Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2016-05-20 21:41:42

Kolka

Re: Wakacje bez BP

Czytam i czytam i nie rozumiem…po co w ogóle takie przepychanki, co wychodzi taniej co drożej…. Niech każdy decyduje sam w jaki sposób chce podróżować. Nikt nikomu nie zamierza dyktować jak, gdzie i za ile ma jeździć, latać itp. Niektóre kierunki bardziej opłaca się samemu zorganizować, niektóre wychodzą taniej z biurem. Gerliks – jaki Ty masz problem? Tajlandię raz odwiedziłam z biurem, następnym razem samodzielnie i potwierdzam – wyszło mnie na jedna osobę o wiele taniej…a zaręczam Ci, że ani praktyki w organizowaniu wyjazdów nie mam, ani mega odważna też nie jestem. Dałam radę /przy pomocy ludzi z forum/ i byłam mega zadowolona. Przy kierunkach afrykańskich natomiast samodzielne organizowanie jak najbardziej opłaca się, ale pod warunkiem większej grupy. Przy dwóch osobach bardziej korzystnie wyszedł wyjazd z biurem. Korzystniej finansowo…ale nie tylko to się liczy.  Więcej się zobaczy i jest się bardziej niezależnym przy samodzielnej organizacji. Powtórzę jeszcze raz…uszanujmy decyzję innych, którzy chcą podróżować tak jak im się podoba! Bo to jest każdego indywidualny wybór, każdego indywidualny czas! Udowadnianie, że  to czy tamto jest lepsze nie ma sensu. Lepsze dla jednych niekoniecznie jest lepsze dla innych.

 

#17 2016-06-05 13:05:28

wojtek1

Re: Wakacje bez BP

Kolka ma rację, każdy sposób podróży jest dobry , ja preferuję od kllku lat podróże indywidualne, lubię ten dreszczyk najpierw szukania biletów lotniczych, później planowania samej podróży, rezerwowania hoteli itd. , ale w jakimś kierunku bardzo popularnym, bliskim na wyjazd stacjonarny czasem wezmę gotowca z biura podróży. Dotyczy to, jak napisałem wyżej, wyjazdu stacjonarnego, przy zwiedzaniu, przenoszeniu się z miejsca na miejsce wolę to zorganizować sam, przede wszystkim aby mieć satysfakcję, że zobaczyłem , zrobiłem to co chciałem, w czasie i tempie przeze mnie preferowanym, a nie narzuconym przez organizatora. Koszty, w zależności od destynacji czasem są bardzo porównywalne z wyjazdem zorganizowanym, a w niektórych destynacjach dużo tańsze , do Azji, czy w bardzo nietypowe destynacje, wyjazd indywidualny z reguły wychodzi dużo taniej , ale do takiego Egiptu czy Turcji (po za Stambułem) z biurem można za śmieszne pieniądze tzn. np. 7 dniowy pobyt, z lotem czarterowym może kosztować mniej, niż sam przelot samolotem rejsowym .... tyle

 

#18 2017-02-21 05:05:01

embanat

Re: Wakacje bez BP

zgadzam sie w 100%

 

#19 2017-03-17 23:34:37

josmaren

Re: Wakacje bez BP

Wydaje mi się, że większość wyjazdów na własny rachunek można zorganizować taniej

 

#20 2017-05-30 11:18:50

izyi1

Re: Wakacje bez BP

można ale nie zawsze wychodzi taniej! W organizowaniu samemu wyjazdu najfajniejsze jest fakt że o wszystkim decydujesz samemu i sam sobie jesteś sterem żeglarzem okrętem!

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh