udanej podróży to dopiero za jakieś 5 miesięcy mi możesz życzyć, teraz to za szybko jeszcze smile

#72 2018-04-13 10:54:29

hapol

Angela napisał:

Kenia w przyszłym roku mi nie wyjdzie na 100% to wyląduję w innym obszarze Afryki  big_smile
)

Nooooo.....A w 2019 to nawet na 1000% Wam nie wyjdzie smiechalejaja

#73 2018-04-13 12:53:04

Angela

Azja , Afryka - to na A i to na A wink smile

Za to na te 1000% jestem pewna, że do Kenii jeszcze wrócę big_smile ❤️❤️

Ostatnio edytowany przez Angela (2018-04-13 12:56:15)

#74 2018-04-13 20:20:47

hapol

Adam tyż je na A big_smilebig_smilebig_smile

No tyż mom nadzieja tam dotrzeć wink

• Index
  •  » Maroko
  •  » Magiczne Poludnie czy Cesarskie Miasta?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh