Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-01-25 14:31:22

gerliks

Kenia+Zanzibar+Tanzania

Marzy mi się ta wycieczka - po prostu jedno z BP ma coś takiego w ofercie.
Czy taki wyjazd jest do ogarnięcia na własną rękę w podobnym czasie, jak robi to BP i jak realnie może to wyjść finansowo? Ktoś próbował? Pewnie największym kosztem są lokalne przeloty, prawda?

 

#2 2018-01-26 13:59:06

Kolka

Re: Kenia+Zanzibar+Tanzania

Jak najbardziej można smile Próbowałam, miejscowe biura zorganizują taki wyjazd bez problemu.ale.... Akurat cena przelotu nie jest decydującą o wszystkich kosztach smile Kupujesz bilet na samolot do Nairobi, tam odbiera Cię przedstawiciel miejscowego biura, jedziecie na safari, ale żeby zmieścić się mniej więcej w cenie naszej polskiej wycieczki - śpicie w namiotach. Nie jest to żaden problem, śpicie w przystosowanych do tego celu miejscach, macie kucharza itp.... Frajda na pewno. Po safari odstawiają Was do Arushy lub na lotnisko Kilimanjaro - stamtąd lecicie samolotem na Zanzibar, albo wersja tańsza - prom, ale czasochłonna. Droga powrotna podobna - z Zanzibaru trzeba dostać się na kontynent, jeśli uda się /a tak by było najlepiej /to główny lot już z Kilimanjaro do Europy, jeśli nie - przelot do Mombasy albo do Nairobi i dopiero do Europy. Czasem można też ustrzelić przelot czarterowy bezpośrednio z Zanzibaru.
I powiem Ci tak...cenowo nie wyjdzie taniej. W porównaniu do innych miejsc na świecie - Kenia i Tanzania wychodzą bardzo podobnie jeśi chodzi o kasę do wyjazdów biurowych. Na wielki + na rzecz biur są noclegi - najczęściej w lodgach bardzo atrakcyjnie położonych, z rewelacyjnymi widokami /szczególnie te na terenie Tanzanii/
Trzeba tez zwrócić uwagę na ilość osób podróżujących - inaczej wygląda cena za safari przy dwójce, inaczej przy czterech osobach. Można się pokusić...pewnie, że można. Sami wtedy decydujecie ile czasu spędziacie w danym miejscu, ale naprawdę nie licz na jakieś wielkie oszczędności z tego powodu.
Pisząc to wszystko mam na myśli długie - 8 dniowe safari, mniej więcej podobne do tego z biura. Jeśli zdecydujesz się na krótsze - cena oczywiście spada, ale czy wtedy warto łączyć Kenię z Tanzanią i jeszcze z Zanzibarem? wink

 

#3 2018-01-28 23:30:52

Senka

Re: Kenia+Zanzibar+Tanzania

Połączenie cudowne, pewnie na własną rękę by się udało zrobić to taniej, ale pierwsza kwestia - czy potrafisz wszystko zaplanować i zorganizować? Kwestia druga - jak ze znajomością chociaż angielskiego? Trzecia sprawa - nie wiem czy realne jest ogarnięcie w tym czasie wszystkich trzech kierunków za jednym zamachem. Jednak musielibyście mieć dużo szczęścia z połączeniami - tak żeby ten czas idealnie rozdzielić na kierunki.

 

#4 2018-01-29 14:27:39

gerliks

Re: Kenia+Zanzibar+Tanzania

Z językiem... No niby nie ma dramatu, ale na pewno nie jestem zaawansowany.
Mam jeszcze trochę czasu na myślenie. Wycieczka z takim właśnie wymarzonym programem kosztuje w Logos tour niecałe 20k. W najbliższym czasie postaram się zrobić trochę dokładniejszą kalkulację tematu i wtedy może dojdę do wniosków. Muszę poczytać po blogach jak wygląda kwestia dogadania się na miejscu.

 

#5 2018-01-29 17:55:05

papuas

Re: Kenia+Zanzibar+Tanzania

jak to jest gerliks, że ktoś przedstawiający się jako kobieta pisze - ".. nie jestem zaawansowany"??

 

#6 2018-01-30 14:17:45

gerliks

Re: Kenia+Zanzibar+Tanzania

Nie wiem, zmieniłem. Dawno temu zakładałem konto.
Czy ktoś z Was ma może na swoim blogu jakiś dziennik albo relację z takiego wyjazdu?
Z dokładnie tych kierunków, ewentualnie chociaż jednego z nich?
Najbardziej mnie interesuje Kenia i Tanzania, Zanzibar do ogarnięcia na podstawie tego, co jest w necie.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh