Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-07-09 23:13:45

turbin

Co wybrać?

 

#2 2009-07-09 23:34:09

Fresh

Re: Co wybrać?

Witaj,
Podforum jak najbardziej ok wybrałeś smile

Co do samego wyboru. Cena nie różni się bardzo więc nie potraktuję tego jako kryterium. Ja osobiście wybrałbym Tunezję. W Bułgarii miałem okazję być kilka lat temu i byłem średnio zachwycony jak chodzi o morze, plaże - taki czystszy i cieplejszy Bałtyk ale bez rewelacji.
W Bułgarii niby 2 dni dłużej, ale autokarem - i tu pytanie, czy te dwa dni nie są zarezerwowane właśnie na przejazd?
Ja będąc w BG jechałem samochodem - i powiem jedno - nie chciałbym jechać takiego kawałka drogi autokarem, za duża męczarnia, bo ile można siedzieć i w sumie nic nie robić. Tutaj drugi plus za Tunezją - samolotem to kilka godzin.
Dodatkowo jak piszesz, ciężko z informacjami o hotelu w którym miałbyś mieszkać w BG, ja bym nie ryzykował i jeśli z Hotelem w Tunezji jest ok, tam bym poleciał.

Oczywiście decyzja pozostaje w Twoich rękach smile

P.S. Jak już wrócisz, chętnie przeczytamy opis jak było i obejrzymy zdjęcia z wyjazdu.

Pozdrowienia,
Fresh

 

#3 2009-07-09 23:40:39

turbin

Re: Co wybrać?

Dzięki za pomoc i rady. I jeszcze zapomniałem napisać jednego kryterium - wydawanie pieniędzy (chodzi mi tu o ceny jakie są w BG i TUN). Jak to jest? Gdzie wakacje były by droższe pod względem kupowania pamiątek itp.? W BG czy w TUN.

 

#4 2009-07-09 23:43:00

katerina

Re: Co wybrać?

Ja sie w ogole dziwie,ze ludzie jezdza do Bulgarii...to juz lepiej nad Baltyk tak,jak napisal Fresh!Ja zdecydowanie wybralabym Tunezje,a jesli chodzi o te 2 dni wiecej to w ogole nie bralabym tego pod uwage,bo liczy sie jakosc ,a nie ilosc!Udanych wakacji!

 

#5 2009-07-09 23:44:18

katerina

Re: Co wybrać?

Cenowo porownywalnie,no moze troszke taniej w Bulgarii,ale w Tunezji za to mozna sporo wytargowac!

 

#6 2009-07-09 23:46:15

Fresh

Re: Co wybrać?

 

#7 2009-07-09 23:52:49

katerina

Re: Co wybrać?

Ja mieszkajac w Grecji czasami jezdze do Bulgarii na ciuchowe zakupy,bo tam sie przniosly greckie fabryki/tania sila robocza/ dzinsow i roznych markowych ciuchow sportowych,wiec mozna taniej kupic niektore firmowe buty i ubrania,a jesli chodzi o zywnosc,alkohol itp.to rzeczywiscie ceny porownywalne do polskich.

 

#8 2009-07-10 11:22:17

turbin

Re: Co wybrać?

I mam jeszcze jedną wątpliwość. Chodzi mi o jedzenie. Nie chciałbym polecieć do Tunezji i przesiedzieć pół wczasów w łazience. Mógłbym się tego obawiać w Tunezji lub w Bułgarii?

 

#9 2009-07-10 14:26:17

KlaudiaRakocz

Re: Co wybrać?

Ja też wybrałabym Tunezję....a co do obaw a propos Tunezji..są uzasadnione...należy unikać picia wody z kranu...ja na wszelki wypadek myłam nawet zęby wodą butelkowaną...najlepiej zabrać ze sobą Nifuroksazyd lub inny specyfik regulujący florę bakteryjną w układzie pokarmowym.
Bułgaria - 26-30 godz w autokarze....Tunezja - 3 godziny samolotem z KTW, z WAW około 4 godz....no i w Tuneczji sa ciekawsze wycieczki fakultatywne...ja polecam 2 dniowa Sahare, Kartagine i Sidi bou Said;)

 

#10 2009-07-10 15:15:58

asnieszka

Re: Co wybrać?

Powielę zdanie innych i mimo że Tunezja nie jest żadną rewelacją i miejscem na wielokrotne odwiedzanie, wybrałabym ją zamiast Bułgarii. Tak jak pisała Klaudia ciekawsze miejsca do odwiedzenia.. przede wszystkim jedyna w swoim rodzaju wycieczka na Saharę... niestety trochę kosztuje..
Jesli chcesz pozwiedzac, poznac inna kulture wybierz Tunezje.
Jesli natomiast wolisz styl Bałtyku tylko cieplejszego, z pewniejszą pogodą, i w stylu środkowoeuropejskim Bułgaria.

Jaka decyzja???

ps. bedac w Tunezji nie napotkalismy na żadne problemy żołądkowe, zatrucia itp. wiec raczej bez obaw..

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh