Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-08-02 17:16:40

Musin

Kraków i okolice - potrzebne polecenie!

Wraz z grupką przyjaciół planujemy się wybrać do Krakowa na okres 4-5dni. Nie jesteśmy jednak do końca pewni co powinniśmy koniecznie w tych stronach zobaczyć, interesują nas miejsca zarówno w samym Krakowie jak i do ~30km od Krakowa, za wszelkie sugestie będziemy wdzięczni!
Pozdrawiam

 

#2 2017-08-02 19:58:13

papuas

Re: Kraków i okolice - potrzebne polecenie!

Kraków miasto magiczne z wieloma ciekawostkami, gdzie historia wygląda z każdego kąta. Co powinniście zobaczyć?? Przede wszystkim to co Was interesuje. W moich podróżach znajdziecie relacje z krakowskich wyjazdów, więc może coś Wam wpadnie w oko.
Obowiązkowo rynek z Sukiennicami, w których 2 muzea - galeria malarstwa i podziemia rynku; do podziemi trza rezerwować bilety. Kśc Mariacki, Wawel, Kazimierz ze Starą Synagogą - muzeum judaistyczne, kazimierski rynek - w ratuszu muzeum etnograficzne, barokowy kśc Bożego Ciała, Skałka. Trzeba wypić kawę w Jamie Michalika na Floriańskiej czy zajrzeć do Piwnicy pod Baranami. Ciekawe jest Muzeum Czartoryskich. Koniecznie trzeba wejść na dziedziniec Collegium Maius i zobaczyć wnętrze akademickiego kśc św Anny. Jest muzeum Przyrodnicze z nosorożcem włochatym. Atrakcji jest sporo.
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś fajnie karmili w restauracji ala cesarz Franc Josef przy wejściu na Planty od Wawelu - danie dla 2 osób (sam nie zjesz), a i piwo możliwe w litrowym kuflu (mniejsze też były).
w razie pytań pisz na priv

 

#3 2017-08-03 10:58:31

papuas

Re: Kraków i okolice - potrzebne polecenie!

a pod Krakowem Ojcowski PN też wart odwiedzenia czy podkrakowskie dolinki

 

#4 2017-08-04 06:10:11

oscar

Re: Kraków i okolice - potrzebne polecenie!

Zapomniałeś o Wieliczce!

 

#5 2017-08-04 20:29:30

AniaMW

Re: Kraków i okolice - potrzebne polecenie!

Jeszcze dorzucę Tyniec...
a w samym Krakowie: m.in. Muzeum Lotnictwa...
i tysiąc innych, ciekawych miejsc, w zależności od zainteresowań smile
W ciemno - trudno coś doradzać sad

 

#6 2017-08-06 18:32:12

AniaMW

Re: Kraków i okolice - potrzebne polecenie!

... i jeszcze coś:
www.krakowskieokolice.pl
dużo wskazówek dla mało zorientowanych smile

 

#7 2017-09-05 14:05:56

Znikon

Re: Kraków i okolice - potrzebne polecenie!

Trzeba przyznać, że zabytków i interesujących miejsc, to w Krakowie akurat nie brakuje wink. Sam byłem niedawno w Krakowie i powiem Wam, że naprawdę warto jest zwiedzić niektóre miejsca wraz z licencjonowanym przewodnikiem. Ja miałem okazję korzystać z pomocy pani przewodnik Anety Dziedzic-Lis i było naprawdę ciekawie. Ilość tras, jakimi można zwiedzać różne zakamarki Krakowa jest bardzo duża, a decydując się na przewodnika, dowiecie się naprawdę wielu interesujących rzeczy zarówno o mieście, jak i konkretnych zabytkach. Osobiście polecam Wam przede wszystkim Szlak Młodej Polski. Na mnie zrobił spore wrażenie. smile

 

#8 2017-09-05 20:54:33

papuas

Re: Kraków i okolice - potrzebne polecenie!

To pochwal się może zdjęciami ze szlaku Młodej Polski, bo mimo że Kraków znam prawie jak własną kieszeń z chęcią pooglądam.
Uważam, że przewodnik dla np. 2 osób to jednak przesada. Wystarczy trochę poczytać i kupić plan miasta smile a i tak w czasie kilku dni nie odwiedzisz wszystkich ciekawych miejsc.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh