Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-07-14 12:00:56

gosiunia

systemy rezerwacji biletów

Witam,

Czy możecie mi napisać coś na temat systemów rezerwacji? Na jednym z portali, a konkretniej www.uni-fly.pl, gdzie szperałam za biletami do tej nieszczęsnej Australii, przeczytałam, że działają na systemie rezerwacji Amadeus. Jakie to przynosi korzyści dla klienta? czy wybierając portal gdzie rezerwujemy bilety warto zwracać uwagę na to jaki jest tam system rezerwacji?

 

#2 2009-07-14 13:12:16

madziuszka

Re: systemy rezerwacji biletów

nie no, systemy są dla pracowników biur, którzy robią dzięki nim rezerwacje, dla nas to raczej nie jest ważne. Biura podróży korzystają z różnych systemów rezerwacji. No, ale ekspertem nie jestem.

Jesli nie zalezy Ci na wygodzie i mozesz jechac z kilkomo przesiadkami to sprawdz airasia-lataja z Malezji do Australii za smieszne pieniadze.

 

#3 2009-07-17 11:59:47

gosiunia

Re: systemy rezerwacji biletów

Muszą mieć chyba też jakieś znaczenie dla klientów danego serwisu skoro firmy na swoich stronach się rozpisują o tych systemach. wink

 

#4 2009-07-21 17:04:06

minifix

Re: systemy rezerwacji biletów

Dla Ciebie nie ma to żadnego znaczenia, jeżeli znalazłaś co Cię interesuje smile

Amadeus to jeden z globalnych systemów rezerwacji (tzw. GDS od Global Distribution Systems) głównie biletów lotniczych i hoteli. Różnić się mogą jedynie ilością współpracujących z nimi linii lotniczych, hoteli itd. Wszystkie internetowe wyszukiwarki biletów są jedynie "nakładkami" na systemy rezerwacyjne, łącznikami z nimi. www.lotnicze-bilety.pl korzysta na przykład z Worldspana-a.

 

#5 2009-07-22 11:34:54

gosiunia

Re: systemy rezerwacji biletów

W celu doinformowania się postanowiłam zasięgnąć wiedzy u specjalistów wink
Udało mi się ustalić, że te systemy rezerwacji to nic innego jak takie bazy przechowujące dane z kilkuset linii lotniczych. Dzięki temu, że oferty gromadzą się w jednym miejscu można łatwo dobrać te dla nas najodpowiedniejsze. Czym więcej mają pod sobą linii lotniczych tym dla nas lepiej bo jest z czego wybierać. ja to tak przynajmniej zrozumiałam po rozmowie z Panem z tamtego biura. Jest taka możliwość, że ja coś pomieszałam sad

Jeśli się mylę to może jest tu ktoś bardziej kompetentny i mnie poprawi.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh