Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » W góry
  •  » Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

#1 2017-04-23 21:42:11

Kolka

Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Witajcie smile
Mam pytanie do tych, którzy mają wprawę w chodzeniu po górach. Jak wiecie przymierzam się w tym roku do gór i myślę, że Beskidy na początek będą ok smile Doświadczenia raczej nie mam, kondycji też wink
Po przejrzeniu różnych szlaków /oczywiście wirtualnie tylko/ i różnych opcji wymyśliłam sobie coś takiego:
Ze Szczyrku: Skrzyczne, Małe Skrzyczne, Malinowska Skała, Zielony Kopiec, Gawlasi, Magurka Wiślańska, Magurka Radziechowska /na niej mi zależy najbardziej!/ wink Muronka, Ostre, Skrzyczne. To kawał drogi, ale gdyby tak na początku na Skrzyczne wjechać sobie wygodnie wyciągiem i dopiero tam zacząć wędrówkę...dam radę? Czy raczej porywam się z motyką?

Ostatnio edytowany przez Kolka (2017-04-23 22:27:07)

 

#2 2017-04-24 09:02:33

oscar

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

oj tam, oj tam! W końcu jeszcze jeden smigłowiec tam lata smile smile

 

#3 2017-04-24 12:53:29

papuas

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Nie ma rzeczy niemożliwych. Oczywiście wjazd na Skrzyczne oszczędza czas i siły, bo zdobywamy niezłą wysokość i przy długiej trasie jest rozsądne. Licząc tak na oko
Skrzyczne - Malinowska Skała 1 godz
M.S - Magurka Wiślańska 1,5 godz
MW - Magurka Radziechowska 3/4 godz
MR - zielonym przez Muronkę i Ostry do niebieskiego liczyłbym jakieś 2,5 godz
wejście niebieskim na Skrzyczne 2 godz
i zejście do Szczyrku 1,5 godz
Razem wychodzi mi na ok. 9 - 9,5 godz
Trza zabrać prowiant do plecaka
pozdrawiam

 

#4 2017-04-24 18:20:11

Kolka

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Oskar - to ja tu w dobrej wierze...co bym nie padła gdzieś po drodze, a Ty mnie śmigłowcem straszysz smiech
Papuas - wg mapy wychodzi właśnie ok. 10 godz., a znając swoje tempo - wyjdzie mi co najmniej 12 smiech Studiuję właśnie mapy i szukam jakiejś krótszej drogi żeby dojść do tej Magurki Radziechowskiej bo tam bardzo chcę dojść smile

 

#5 2017-04-24 20:00:39

papuas

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

W Polsce czasy przejścia podane są z dużą rezerwą, więc przeciętnie drepczący powinien się wyrobić, ale ... pozostawianie na koniec po całym dniu chodzenia podejścia pod Skrzyczne jest jednak trochę ryzykowne (na koniec powinno się schodzić, schodzić, schodzić), żeby sił nie zabrakło.
No to może czerwonym z Węgierskiej Górki i wrócić tym samym, bo o pętlę trudno, a iść ścieżką bez szlaku to już mogą znający teren.

 

#6 2017-04-24 22:13:11

Kolka

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Szlak z Węgierskiej Górki brałam pod uwagę zaraz na początku kombinowania, ale potem mi się zmieniło wink Fakt - jakoś nie pomyślalam o tym, że pod koniec, kierując się znowu na Skrzyczne trzeba się wspinać hmm Pewnie plan będe jeszcze modyfikować czekając aż jakaś normalna pogoda się ustabilizuje. Ze Skrzycznego można też zjechać kolejką. Zobaczymy - mam jeszcze troszkę czasu smile Na pewno dam Wam znać czy nie padłam tam gdzieś po drodze smiech Już się doczekać nie mogę big_smile

 

#7 2017-04-25 07:33:31

papuas

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

No to ostatnia rada:
wybierz się najpierw na coś krótszego - Szyndzielnia, Klimczok z Bielska czy Stożek z Wisły i zobaczysz jak organizm reaguje, jak czas Twojego przejścia ma się do podanego itp. - wtedy zadecydujesz. Podana przez Ciebie pętla przez Magurkę Radziechowską jest chyba najlepsza z możliwych. Kibicuję i czekam na Relację.

 

#8 2017-04-25 21:14:13

Kolka

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Dziękuję bardzo smile

 

#9 2017-04-28 12:15:40

papuas

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

No to pozwolę sobie TUTAJ.
Pojawił się wątek "Góry dla mniej wymagających" to tutaj dopiszę "Góry dla Wymagających - lajtowo" czyli góry łatwiutko, ale dla wymagających widoków i wrażeń estetycznych.
1Szklarska Poręba wyciągiem na Szrenicę zobaczenie Końskich Łbów i czerwonym do stacji przekaźnikowej nad Śnieżnymi Kotłami wrócić żółtym w kierunku schroniska pod Łabskim Szczytem i dalej zielonym przez Śnieżne Kotły do Jagniątkowa. Oczywiście od czerwca, bo nazwa Śnieżne Kotły zobowiązuje. Rozwiązania dojazdu w gestii korzystającego. Wg mnie najlepiej nocleg w Sobieszowie, gdzie góra Chojnik z ruinami zamku, a do Szklarskiej np. PKSem.
2 Ojcowski PN - zaparkowanie pod Pieskową Skałą lub pod Maczugą Herkulesa i po obejrzeniu zamku i maczugi przejazd na parking do Ojcowa z zatrzymaniem przy Kaplicy na Wodzie. Z parkingu dalej doliną, w lewo zielonym do jaskini Ciemnej, a po zwiedzeniu dalej zielonym do góry i zejście Wąwozem Smardzowickim na dno doliny i powrót do parkingu z obejrzeniem przydrożnych ciekawostek np. Bramy Krakowskiej.

 

#10 2017-04-28 12:46:25

piea

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Papuas, piękne miejsca wybrałeś dla wymagających widokowo!!! akurat wymieniony:  Karkonosze, Chojnik, Ojcowski PN, Pieskowa, Maczuga, Kapliczka na Wodzie , Jaskinia Ciemna, Brama Krakowska - miałam zaszczyt i przyjemność odwiedzić w ciagu ostatnich 2 lat smile - i podpisuje się pod Twoim wpisem czterema łapami! - same cuda!!!

PS. a może znasz/ mógłbyś zarekomendować podobną traskę na - powiedzmy 3-4 dniówkę na Roztoczu/Zamojszczyźnie?
(mamy zamiar się tam troszkę pokręcić wiosennie, ale to jak już majówkowicze wrócą  do domów/ do pracy/szkoły i jak wiosenne słoneczko zechce być nieco łaskawsze niż dotądsmile

 

#11 2017-04-28 12:47:40

piea

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

 

#12 2017-04-29 17:29:02

papuas

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Niestety sad Roztocze to nie góry, nie pomogę, ale niewątpliwie Zamość wart jest zwiedzenia.
Do gór bez wysiłku dorzucę
1 wjazd na Kasprowy i granią z widokami spacer w stronę Czerwonych Wierchów, a zejście stosownie do humoru, albo z przełęczy Pod Kopą K. do doliny Kondratowej lub z Ciemniaka dalej czerwonym do wylotu doliny Kościeliskiej.
Będąc w rejonie Polanicy, Dusznik warto zobaczyć
2 rez. Błędne Skały w Kudowie czy wybrać się do Karłowa na Szczeliniec
Mam bliziutko więc niejednokrotnie odwiedzałem rekreacyjne dolinki podkrakowskie (są szlaki piesze, można na rowerze) z których najładniejsze chyba to
3 Kobylańska i Będkowska obie dostępne np z Będkowic i może dol Racławki

 

#13 2017-04-29 22:17:02

Angela

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Ja w tym temacie niestety nie pomogę, bo tych terenów jeszcze nie znam - ale ponieważ sama je planuję odwiedzić za rok czy dwa, to też się chętnie czegoś dowiem big_smile

 

#14 2023-01-26 22:52:10

Anna293

Re: Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

 
  • Index
  •  » W góry
  •  » Beskidy - łatwe szlaki na początek :)

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh