Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#121 2018-01-13 19:38:53

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

Też spojrzałam smile I raczej nie wybrałam.
Dokładnie wczoraj też analizowałam różne promocje, których ostatnio sporo się pojawiło, nie tylko u armatora Pullmantour... jest wiele u Costy, MSC i innych też. Zainteresował mnie np. taki:
http://www.namorzu.pl/o,karaiby-i-bahamy---hawana---msc-armonia,-456610,,,,,,,,,0;50000,,,,20,18,a;departureDate
Tylko tydzień, dużo miejsc (wszystkie dla mnie nieznane).
Na razie jeszcze szukam, przebieram, możliwości jest mnóstwo.
Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że cena "podstawowa" nie jest w przypadku rejsu ceną kompletną.
Przede wszystkim, należy upewnić się, czy cena zawiera "opłaty portowe" - niektóre strony internetowe nie włączają tych opłat do ceny rejsu (!), przez co wydaje się na pierwszy rzut oka niższa smile
Druga sprawa, to tzw. opłaty serwisowe, czy napiwkowe, które w żadnym przypadku nie są wliczane w cenę wyjściową, natomiast są obowiązkowo doliczane do ostatecznego rozliczenia rachunku przed zejściem ze statku.
Jest to zazwyczaj kwota 10 euro od osoby za każdy dzień rejsu (dzień wyokrętowania już się w to nie wlicza).
A więc do każdego rejsu trzeba sobie dodać te 10 od osoby za dzień.
Do tego dochodzą jeszcze wycieczki fakultatywne, które też rozliczane są w ostatnim dniu rejsu, na statku.
Podsumowując:
Opłaty za rejs dokonywane są jakby w dwóch transzach: pierwsza - podstawowa przed rejsem, przelewem, a druga - na zakończenie rejsu (albo gotówką albo kartą kredytową, choć u niektórych armatorów wyłącznie kartą kredytową). To sprawia, że nie odczuwa się całego obciążenia jednorazowo smile
A jeśli jeszcze do tego bilet lotniczy kupuje się samemu, też wypada to w innym terminie (my np. na ostatni, listopadowo-grudniowy rejs kupowaliśmy bilet lotniczy w połowie czerwca, wtedy, gdy rezerwowaliśmy rejs). A rozliczenie za statku zapłacimy dopiero w połowie stycznia (bo pójdzie nam z rachunku karty kredytowej)
To tyle odnośnie opłat. Gdybyście mieli jeszcze jakieś watpliwości, czy pytania jak to wygląda, chętnie dopowiem.

 

#122 2018-01-13 20:22:25

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

Jeszcze dorzucę kilka zdjęć - z opisywanego tu rejsu... a konkretnie z jednego wieczoru, już na terenie Brazylii, po odpłynięciu z Salvadoru. Ale w tym wypadku nie tyle chodzi o miejsce, co o jeszcze jeden "wymiar" rejsów: stroje smile
Właściwie, można zachowywać się swobodnie przez cały czas trwania rejsu, jednak niektóre dni mają specyficzny charakter, co sygnalizowane jest zawsze na dole pierwszej strony codziennej gazetki pokładowej. Jest taka linijka: "sugerowany strój na wieczór" - i tu można odczytać: "dowolny", "gala", lub jeszcze coś innego... np. na M. Śródziemnym był jeden wieczór z sugestią "kolorów flagi włoskiej", może być też wieczór "biały".
Na szczęście nie jest to obowiązkowe, ale w sumie czasami fajnie to wygląda smilebig_smile
I właśnie, gdy mieliśmy "biały wieczór" - miałam przy sobie aparat:

 

#123 2018-01-13 20:31:43

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

 

#124 2018-01-13 20:33:43

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

 

#125 2018-01-14 11:15:36

Kolka

Re: MSC Grand Tour

Aniu - fajna cena tego rejsu super Widziałaś jaka jest różnica między tą ceną, a ceną kabiny z balkonem? Szok! No, ale coś za coś. Biały wieczór...fajna atrakcja. Wiedzieliście jeszcze przed rejsem, że taki będzie? No bo ktoś może być nie przygotowany wink

 

#126 2018-01-14 20:03:50

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

Tak, widziałam wink Różnice pomiędzy kategoriami kabin zawsze mnie powalają...
Na szczęście nie należymy ani do snobów ani do osób zbyt wymagających (pod tym względem), więc nie musimy brać kabin z balkonami czy innymi bajerami. Z naszych doświadczeń - na krótki rejs (tygodniowy) - w zupełności wystarcza kabina wewnętrzna... praktycznie tylko przychodzi się do niej spać (!). A nawet chcąc wieczorem popatrzyć na morze lub posiedzieć, wdychając morskie powietrze - można to zrobić na górnym, tj. otwartym pokładzie, a najlepiej - pospacerować...
Przy dłuższych rejsach, tj. powyżej 2 tygodni - okno ułatwia i umila żywot smile

Jeśli chodzi o te wieczory tematyczne, to czasem jest wcześniejsza informacja, jakie są przewidywane, a może zawsze są tylko ja nie zawsze doczytywałam smile Z białymi ciuchami - przy południowym kierunku - akurat nie miałam problemu. Ale gdy był wieczór "lata 70." - nie miałam kompletnie nic, co by pasowało sad

 

#127 2018-01-17 12:14:19

oscar

Re: MSC Grand Tour

Doczytałem!
Wszysko ładnie, ale to chyba nie dla mnie, mimo że jestem na wskroś hotelowy smile smile smile

 

#128 2018-01-18 17:57:49

piea

Re: MSC Grand Tour

Aniu, szczerze jak na spowiedzi: nie doczytałam, buu.... ale fotki przeleciałam, no no... atrakcjuff na tej łajbie że ho ho; ja jednak dalej nie statkowa jestem smile, no moze na takiej ociupince jaką pływa Itaka - to i bym sie skusiła, ale te kolosy z tłumami to nie dla mnie....; No ale foty!!! czekam na ciagi dalsze i obiecuję że za niedługo wszystko doczytam; (no i gratulacjony, za Relację na Forum! jest tu znacznie więcej zwolenników takich właśnie Ralacji - niż te nasze stare na Relacjach, no i tu zdjęcia dużo lepsze, większe i w lepszej jakości.
Pozdrowionka,

 

#129 2018-01-18 20:01:52

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

Witaj, Ala smile
Trafiłaś na gotowe smile bo właściwie chyba już wszystko, co było przez Atlantyk przedstawiłam, a kolejne odcinki - na lądzie brazylijskim - będą już w tradycyjnych relacjach, do których się przywiązałam big_smile .
Faktycznie, zdjęcia tu są lepszej jakości, ale jednak w "naszych" relacjach wszystko jest bardziej uporządkowane, łatwiej znaleźć, gdy się na szybko do czegoś chce wrócić.
U mnie aktualnie też duży deficyt czasu, więc kolejne etapy (tak długiej podróży) będą rozłożone w nadchodzącej przyszłości w sposób skokowy, kiedy się da.
Z terenu Brazylii powstaje już cz.1 - Fortaleza - Recife i Olinda,
cz.2 będzie Maceió,
cz.3 - Salvador (pierwsza stolica Brazylii, najbardziej afrykańskie z brazylijskich miast - nadal - i w ogóle niesamowite miasto!)
cz.4 - Buzios i cz.5 - Rio.
Dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość. Zapraszam do relacji pozaforumowych na c.d.
Pozdrawiam serdecznie

 

#130 2018-01-19 11:30:30

Kolka

Re: MSC Grand Tour

To są właśnie nasze przyzwyczajenia Aniu smile Rozumiem wink Będę śledzić - fajnie, że piszesz

 

#131 2018-01-23 18:46:53

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

Jeszcze - tytułem uzupełnienia informacji dot. rejsu - o cenach wycieczek fakultatywnych.
Ceny te są bardzo różne, na tym rejsie plasowały się od 26 euro do ponad 150. Średnio; 50 euro od osoby za udział w wycieczce. Oczywiście cena uzależniona jest od czasu trwania, odległości dojazdu, dodatkowych kosztów, typu bilety wstępu, kolejki linowe, itp.
Jest jeszcze pewien "myk"... Przy rejsach indywidualnych - można wybrać wycieczki przed wyjazdem, do 4 dni przed datą rozpoczęcia rejsu. Gdy wiesz, gdzie jedziesz i co chcesz zobaczyć, to dobra opcja. Wcześniejsze wykupienie wycieczki to po pierwsze gwarancja miejsca (te bardziej atrakcyjne szybko się kompletują i może zabraknąć wolnych miejsc), ale też MOŻE być różnica w cenie... Tego nigdy do końca nie wiesz, bo niektóre ceny są identyczne w ofercie online przed rejsem, jak i w trakcie rejsu, kupowane na statku, ale przy niektórych różnica była o kilka lub kilkanaście eurosów; więc przy kilku wycieczkach - z różnicy w cenie uzbiera się na jedną wycieczkę gratis smile
Tak było np. z Materą (z postoju w Bari): cena online przed rejsem: 45, na statku: 63!!!
Można się też rozczarować, gdy wybrana wycieczka... zostaje odwołana z powodu braku minimum chętnych sad Tak miałam z Malagi: chciałam jaskinie Nerja - zabrakło chętnych, dopiero na statku wybieraliśmy alternatywną, wtedy opłata wcześniejsza jest anulowana, a za nową - w cenie statkowej.
Ceny wszystkich wycieczek na terenie Brazylii miały identyczną wysokość cen - czy to online przed, cz dopiero ze statku...

 

#132 2018-01-23 18:54:02

Kolka

Re: MSC Grand Tour

No to dziwne z tymi cenami- powinny być takie same online i na miejscu. Ale dobrze, że o tym piszesz smile

 

#133 2018-01-24 21:59:05

Antenka

Re: MSC Grand Tour

Pooglądam i poczytam dalsze części z wielką chęcią smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh