Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-06-15 14:56:02

asnieszka

Chorwacja.. porady

Bardzo dużo osób z grona travelmaniaków odwiedziła juz Chorwację.. ja zresztą też ale bardzo dawno temu i niewiele już pamiętam. W tym roku planujemy znow się tam wybrać, dlatego proszę Was o rady- gdzie najlepiej, jakie miejscowości polecacie do pobytu, co zobaczyć, na co zwracać uwagę podczas organizacji, jak ze stanem drog, czy jechać w ciemno czy lepiej mieć załatwione noclegi, itp???
To pytania zwłaszcza do osób które niedawno tam były bo od mojego pobytu mogło się wiele zmienić zwłaszcza z dostępnością miejsc noclegowych.. Ogólnie interesuje mnie wszystko i każda opinia, dlatego piszcie.  Takie informacje przydadzą się pewnie nie tylko mi  smile

Z góry dzięki! Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez asnieszka (2009-06-15 14:56:53)

 

#2 2009-06-15 15:30:09

KlaudiaRakocz

Re: Chorwacja.. porady

Warte zobaczenia:
-Dubrownik - koniecznie wejść na mury cena: 15 E...ale to esencja tego miejsca więc warto;)
-jeziora plitwickie
-wodospady na wyspie Krka

 

#3 2009-06-15 15:46:29

PAVULON

Re: Chorwacja.. porady

ciekawiej i piekniej jest na południu ,bliżęj dubownika, plaże jak wiesz są przeważnie żwirowe lub kamieniste, rzadko piaszczyste, byłem w maleńkiej miejscowości KLEK , fajna spokojna , świetna sztuczna plaża w pięknej zatoczce, tylko mało rozrywek... polecane miejscowości i miejsca to np. wyspa brac,

 

#4 2009-06-15 16:04:22

Fresh

Re: Chorwacja.. porady

 

#5 2009-06-15 16:58:17

sewa

Re: Chorwacja.. porady

Moim zdaniem to zależy kiedy chcesz jechać i jakie masz oczekiwania. W tamtym roku przemierzyłam chorwację w szerokości i długości we wrześniu. Noclegów na campingach nie miałam zarezerwowanych i wszędzie bez problemów się dostawałam.
Mnie intersowało przez 17 dni zobaczyć dużo i trochę odpocząć, stąd na nocleg pozostawałam przez max 2 -3 noce.
Najbardziej do zabawy jest odpowiednia Istria, a do spokojengo odpoczynku małe miejscowości z niewielką plażą bardziej na południu.

 

#6 2009-06-17 20:31:01

asnieszka

Re: Chorwacja.. porady

Dziękuję wszystkim za informacje, zwłaszcza Freshowi za konkretne nazwy miast. Szkoda że masz tak malo zdjęc z podrózy do Chorwacji w serwisie.
Zalezy nam na miejscowości- dobrym miejscu wypadowym, skąd łatwo bedzie dotrzec do atrakcyjnych turystycznie miejsc. Jestem zwolenniczką pięknych widoczków,malowniczych zatoczek z dala od tłumu turystów i przepełnionych plaż.

 

#7 2009-06-17 20:57:26

Fresh

Re: Chorwacja.. porady

Najlepiej wybierz sobie najpierw miejsca które chcesz zwiedzić, jak chcesz coś spokojniejszego to raczej unikaj Makarskiej Riviery, można coś bardziej na północ znaleźć - jakąś spokojną miejscowość i z niej robić całodzienne wyjazdy do miejsc wartych obejrzenia.

Taka mała uwaga, nie wiem dokąd teraz da się dojechac autostradą, ale kiedyś do Dubrownika trzeba było jechać wybrżeżem a to zajmowało dość dużo czasu ze względu na usytuowanie drogi oraz częste korki (bardzo ciężko się na niej wyprzedza, cała jest pokręcona big_smile), stąd dojazd zajmował nawet kilka godzin w jedną stronę.

 

#8 2009-06-18 20:05:34

anet_zb

Re: Chorwacja.. porady

My tez wybieramy się na Chorwację już w przyszłym tygodniu. Chcemy zobaczyć jak najwięcej i jechać wzdłuż wybrzeża aż do Dubrownika. Nie mamy rezerwacji miejsc noclegowych ale zabieramy namiot - nie chcemy być zobligowani dotarciem na miejsce w wyznaczonym terminie - pełen luz. Mamy nadzieję, że jakiś nocleg zawsze się znajdzie. Dziękujemy wszystkim za ważne informacje. Polecamy wybierającym ten kraj Travelmaniakom  zabranie porządnego przewodnika na Chorwację np. Pascala.

 

#9 2009-06-18 22:38:17

asnieszka

Re: Chorwacja.. porady

a kiedy Aneta wracacie?? my mozemy jechac dopiero po 20-tym lipca to moze się jeszcze wcześniej zalapie na Waszą relacje wink

 

#10 2009-06-19 14:41:44

minifix

Re: Chorwacja.. porady

A ja zdecydowanie polecam Hvar - wyspę i miasteczko. Troszkę trudno się dostać. Można promem ze Splitu do miasteczka Stari Grad. Prom płynie z tego co pamiętam ok. 2,5 godziny, ale za to nie trzeba przejeżdżać całej wyspy autem. Druga opcja to prom ok. pół godzinki z Dvernika do Sucuraj, ale wtedy czeka Cię przejażdżka ok. 60 kilometrów drogą o szerokości takiej, że dwa auta ciężko się mijają smile Za to bardzo "krajobrazowa" smile))

 

#11 2009-06-19 17:17:08

anet_zb

Re: Chorwacja.. porady

my wracamy ok 15 lipca, myślę więc, że na pewno zdążymy przekazać ważne informacje i ciekawostki:) przed Waszym wyjazdem

 

#12 2010-08-03 13:37:15

myszka

Re: Chorwacja.. porady

Polecam okolice Hotelu Medena 4km od Trogiru. Dubrownik ok 6h autem wodospady ok 4.5. Można w hotelu wykupić wycieczki fakultatywne. Na jeziora trochę daleko ale też są w ofercie. Blisko hotelu jest plaża knajpki. Dla młodych jeśli interesuje Was zabawa w dyskotekach to z tym mizernie. Rada dla plażowiczów z uwagi na ceny leżaków ok 1euro przy każdym wypożyczeniu. Nie można na cały dzień wiec trzeba płacić za każdym razem nawet jeśli oddacie na chwile żeby zjeść obiad. Można w Polsce kupić karimaty ok 10 zł i na nie kłaść ręcznik dzięki temu kamyczki nie będą uwierać. Dla pasjonatów opalania nago jest również plaża nudystów.

 

#13 2011-10-12 15:21:25

seba

Re: Chorwacja.. porady

pierwszy raz jak pojechałam w ciemno swoim samochodem i to nie był dobry pomysł po tak długiej podróży miałam ochotę tylko położyć się i iść spać  a tu musieliśmy szukać jakiegoś noclegu
w tym roku nauczeni doświadczeniem znaleźliśmy tutaj adria24.pl fajny nocleg i spokojnie dojechaliśmy do celu

 

#14 2011-10-14 08:30:13

anet_zb

Re: Chorwacja.. porady

Nasze doświadczenia z Chorwacji, jeśli chodzi o nocleg są bardzo pozytywne.
Dopiero wieczorem, jak robiło się już dość późno szukaliśmy noclegu i zawsze znaleźliśmy go bez problemu.

 

#15 2011-10-20 14:24:22

AdiH

Re: Chorwacja.. porady

Wokół Dubrovnika jest super, ale nie zapominajmy o Środkowej Dalmacji, np. wspomnianym przez kolege powyzej Omisiu ( rafting ) czy historycznie niezwykle waznym Polwyspie Istria.
Osobiscie uwielbiam Trogir,  a Vis jest po prostu znakomity.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh