Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2017-12-12 17:45:59

papuas

Re: MSC Grand Tour

"Wnikliwy" papuas smile w pełni rozumie sytuację, że trudno przyporządkować statek do jakiegoś kraju i pojawiło się na forum MSC. Jednak wpis cytuję "... jako, że jeszcze nie umiem wprowadzać zdjęć na forum (obiecuję, że się przyuczę, ale za jakiś czas) więc na razie ... będzie w tradycyjnych relacjach" zinterpretował jako chęć przyłączenia się do Ufoków. I nawet gdyby tak było (relacje na forum mają swoje zalety) to papuas będzie oglądał, czytał i kibicował, bo słowa o zdradzie to tak troszkę dla picu. alejaja

 

#17 2017-12-12 19:29:29

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

Uff, teraz już mi się tętno może wyrównać big_smilebig_smilebig_smile
zaraz dorzucę (z radości!) kilka nowych zdjęć... jeszcze ciągle z magicznej Matery...

 

#18 2017-12-12 19:31:39

Antenka

Re: MSC Grand Tour

Fajnie się zaczyna smile Zdjątka na spokojnie dooglądam w galerii smile

 

#19 2017-12-13 09:23:07

hapol

Re: MSC Grand Tour

Obejrzane smile ...przy okazji przypomniałem sobie Wenecję, która nocą prezentuje się super

 

#20 2017-12-13 19:34:12

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

No to płyniemy dalej smile
Po Wenecji i postoju w Bari - z wycieczką fakultatywną do Matery - nadszedł czas na pierwszy dzień spędzony w całości na morzu (na razie Śródziemnym!).
Słońce na razie bardzo dyskretne, trochę przygrzewa, trochę przyczaja się za chmurami, więc upału nie ma, można chwilę skorzystać z leżaka na górnym pokładzie. Do basenów jeszcze mnie nie ciągnie przy temp. 23 stopnie smile
Przyjemna aura do spacerów po pokładzie, jodowych inhalacji i czerpania z naturalnej witaminy D.
Oczywiście śledziliśmy też na ekranie tv w kabinie mapkę z aktualnym położeniem statku, parametrami dot. temp., ciśnienia, wiatru, itp. - wszystkie były sprzyjające... chociaż - zastanowiło nas, że prędkość statku znacznie większa niż poprzednio, no i dziwnie szybko zaczęliśmy zbliżać się do Malty, do której dopłynięcie planowane było na następny dzień wczesnym rankiem.
I to była nasza pierwsza rejsowa "przygoda" smile
Wkrótce usłyszeliśmy przez głośniki informację, że ... ze względu na zapowiadaną burzę, kapitan podjął decyzję, by wcześniej dopłynąć na Maltę. I rzeczywiście, gdy już byliśmy zacumowani w porcie,  od ok. 16. po południu pociemniało, zaczęło grzmieć, błyskać i padać...
Malta powitała nas z przytupem i fajerwerkami smile

 

#21 2017-12-14 15:24:05

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

I znowu - nasze wrażenia oraz zdjęcia z Malty - do wglądu w tradycyjnej relacji smile

 

#22 2017-12-14 21:09:05

oscar

Re: MSC Grand Tour

Malta! Jeszcze tam nie byłem smile Może kiedyś??

 

#23 2017-12-15 14:22:15

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

No właśnie, my też nie i to był jeden z przystanków - po drodze - który zachęcił nas do tej trasy transatlantyckiej smile
Warto odwiedzić Maltę...
Drugą taką ciekawostką- dla nas - była jeszcze jedna wyspa na "Ma-" ... Madera, ale to dopiero po hiszpańskiej Ma- Maladze.
Dobra, skoro już jestem "przy głosie" - to właśnie taki był c.d:
z Malty - kolejny dzień na morzu, wzdłuż wybrzeża Afryki (wieczorem, ale już po ciemku było widać światła Algieru!), następny port: Ma-laga (będzie relacja ze zdjęciami), wypłynięcie o 21., przepłynięcie ok. północy przez Cieśninę Gibraltarską... (ciekawe wrażenie robi nocą) i na pełny Atlantyk. Nieco się obawialiśmy, czy otwarty ocean nie poczęstuje nas jakimś bujaniem (na wszelki wypadek zabrałam z domu zapas tabletek...), ale nic z tych rzeczy, statek płynął jak po stole.
Kolejny dzień przywitaliśmy na Ma-derze... i to znowu był piękny, b.udany dzień (zostanie opisany w osobnej relacji).
Po Maderze czekało nas 5 dni przez Atlantyk...

 

#24 2017-12-15 14:48:48

piea

Re: MSC Grand Tour

 

#25 2017-12-15 15:40:07

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

Ależ całkowicie zgadzam sie z Tobą, Ala, każdemu wg potrzeb smile
My już kiedyś byliśmy i tydzień w Andaluzji, i tydzień w Apulii, teraz tylko kosmetyczne uzupełnianie...
tylko do Norwegii - możemy zawsze i wszędzie, i bez ograniczeń, i tego nigdy nam dosyć big_smile;Dbig_smile
każdy ma swoje upodobania

 

#26 2017-12-15 16:38:16

oscar

Re: MSC Grand Tour

 

#27 2017-12-15 18:43:04

piea

Re: MSC Grand Tour

 

#28 2017-12-15 19:07:29

AniaMW

Re: MSC Grand Tour

Pójdę o krok dalej...
weź tu człowieku zrozum człowieka smilesmile
My też chcemy dużo i wszędzie... i ciągle mało, i ciągle coś zostawiamy na "next time" big_smile
i ciągle nowe miejsca kuszą...
a życie leci i na wszystko i tak go zabraknie...

 

#29 2017-12-15 20:26:01

Antenka

Re: MSC Grand Tour

I tak nas ta ciekawość pcha do przodu w nowe miejsca wink

 

#30 2017-12-16 18:25:28

oscar

Re: MSC Grand Tour

Nie wszystkich! Nie wszystkich! Ja tam jestem domator smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh