Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kenia
  •  » RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

#16 2017-01-21 12:07:07

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-01-21 12:13:11)

 

#17 2017-01-21 14:29:22

hyde

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Zasiadm i czekam na ciąg dalszy, żeby sobie odpowiedzieć na zadane pytanie wink

 

#18 2017-01-21 14:43:21

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#19 2017-01-21 18:51:35

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#20 2017-01-21 19:26:37

Antenka

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Echh... zeberki smile Wszystkie śliczne wink

 

#21 2017-01-21 21:50:59

mabro

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Oscar, piękne foty - jak zawsze u Ciebie smile Czekam na więcej!

 

#22 2017-01-22 01:12:49

Kolka

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Pięknie napisala Piea. Mimo, że na świecie jest mnóstwo cudownych miejsc /Filipiny ooczywiście też do tego grona zaliczam/ tylko w Afryce towarzyszyły mi emocje, jakich nie czułam  nigdzie indziej. To właśnie ta niepowtarzalność - dana sytuacja już się nie powtórzy i nieprzewidywalność - nigdy nie wiesz co się wydarzy. No i naturalnosc! Teraz już wiesz Oskar co mam na myśli. Emocje są ważne smile
Park Samburu oglądałam tylko w tv i duuuzo się tam działo. Ja tam jeszcze dotrę. ... wink Mam taką nadzieję. Tymczasem czekam na cd.

 

#23 2017-01-22 01:14:48

Kolka

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

A jak się nazywał Wasz kierowca? Nie był to przypadkiem Wilson? wink

 

#24 2017-01-22 07:13:05

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#25 2017-01-22 07:22:30

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#26 2017-01-22 08:49:38

piea

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

ach te emocje!!! aż czuję przez te zdjęcia ten żar...ten kurz... ten powiew.... i zapach......
Ja tam się nie za bardzo  znam na konanach zebrzej urody: czy ona tam sawannowa czy inna Grevyowa - zebry to zebry -wszystkie one dla mnie  śliczne laski w paski smile  ; tak samo jak i żyrafki : siatkowane, cętkowane czy nakrapiane:) - to miss sawanny i już smile
Oskar, pisz pisz i wstawiaj foty, bo coś się strasznie nakręciłam na Afrykę ( po tej Antenkowej Namibii, i jeszcze teraz ta Twoja Kenia...).

(PS. dzięki za odpowiedź w spr. aparatu; ja też z zamiłowaniem  cykam Lumixem z serii FZ smile , z tym, ze mój - to model sprzed 4 lat, więc w obecnym świecie cyfrowym - to pewnie kwalifikuje się już do Muzeum Techniki wink , ale póki co na moje potrzeby i umiejętności całkowicie mi wystarcza smile , choć jak patrzę na Twoją jakość - to te 4 lata to jednak skok milowy smile
niedzielne Pozdrowionka,

Ostatnio edytowany przez piea (2017-01-22 09:01:55)

 

#27 2017-01-22 10:07:38

papuas

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Oczywiście wszystkie zwierzęta są piękne (nie ma brzydkich), więc każda "laska w paski" piękna, ale tu muszę bronić Oskara, każda informacja czy uszczegółowienie jest cenne. A i zauważenie, że to żyrafa siatkowana do łatwych nie należy. Zwierzaków w tej Afryce tyle, że nawet identyfikacja wszystkich antylop, dla mnie też, może sprawić kłopot; o mniejszych zwierzakach nie wspominając. I to trza docenić - inaczej by było perlica (a jest sępia), antylopa, zebra itd. Tylko zebra Grevyego ma wąskie paski i paskowane nogi. smile

 

#28 2017-01-22 11:18:20

piea

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

ależ Papuasku, nie ma co bronić - bo nie było ataku ! smile
oczywiście, że różnorodność gatunkowa jest ogromna, ale mnie się podobają wszystkie tongue i wyraziłam tylko swoje zdanie i nie wiem jak wybrać które jest  ładniejsze ??? tongue  i to własnie chciałam podkreślić, - że nieważne czy paski są na nogach czy uszach - są cudne wszędzie smile smilesmile

 

#29 2017-01-22 12:17:06

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#30 2017-01-22 12:25:20

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

kilka słów o wycieczce
Ubranie i pogoda
Moje spostrzeżenia dotyczą stycznia. Jak jest w innych miesiącach, nic nie wiem.
Pogodę na safari mieliśmy śliczną. W dzień cieplutko i przyjemnie.
Na wieczory i ranki warto mieć jakąś bluzę. Krótkie spodenki to codzienny strój. Zwiedzanie odbywa się samochodem, więc sandały to zdecydowanie najlepsze obuwie. Koniecznie coś na głowę z osłoną na kark. Słońce potrafi przypalić.
Wrażliwym na kurz sugeruję zabrać maseczkę.
komary
Z premedytacją na wyjazd wybrałem porę suchą. Na safari nie widziałem komara. Były w Mombasie (najwięcej na lotnisku) Niemniej nie zapomnijcie zabrać dobrego psiukacza.
Malarone brały tylko 2 osoby.
W większości pokoi na trasie były moskitiery.
Z tego co wiem (tydzień po powrocie) nikt na nic nie zachorował.

 
  • Index
  •  » Kenia
  •  » RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh