Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Hiszpania
  •  » Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

#1 2009-09-06 21:37:12

ania

Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Czy ktoś był w Andaluzji późną jesienią? Chodzi mi o październik lub ew. początek listopada. Czy nie jest za późno na zwiedzanie i wypoczynek? Będę wdzięczna za info
pozdrawiam
Ania

 

#2 2009-09-07 13:29:13

KlaudiaRakocz

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Tak się składa, że mam znajomego, który w okolicach Malagi mieszka od 20 lat...
zaraz się wszystkiego wypytam i napisze;)

 

#3 2009-09-07 14:29:37

KlaudiaRakocz

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

a oto odpowiedź:
pogoda jest taka jak w Polsce w wakacje tz temperatura przeciętna 20 - 25  C . W listopadzie możne popadać ze 2 dni , ale nie musi. Temperatura wody w morzu ponad 20 C
Wieczorem w listopadzie może być potrzebna wiatrówka lub coś w tym stylu .
To jest właśnie najlepszy okres na zwiedzanie , a i plażowanie jest fajniejsze , bez upałów.
Chyba , ze ktoś mieszka w górach , tam może być chłodniej.

Ostatnio edytowany przez KlaudiaRakocz (2009-09-07 14:31:14)

 

#4 2009-09-07 21:03:56

katerina

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Bylam na Costa del Sol na przelomie wrzesnia i pazdziernika i bylo okol 30 stopni.To zreszta wybrzeze slonca,wiec piekna pogoda jest nawet zima.To takze wplyw "bliskosci"Afryki.Jestem pewna,ze wyjazd sie uda pod kazdym wzgledem!

 

#5 2009-09-07 21:17:03

ania

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Dzięki za odpowiedzi smile
Ja też myślę, że będzie jeszcze ciepło i nie będzie mi się chciało wracać do zimnej Polski smile

 

#6 2009-09-07 21:26:55

katerina

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Bez watpienia!
A po powrocie czekamy na Twoje fotki i wrazenia!

 

#7 2010-05-14 19:24:41

Ibermaxx

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Hiszpania jest piękna o każdej porze roku, także nie ma się co wahać...może być piękna, słoneczna pogoda i plażowanie zapewnione. Pozdrawiam serdecznie.

 

#8 2010-05-14 19:35:07

globusik

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Jedz jak najbardziej... I przedluz sobie lato...

 

#9 2010-05-14 21:31:09

katrinka

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

pózna jesień to dobra pora na zwiedzanie, ale co do plażowania to bym miała wątpliwości. Ja byłam kiedyś w maju w okolicach Malagi i jak dla mnie było trochę przychłodno. o wejściu do wody nie było mowy.

 

#10 2010-05-15 02:44:45

globusik

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Katrinko ona chce jechac jesienia... Wtedy woda jest jeszcze nagrzana z lata....

 

#11 2010-05-15 11:44:52

katrinka

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

no może... ale pózna jesien to dla mnie listopad/konic pazdziernika więc już chyba zdąrzy ostygnąćwink

 

#12 2010-05-15 13:47:17

globusik

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Na pewno za pozno na wylegiwanie sie na plazy... Ale w poludniowej Hiszpanii czesto sie zdarza ze woda w tym okresie jest cieplejsza od powietrza... Wiec dlaczego nie wskoczyc i poplywac sobie troszke... Tymbardziej ze szkoda tam czasu zeby tylko leniuchowac na plazy...

 

#13 2010-08-19 10:17:18

travelowa

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Andaluzja jest piękna o każdej porze roku! smile)) noo... może poza lutym i marcem tego roku, jak się tam przeprowadziłam i akurat były najbardziej deszczowe dni od ... 40 lat! (tj. tubylcy tak mówili wink! ale przez większość lat deszcze praktycznie prawie w ogóle się nie zdarzają, raptem kilka/kilkanaście dni w przeciągu całego roku! tak czy siak, plaża to nie wszystko, zwłaszcza w Andaluzji, gdzie jest tyyyyle pięknych miast: Sevilla, Kordoba, Granada, Cadiz, Huelva, Tarifa i caaałe mnóstwo innych... Słowem: KONIECZNIE tam jechać należy! smile

Ostatnio edytowany przez travelowa (2010-08-24 11:04:35)

 

#14 2010-08-20 00:14:05

globusik

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Travelowa jestes boska...

 

#15 2010-08-20 11:35:19

travelowa

Re: Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

hehe czymże sobie zasłużyłam na takie stwierdzenie? big_smile chyba, że to ironiczne było cha! big_smile a tak serio, to widzę, że też jesteś miłośnikiem hiszpańskiego południa - wspaniale! odkryłeś jakieś nieznane zakątki tego regionu? ciekawa jestem, czy jeszcze coś tam zostało dla mnie na przyszłość do odkrywania... bo wracać, to chyba będę już tam zawsze... przyjaźnie i znajomości, jak już się uda takie prawdziwe zawrzeć z południowcami, zostają na zawsze... pozdrawiam! smile

 
  • Index
  •  » Hiszpania
  •  » Andaluzja czy warto jechać późną jesienią?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh