Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Nad morze
  •  » Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

#1 2017-02-04 23:08:59

matador

Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Witam,
Tak jak w temacie , planujemy z żoną wyrwać się na jakieś wakację i będą to nasze pierwsze za granicą smile

Chciałbym się Was poradzić drodzy forumowicze we wszystkich sprawach z tym związane. Chcielibyśmy ogólnie gdzieś nad morzem i tutaj pierwsze pytanie:

1.Gdzie można było by się wybrać na 7 dni ? chodzi nam o morze, ciepły klimat itd. smile
2. Koszt - hmm jakby to sformułować - przeciętnie zarabiający Polacy smile
3.jaki miesiąc ? - nieistotne , może być teraz lub trochę pózniej
4.Gdzie szukać w miarę tanich i opłacalnych ofert
5.Na co zwracać uwagę przy wyborze ?
6.Czy opłacalne są oferty z biur podróży ? Czy trzeba uważać na jakieś "widełki" ?

P.S proszę o wyrozumiałość i z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek porady smile

Mam nadzieję że temat się rozwinie:)

 

#2 2017-02-07 11:35:57

suselka007

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Noclegów warto szukać przez serwisy takie jak Bookapart, czy booking, jeżeli chodzi o kierunki to ostatnio popularne są Wyspy Kanaryjskie smile

 

#3 2017-02-07 18:27:34

papuas

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Poradzić nie bardzo umiem, bo wyjeżdżam zawsze z biurem i zawsze na objazdówki, a piszę żeby odświeżyć i może się rozwinie. Dla mnie piękna jest Chorwacja chociaż plaże zazwyczaj kamieniste (ale ja nie plażowy jestem).
Wiele do zaoferowania mają greckie wyspy (forumowicz Katerina), czy Cypr. O Kanarach wiele wie Piea i mam nadzieję, że tu coś dopisze

 

#4 2017-02-07 21:11:35

oscar

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Niedrogo, ciepło a na dodatek teraz lub trochę później.??!!
Obawiam się że to będzie trudne. By było ciepło i fajnie należy myśleć o Azji czy Afryce, czy Ameryce.
Grecja czy Kanarki o tej porze roku to nie najlepszy pomysł. Bardziej sugeruję Wyspy Zielonego Przylądka w „naszej” części świata. Można też złapać coś fajnego w Wietnamie, Bali czy Taj. Można też bliżej w ZEA lub Omanie. Są oferty z Kuby czy Meksyku. ale ceny już nie będą niskie.
Najtaniej i w miarę ciepło jest teraz w Egipcie. Wodę o tej porze do ciepłych nie zaliczam (ok. 21), ale w piance nawet „trójce” na rafkach poszalejecie. Z uwagi na sytuacje polecam Marsa Alam na rafy lub na typowe plażowanie: El Gounę
Widziałem teraz lasta w  Oriental Bay Resort (4,5*) od 14.lutego za 2150 hotel nad zatoką( to istotne) i z piekną rafą.

Wydaje mi się że najtaniej będzie złapać jakiegoś lasta z BP. Czasami są fajne oferty. Szukaj na stronach naszych lub zagranicznych BP(jeśli mieszkasz przy zachodniej granicy)
Na co zwracać uwagę? To już zależy od kierunku w którym ruszycie. Nie ma jednej uniwersalnej rady

 

#5 2017-02-07 21:51:47

oscar

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

właśnie pojawiła się fajna oferta na forum
http://www.travelmaniacy.pl/forum/viewtopic.php?pid=46186#p46186

 

#6 2017-02-07 22:36:35

mabro

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Podzielam zdanie Oscara. Ważne jest też jak lubicie spędzać czas. Czy to ma być tylko plażowanie w fajnym hotelu, czy bardziej aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem okolicy a może nurkowanie? W zależności od terminu i formy spędzania czasu polecane miejsca będą różne! Sprecyzuj bardziej swoje oczekiwania to łatwiej będzie doradzić smile

ZEA jak najbardziej polecam na wypoczynek - byłam w tam w tym roku smile

 

#7 2017-02-08 13:47:35

piea

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Skoro piszesz że może być teraz... a może być później- to wachlarz możliwości staje się coraz szerszy smile ; jeśli wyjazd ma być za rozsądne pieniądze(czytaj wprost: raczej taniej jak drożej) – to ja bym Ci Azji, Afryki- a tym bardziej Ameryki – jednak nie polecała; te kierunki są oczywiście zdecydowanie cieplejsze niż południe Europy o tej porze roku  (albo wręcz wściekle gorące) , ale nawet fajne cenowo oferty last w takie miejsca, po zsumowaniu wszystkich kosztów – są znacznie droższe niż te europejskie    ( no, …może poza kilkoma pojedynczymi przypadkami jakichś trafiających się z bardzo rzadka prawdziwych wisienek na torcie typu- Zanzibar, czy Mauritius za coś ponad 2 tys, lub Emiraty (tydzień za 1,5 tys zł)- a takie były oferty na początku grudnia 2016 smile .

Generalnie to musimy wiedzieć: ile możemy wydać? Jakie lubimy klimaty? Jakim typem podróżnika/czy turysty jesteśmy? (w sensie:  co lubimy, co wolimy?) jaka pogoda nam odpowiada? i co dla nas oznacza ciepło? dla jednych jest to 25C,  innym w zupełności wystarcza do 30C , a jeszcze inni kochają upał i gorąc 40C i wcale im to nie przeszkadza, choć wielu zabija smile !

O tej porze roku Europa nie jest najlepszym pomysłem (możesz trafić na super pogodę np. na Cyprze, w Maroku czy na Kanarach,  ale możesz też trafić na „deszczową padaczkę” tongue  jakieś wiatry i ziąb. Po prostu trzeba stale monitorować na stronkach pogodowych interesujący nas kierunek ( polecam: accuweather.pl) ; ale jeśli to może być troszkę później – to już szanse na słoneczko bardzo się zwiększają; ale nie ma reguły: nam się kiedyś trafił lodowato-arktyczny-wietrzny tydzień w 2-giej połowie czerwca na Lanzarote!!!! chodziliśmy w kurtkach i polarach i czapkach i chustkach na głowie:) ; a innego roku  na Gran Canarii na przełomie lutego i marca było 32C! .

Ja nie jestem jednak wyrocznią w doradzaniu w tego typu sprawach-  bo nie jestem typem kąpielowo-plażowym, więc moje rady mogą być nie w pełni wartościowe ; z reguły wyjeżdżamy zawsze przez Biuro  ( czy to objazdówki, czy nie; choć często na wyjazdy z nazwy „pobytowe” zamieniamy sobie sami na „zwiedzanie” tyle, że,  sami ogarniamy sobie zwiedzanie we własnym rytmie).

My z racji osobistych preferencji uwielbiamy klimat Makaronezji- dla mnie ta część Świata (Madera, Azory, W.Kanaryjskie) ma właśnie fantastyczny, subtropikalny klimat , który nie męczy tak,  jak bardziej tropikalne  rejony ; poza tym jest tam wspaniale i mega ciekawie przyrodniczo i po prostu pięknie - szczególnie dla piechurów kochających jak my- wszelkie wędrówki , a plaże nas w zasadzie nie interesują w ogóle; bo z  plażami bywa tu raczej kiepsko, więc skoro chcesz plaż- to chyba nie tu  (Madera w zasadzie nie ma ich w ogóle, Teneryfa – jest czarna jak sadza; na la Gomerze- tak jak na Maderze- czarne głazy i kamluny:) cudne plaże znajdziesz za to na Fuercie i Lanzarote - ale za to te wyspy urodą nie powalają, choć w sumie są ciekawe.

Jeśli chodzi o ceny – to zdecydowanie lasty są zawsze górą i ten wariant szczerze polecam ( w biurach takich jak Itaka/Rainbow); i o ile nie jedziecie w 20 osób i nie musi to być wyłącznie jedno konkretne miejsce, ani  jeden, upatrzony hotel- to trzymajcie się raczej lastów; zawsze coś fajnego się znajdzie; jak nie tu- to gdzieś indziej smile  niejednokrotnie wielu moich bliskich się przekonało, że kupowanie ofert wcześniej, z wyprzedzeniem - to w 95% zawsze jest przepłacanie ! , - nawet jak głupio im się potem do tego przyznać….

No i jest  jeszcze kwestia bezpieczeństwa: W Egipcie i Tunezji z pewnością będzie teraz cieplej niż w wymienionych miejscach na Kanarach, w szczególności temp. wody; ale mimo względnej stabilizacji – nie każdy czułby się tam komfortowo i potrafił tak zupełnie na luziku spędzać sobie miłe chwile snoorkując czy przesiadując z drinkiem przy barze; są typy ludzi ze zbyt dużą dawką wyobraźni, dla których urlop w takich miejscach byłby (mógłby być) powodem do sporego stresu, ale tu – to już sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie czy Wam to pasuje czy nie? I nie chodzi tu wcale o to że ktoś jest  „trzęsiportkiem”, jedni korzystają z „niestabilnej sytuacji politycznej” i za naprawdę niewielkie pieniądze jeżdżą sobie na bajkowe urlopy i zupełnie niczym się nie stresują, a drudzy za żadne pieniądze tego świata- nie skuszą się jechać w taki region i kropka, bo by ich nikt stamtąd siłą nie wyciągnął z pod hotelowego łózka smile .
Uff, się rozpisałam……, ale ja tak już mam smile
Niewiele pomogłam….. ,sorry  ..., ale ciężko jest tak wprost odpowiedzieć komuś na konkretne pytania.
Pozdrawiam,

 

#8 2017-02-08 14:14:38

oscar

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Najlepsze jest chyba to, ze piszemy sami sobie.
Może komuś, kiedyś sie przyda smile

 

#9 2017-02-08 17:54:32

papuas

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Tak, wszyscy wiedzą Piea ma uraz na punkcie Egiptu  smile
Pisząc o Europie oczywiście nie miałem w zamyśle zachwalać urlopu już teraz, ale przed lub po sezonie np. czerwiec, wrzesień.
Jeżeli teraz to najbliższy chyba Egipt hi hi
Ja z kolei bałbym się trochę Turcji, a kraj mega-ciekawy.

 

#10 2017-02-08 21:39:32

piea

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

hi, hi...Papuas, nie mam urazu do Egiptu!!! tongue ; po prostu raz tam byłam, zobaczyłam co chciałam, i może gdybym nie czuła się tam jak maszynka do rozdawania kasy - to moje odczucia byłyby lepsze smile

Kraje arabskie z pewnością są szalenie ciekawe; a tamtejsze zabytki naprawdę robią ogromne wrażenie; poza tym ta kompletnie inna (ciekawa) kultura! ; i choć nie wszystkie te kraje są obecnie bezpieczne; nie wykluczone, że jeszcze kiedyś pojadę do Egiptu (jak się może uspokoi na dobre); choć moim większym marzeniem od Egiptu jest np. Maroko - moim zdaniem najbardziej egzotyczny kraj - najbliżej Polski i jeszcze póki co - względnie bezpieczny, choć w dzisiejszych czasach ten termin jest ryzykowny w zasadzie do określenia - każdego miejsca smile

Oskar, masz rację - chyba sami sobie tak piszemy i piszemy.... smile

 

#11 2017-02-09 07:35:34

oscar

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-02-09 07:48:31)

 

#12 2017-02-09 08:15:03

oscar

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-02-09 08:20:05)

 

#13 2017-02-23 19:44:03

Angela

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

 

#14 2017-02-27 19:33:16

katerina

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

 

#15 2017-02-27 20:49:30

oscar

Re: Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-02-27 20:55:42)

 
  • Index
  •  » Nad morze
  •  » Pierwsze wakacje poza granicami Polski :) - pomoc

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh