Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-08-15 17:09:07

wluczykij

Poszukiwania lustrzanki :)

Witam! Wybieram się we wrześniu do Tunezji i chciałbym kupić sobie przed tą wyprawą jakąś lustrzankę. Do tej pory robiłem foty zwykłą cyfrówką, ale myślę, że nadszedł czas, aby postawić pierwsze kroki w fotografowaniu bardziej profesjonalnym sprzętem. Kolega polecał mi zakupy w Internecie - podobno można kupić dużo taniej niż w normalnych sklepach. Polecacie jakieś strony? Zastanawiałem się nad Canonem EOS 50D body. Co o nim sądzicie? Sam też będę szukał przez weekend. Jak coś znajdę to napiszę wink Dzięki za wszelkie rady! wink

 

#2 2009-08-17 12:56:56

katerina

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

Canon EOS 50D ma bardzo dobre opinie z tego,co czytalam,no w koncu aparat z wyzszej polki jesli chodzi o strone finansowa i w ogole:)Ja mysle o canonie EOS 1000D albo o canonie 450D z ciut nizszej polki cenowej,ale to bardzo dobre aparaty-jak dla mnie o wystarczajacych wlasciwosciach!Ciekawi mnie wluczykiju:)co Cie sklonilo do typowania tego akurat sprzetu tym bardziej,ze to ma byc Twoja pierwsza lustrzanka,ja bym chyba typowala cos mniej skomplikowanego na pierwszy rzut:)

 

#3 2009-08-17 15:14:15

wluczykij

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

katerina - chyba jestem ambitny, może zbyt ambitny, hehe. A tak na poważnie, to doszedłem do wniosku, że jak mam już inwestować w sprzęt to wolę trochę dołożyć i kupić jakiś "z górnej półki". Akurat teraz dorwałem dodatkową kasę, która się pewnie szybko wykruszy, wiec wolę jakoś rozsądnie wydać te pieniądze. Jeżeli nie kupiłbym teraz lepszego, to nie wiem kiedy bym mógł sobie na niego pozwolić potem... Rzucę się na głęboką wodę od razu i wyboru mieć nie będę - trzeba będzie się wszystkiego jakoś nauczyć wink A tak w ogóle to znalazłem tego Canona na pasazfoto.pl na promocji - przeceniony ponad 600 zł! Także zamawiam nim się promocja skończy tongue

 

#4 2009-08-19 00:51:47

anet_zb

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

Bardzo dobry wybór jeśli chodzi o aparat!
Musisz jednak pamiętać że to dopiero połowa sukcesu, kupując Body niestety nie masz żadnego obiektywu, a to od niego tak naprawdę zależy jakość zdjęć. Fajnie mieć aparat z wyższej półki, jednakże zastanów się czy warto aż tyle w niego inwestować, czy będziesz umiał wykorzystać jego możliwości.
Aparaty z wyższej półki mają duże możliwości techniczne które trzeba umieć wykorzystać, ale i tak dopiero jasny obiektyw pozwala wykonać dobre fotki.
Obiektywów jest dużo typów i żeby móc robić spokojnie  fotki trzeba mieć chociaż trzy różne.
Np. - stało ogniskowy 50, uniwersalny i jakiś tele nie mniej jak 300, o szeroko kotnym już nie wspomnimy.....
Musisz jeszcze pamiętać że decydując się na firmę jakiej jest aparat, decydujesz się na cały inny osprzęt tej firmy i warto zrobić zestawienie czy aby osprzęt nie jest za drogi.
Kiedyś, zanim zdecydowaliśmy się na Nikona też mieliśmy takie rozterki i wiemy już że wybraliśmy dla nas najlepsza firmę, jednakże wciąż brakuje dobrych jasnych obiektywów.
Co człowiek to opinia!!! każdy wie jaką kasą dysponuje i wie kiedy musi powiedzieć stop!!!
Fajnie mieć sprzęt z wyższej półki, ale pamiętaj jak powiesz "a" to i na "z'' też musi starczyć....
Pozdrawiamy
anet_zb

 

#5 2009-08-20 22:48:58

katerina

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

Z drogim sprzetem to jest tak,jak Aneta pisze-sporo czasu zajmuje opanowanie tego wszystkiego jesli w ogole bedzie mozna skorzystac ze wszystkich mozliwosci:)no i obiektywy,lampy itp.to tez musza byc wtedy z najwyzszej polki:)Anyway ja niedawno nabylam wspomnianego wyzej Canona EOS 1000D i jestem bardzo zadowolona choc tez jeszcze nie zglebilam jego wszystkich tajnikow/w nastepna podroz wezme 2 aparaty,bo jeszcze caly czas sie go ucze/,ale to wystarczajacy sprzet dla mnie,poza tym lekki i zgrabny jak na aparat tej klasy:)i o mozliwej cenie!

 

#6 2009-08-22 10:17:13

PAVULON

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

chyba dołączyłem właśnie do klubu poszukiwaczy nowego aparatu...
wiem na razie z jakiej firmy bym chciał:nikon
oraz jaki przedział cenowy : ok 3.000
inne dane: lustrzanka , z wymiennymi obiektywami, uchylny ekran lcd,stabilizacja obrazu w korpusie matryca samoczyszcząca,
cos polecacie?

 

#7 2009-08-27 12:25:16

maciej_moch

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

Nikon D5000 spełnia te wszystkie twoje wymagania kosztuje jednak koło 3200.

 

#8 2009-08-27 20:45:09

PAVULON

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

macius , d 5000 jest oceniany jako zabawka fajna z dobrymi ocenami  ale ja wole cos ambitniejszego , cos na czym mółbym sie kształcic i cos wydziwiać...
wybór wstępny padł an nikona d 90.
bariera cenowa tez jest troszke inna poniewaz zamierzam sprowadzic aparat ze stanów...

 

#9 2009-08-27 21:32:08

maciej_moch

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

d 90 tak naprawde bardzo nie wiele sie różni.. jest troche szybszy ma lepszy autofokus.

 

#10 2009-08-27 22:23:50

PAVULON

Re: Poszukiwania lustrzanki :)

i wodna obudowę za niecałe 4 stówy...

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh