Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-06-27 21:53:24

malik

Jak myślicie uda mi się zrealizować ten plan Rumunia + Bułgaria

Ostateczna decyzja odnośnie wakacji podjęta. Jedziemy odpoczywać do Bułgarii, po drodze liźniemy trochę Rumunii. Zaczynamy od Oradei ,w której będziemy nocować i podziwiać słynną tamtejszą secesję. Następny dzień to Kluż(zwiedzanie) i dalej Turda (spacer po wąwozie) , Sybin (tu nocleg i zwiedzanie), Medias,Biertan(największy kościół warowny Sighisoara(nocleg i zwiedzanie),Prejmer (jak będzie czas, kościół warowny) Braszów (zwiedzanie i nocleg) . Marzenie ,jakby udało się wyrobić trasa transfolgalska. Może odpuścimy sobie Braszów. I na Bułgarię. Tam odpoczywamy. Może Obzor bo ludzie na forach zachwalają. Tam ze 4 dni , przy okazji zobaczymy Rezerwat Jajłata i przylądek Kaliakra. Następnie jedziemy dalej  wybrzeżem zwiedzamy, pływamy i mamy jeszcze 3 noclegi. Leniwie odpoczywamy. I znowu Rumunia. Jedziemy na Konstante, tam do Mołdawii , Bukowina, Maramuesz. na to mamy 3 dni . Tutaj chcemy zobaczyć malowane cerkwie na Bukowinie i Wesoły Cmentarz w Spanta. potem już Satu Mare , Węgry, Słowacja i dom. Jak sądzicie?. Będziemy w stanie zrealizować ten plan? M.

 

#2 2009-06-27 21:58:12

maciej_moch

Re: Jak myślicie uda mi się zrealizować ten plan Rumunia + Bułgaria

ja zawsze żyje hasłem dla chcacego nic trudnego więc spoko:)

 

#3 2009-06-28 01:45:52

Fresh

Re: Jak myślicie uda mi się zrealizować ten plan Rumunia + Bułgaria

Bardzo fajna trasa smile
Ja miałem okazję jakieś 6 lat temu jechać samochodem do Bułgarii (do miejscowości Ravda), przez Rumunię. Ogólnie jechałem bez przygotowania, dość spontanicznie - decyzja zpadła dzień przed wyjazdem smile
Jadąc z Warszawy zależało mi na czasie, więc po dojechaniu do granicy Węgiersko-Rumuńskiej były 3 godziny snu, potem jedzonko w takim barze (po lewej przed granicą) gdzie miaem okazję spotkać i porozmawiać z kierowcą TIRa z Polski smile Dalej... przekroczenie granicy około północy podczas okropnej ulewy, gdzie ledwo było widać drogi. Tuż po przejechaniu granicy mały szok... Do miejscowości Constanca drogowskaz i 999 km big_smile A jeszcze do tego około 300 km do Ravdy w Bułgarii. W tamtym czasie dopiero budowali obwodnicę Bukaresztu, więc nawet ciężko było na nią trafić, a że mało Rumunów rozmawiało po angielsku tym bardziej nie było łatwo. Wtedy jeszcze RO nie była w Unii Europejskiej - na granicy RO/BG trzeba było wiedzieć jak rozmawiać żeby przejechać i nie stracić na łapówki - Celnicy w żywe oczy mówili że tu nie ma granicy big_smile

Niestety nie mam zbytnio fotek z tej podróży, ale może uda mi się dokładniej ją opisać (sporo się działo big_smile) i wstawić choć kilka fotek do serwisu.

Marta, jak wrócicie z niecierpliwością będę czekał na opis podrózy i zdjęcia smile

 

#4 2009-06-28 21:02:47

katrinka

Re: Jak myślicie uda mi się zrealizować ten plan Rumunia + Bułgaria

ojej zazdroszcze!!! najładniejszy chlopak jakiego spotkalam pochodzi z Mołdawii;)
a to Oradei to jest Rumunia? myslałam że Mołdawia...

 

#5 2009-06-28 21:27:57

Fresh

Re: Jak myślicie uda mi się zrealizować ten plan Rumunia + Bułgaria

 

#6 2009-06-29 22:30:12

dagatek

Re: Jak myślicie uda mi się zrealizować ten plan Rumunia + Bułgaria

Widze , ze masz bogaty plan zwiedzania ....super ...tyle ciekawych miejsc...a czemu ma sie nie udac....Paliwo tylko u nas zdrożalo...wink

 

#7 2009-06-30 15:16:52

piea

Re: Jak myślicie uda mi się zrealizować ten plan Rumunia + Bułgaria

Brzmi ciekawie ( choć szczerze niewiele mówią mi te nazwy, bo nie znam tego rejonu Europy) , ale sam zamysł takiego zwiedzania: rewelacja! Sama kiedyś w taki sposób "penetrowałam" południową Austrię i Słowenię- błądząc gdzie popadnie i odkrywając przez przypadek super miejsca. Po latach i podrózach z różnymi biurami - stwierdzam, że ta indywidualna włóczęga z dala od 5* hoteli i marudzących rodaków- to było coś, co do dziś wywołuje w moich wspomnieniach pewien sentyment!
Uda sie wam napewno, czego z całego serca Wam życzę! Do odważnych świat należy! Cudownego urlopu!

 

#8 2009-06-30 18:50:46

katrinka

Re: Jak myślicie uda mi się zrealizować ten plan Rumunia + Bułgaria

czemu wszyscy tak jadą po tych 5 gwiazdkach?wink przecież zatrzymanie się w super hotelu nie przeszkadza zwiedzaniu... zwlaszcza jak się zwiedza jakąs metropolię!

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh