Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2009-05-06 15:16:03

sejla

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Ja w te wakacje wybieram się do Bawarii - "sielankowe krajobrazy i wioski jak z obrazka" jak piszą na tej stronce http://www.niemcy-turystyka.pl/PLK/niemcy_kraj_turystyczny/master_tlregion-id127.htm Brzmi zachęcająco. Był ktoś z Was tam?

 

#17 2009-05-06 16:29:38

atram

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

tak bawaria jest bardzo ladna,mam kilka zdjec z tamtad

 

#18 2009-05-06 17:17:48

Ewana1987

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Dziwne, że nikt nie wspomniał o Pradze... Piękne miasto!!

 

#19 2009-05-06 21:41:09

Anna2

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Kiruna i okolice (Abisko!) w Szwecji. Slonce o polnocy w nocy (w lecie), piekna przyroda, kultura Sami i niesamowite widoki.

 

#20 2009-05-11 11:33:22

sejla

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

atram, a w jakim mieście w bawarii byłaś? Co polecasz odwiedzić? wczytuję się w tą turystyczną stronkę i sama nie wiem, co wybrać za cel podróży:) miasteczko Füssen im Königswinkel - opisane jest zachęcająco, choć i Monachium kusi:)

 

#21 2009-05-12 05:36:35

maciej_moch

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Turyn pikne miejsce:)

 

#22 2009-05-12 14:52:45

piea

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Paryż, Wiedeń, Praga....wszystkie miasta sa piękne na swój sposób! ale ja podchodzę do tego tak: należy je oczywiście zaliczyć, zobaczyć sławne miejsca, budowle i glaerie, ale nie jest to miejsce do odpoczynku. Zdecydowanie bardziej klimatyczne są mniejsze mieścinki: i tu oczywiście Toskania, Prowansja, Liguria... to coś z zupełnie innej bajki. Baaardzo klimatyczne!

 

#23 2009-07-07 19:35:47

dzolka100

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

A ja dwa tygodnie temu odkryłam Tallin!
Piękne miasto, godne obejrzenia. Śliczna kolorowa, bardzo zadbana Starówka. Mili ludzie!
A co najważniejsze nie ma tłumów turystów. Polecam!

 

#24 2009-07-07 22:06:17

malik

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Polecam muzeum w Wilnie, niestety nie pamiętam  nazwy, było tam dzieło Polki z kory(?) i mchu, które robiła całe życie. Dobrze ,że była bogata więc nie musiała się martwić o chlebek. Jej dzieło robiło wrażenie. Poza tym była tam olbrzymia kolekcja diabłów i rzecz , która zrobiła na mnie ogromne wrażenie galeria wszystkich znaków zodiaków. Portrety psychologiczne znaków zodiakalnych. Były doskonale utrafione i wszyscy byliśmy zauroczeni nimi. Niestety byłam tam w szkole średniej a w tym wieku to nie zwraca się uwagi na takie szczegóły jak nazwy muzeum , czy nazwisko malarza. Jak będziecie w Wilnie to bardzo polecam to miejsce.

 

#25 2009-07-08 12:05:03

aga133

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Wydaje mi się, że miejsce o którym piszesz to Muzeum Diabłów, ale ono znajduje się w Kownie, nie w Wilnie. Ale masz rację, warto je zwiedzić, ma unikatowy charakter.

Ostatnio edytowany przez aga133 (2009-07-08 12:05:36)

 

#26 2009-07-08 19:20:00

malik

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Pewnie masz racje bo Kowno też wtedy zwiedzaliśmy. Nie wiem czemu utkwiło mi to Wilno.

 

#27 2010-01-31 05:32:42

johann457

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

W sporze o slynny obraz Leonarda da Vinci:"Ostatnia wieczerza"zdecydowanie twierdze-Asnieszka
ma racje.Oryginal tego obrazu zawsze znajdowal sie w Milano,juz w marcu 1976 roku go w Milano
ogladalem,nie wiem czy istnieje mozliwosc wypozyczenia go do innego muzeum,ale w maju ubieg-
lego roku byl rowniez w Milano.

 

#28 2010-01-31 09:28:51

johann457

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Jeszcze mala uwaga do wczesniejszej wypowiedzi zwiazanej z "Ostatnia Wieczerza" Leonarda da Vinci:
obecnie chcac obejzec ten obraz nalezy ze wzgledow bezpieczenstwa conajmniej tydzien wczesniej
zglosic swoj akces w biurze muzeum w Milano aby uzyskac zgode na podstawie dokumentow tozsamosci.

 

#29 2010-02-01 22:09:07

Michasia_Bogus

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Hmm...najciekawsze miejsca w Europie,dla nas na pewno  wspaniała włoska Wenecja i Florencja,niesamowity Dubrovnik w chorwackiej Dalmacji i Rovinj na Istrii,klasztory ''zawieszone w chmurach''czyli greckie Meteory,słoweńskie jaskinie Skocjańskie ...a nieco bliżej  wspaniała czeska Praga,potem Wiedeń no i Budapeszt z panoramą ze wzgórza Gelerta wieczorem ...Kolejne myślimy przed nami,planów wiele wink smile Pozdrawiamy Travelmaniaków!

Ostatnio edytowany przez Michasia_Bogus (2010-02-01 22:09:37)

 

#30 2010-02-02 16:32:49

plorenc

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

wg. mnie warte obejrzenia są: Mont Saint-Michel (Francja), Kutná Hora (Czechy) i zupełnie pominięty tu Amsterdam

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh