Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2017-05-30 06:31:19

papuas

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

Prawda, światło i zdjęcia wspaniałe - widać to zacięcie rasowego fotografa, a może już fotografika.  smile
Ponoć najlepszy okres na odwiedziny Mosznej to czas kwitnienia azalii i rododendronów. Nie byłem, chociaż nie mam daleko. Kiedyś w części zamku był szpital leczenia nerwowo chorych i to był jeden z powodów odstraszających, a i bryła zamku mimo, że bajkowa pochodzi de facto z wieku XX, no może końca XIX.
Tak w trochę w disneyowskim stylu zamków Ludwika Szalonego i ewidentnie brakuje tej Królewny Śnieżki chociaż na foto jakieś księżniczki się pojawiają.
Oczywiście jako oglądający doceniam kolosalne poświęcenie wczesnego porannego ptaszka. smile

 

#17 2017-05-30 08:09:56

oscar

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

W tegorocznym plebiscycie „Top atrakcje 2017” najchętniej odwiedzanym przez internautów zamkiem okazał się właśnie zamek w Mosznej bijąc nawet Wawel. Nie dziwcie się więc, gdy spotkacie tam tłumy!
A przy okazji: W kategorii „najwspanialsze krajobrazy” wygrały pokazywane niedawno przez Antenkę krajobrazy Roztocza. Pokonały one takie hity jak Ojcowski Park Narodowy i Tatry.
Jako ciekawostkę podam inne wyniki. W kategorii „najpiękniejsze Miasto” wygrał Zamość, a w kategorii „atrakcje różne” na prowadzenie wysunęła się Jaskinia Wierzchowska Górna znajdująca się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Kto jeszcze nie był, niech wsiada w samochód smile smile

 

#18 2017-05-30 10:30:39

papuas

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

eeee,  ranking i plebiscyt to tylko ... plebiscyt -  czyli wyznacznik popularności
byłem w Wierzchowskiej i Nietoperzowej (i kilku innych) - w mojej ocenie najpiękniejszą polską udostępnioną jaskinią jest Niedżwiedzia w Kletnie.

 

#19 2017-05-30 18:07:38

texarkana

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

Polskie jaskinie nie powalają... Tak naprawdę fantastyczne jaskinie są rzut beretem - na Słowacji. Domica z podziemną rzeką, Ochtinska z kwiatami aragonitowymi i Gombasecka z "soda straws" - po prostu cuda geologii. Czyli numer jeden to jaskinie Słowackiego Krasu. Zdjęcia nie oddadzą tego, co się widzi na własne oczka. Są też inne jaskinie, już nie w Krasie, ale też wspaniałe. W sumie jest ich chyba, o ile pamiętam, 12.

 

#20 2017-05-30 21:47:58

Kolka

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

Super, że się Wam podoba big_smile big_smile big_smile Naprawdę zachęcam Was do odwiedzenia tego miejsca.
Texarkana - pytasz co tam robić...no nie wiem wink Trzy dni może bym tam wytrzymała smiech Ileż można biagać po ogrodzie... Wnętrza /obejrzane w internecie/ są niezłe, ale też obejrzy się je w ciągu jednego dnia. Przy zamku jest bardzo znana stadnina koni - moje córki kiedyś jeździły tam na obozy konne i były bardzo zadowolone, więc jeśli ktoś lubi konie to okolica mu się spodoba smile Niedaleko też stąd do Gór Opawskich /tylko odradzam Biskupia Kopę! Opiszę to w osobnym wątku/, rejon Jarnołtówka, Pokrzywnej, Głuchołaz...aż takiej nudy to chyba tam nie ma smile
Papuas - tam nie było szpitala tylko sanatorium wink Dla ludzi, którzy po prostu chcieli troszkę wyprostować swoje życie i się wyciszyć smile Teraz przenieśli je do budynku obok.
Piea - ja KOCHAM hortensje!!! O wiele bardziej niż rododendrony i azalie, które oczywiście są piękne, ale tylko przez chwilę smile
Co do rankingu...każdy z nas ma chyba taką swoją listę miejsc priorytetowych i bardzo dobrze! super

Ostatnio edytowany przez Kolka (2017-05-30 21:49:00)

 

#21 2017-05-30 22:00:36

Kolka

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

 

#22 2017-05-30 22:06:27

Kolka

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

 

#23 2017-05-30 23:31:36

Angela

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

Kolka szczęka mi opadła i nie mogę jej podnieść  wow Przepiękna sceneria, przepiękne zdjęcia!!! Czy Ty te zdjęcia jakoś specjalnie obrabiałaś czy to jest efekt marcowej nauki na warsztatach????? Jestem wszystkimi zdjęciami wręcz zachwycona!! aż żałuję, że nie mogłam się  z Tobą zapisać na tą krioterapię bałtycką, ale nie dałabym zwyczajnie rady w tym terminie... w tym roku... sad placze

 

#24 2017-05-31 01:31:26

texarkana

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

Kolka, jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich fotek, zwłaszcza tych ostatnich - są technicznie doskonałe i piękne!

 

#25 2017-05-31 19:17:53

Kolka

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

Dziękuję buziak Cieszę się, że postępy widać smile Powolutku...powolutku...małymi kroczkami, ale do przodu smile A sceneria jak najbardziej pomaga no i światełko...tym razem było super! Zaczne opisywać Kopę Biskupia i zdjecia już niestety nie będą takie ładne sad
Angela...nie tym to następnym razem wink Wiesz już, że terminów i różnych miejsc jest bardzo dużo - można przebierać super

 

#26 2017-05-31 20:45:42

AniaMW

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

Kolka, zachęciłaś, zachęciłaś big_smilebig_smile
Tylko, że ze mnie chyba jeszcze większy śpioch niż Ty smile hihihi, a poza tym z Bielska dalej niż z Opola sad
Jednak nie mówię nie!!! Muszę tylko dojrzeć do gotowości na to miejsce...
Zdjęcia cudne!

 

#27 2017-05-31 21:01:33

piea

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

coraz bardziej nabieram chęci ... oj nabieram...(Ania,  ode mnie spod bramy garażowej   Google Maps pokazuje 385 km trasa S-8, więc ty masz z Bielska rzucik berecikiem smile )

 

#28 2017-05-31 21:14:45

AniaMW

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

...uściślijmy: 176 km, rzucik berecikiem smilebig_smile

Ostatnio edytowany przez AniaMW (2017-05-31 21:22:52)

 

#29 2017-05-31 21:15:13

Antenka

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

Asiu- cudne foty super mam nadzieję, że zacięcia Ci nie zabraknie wink Pięknie pokazałaś to urocze miejsce smile Dziękuję buziak

 

#30 2017-05-31 21:46:06

Angela

Re: W poszukiwaniu Królewny Śnieżki w Mosznej :)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh