Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-11-06 12:25:20

lubie_mowic

Czarnobyl? czyli wycieczka innego typu

Witam forumowicze,

zjechałam już większą część Europy, miejsca atrakcyjne turystyczne (plaże, morza, palmy), piękne miasta nie wywołują już u mnie efektu WOW, zapewne dlatego że ich już wiele widziałam.

Przyszedł mi ostatnio do głowy pomysł na wyjazd innego typu, gdzieś w jakimś programie w TV słyszałam o co raz bardziej popularnych wycieczkach do czarnobyla i naprawdę sporo już o tym czytałam od tego czasu.

Był ktoś z Was na takim wyjeździe? smile

 

#2 2016-11-06 15:56:43

AniaMW

Re: Czarnobyl? czyli wycieczka innego typu

Nie. Jak pojedziesz, podziel się z nami wrażeniami smile
Zresztą, zapraszamy też do opisu wrażeń i wrzucenia zdjęć z tej "większej części Europy", którą zwiedziłaś...

 

#3 2016-11-08 19:49:06

lubie_mowic

Re: Czarnobyl? czyli wycieczka innego typu

zdjęć nie kolekcjonuję, zazwyczaj ograniczam się do 2-3 pamiątkowych fotek (telefonem big_smile) i wrażeń!

A owe wrażenia chętnie opiszę (nawet zbierałam się parę razy do prowadzenia bloga ale jakoś nie widziałam sensu w pisaniu tylk dla siebie), to co najpierw chcesz poczytać: wspomnienia ze Skandynawii? smile nadchodzi pare dni wolnych to mam nadzieję, ze sprostam oczekiwaniom i wrzucę dłuższą relację smile

 

#4 2016-11-16 18:18:16

hyde

Re: Czarnobyl? czyli wycieczka innego typu

Nie byłam ale ostatnio się dosyć mocno interesowałam tematem bo chciałam jechać na jednodniową wycieczkę z Kijowa. Niestety wyjazd nie wypalił. 
Nie wiem o jaką wycieczkę Ci chodzi? Są wycieczki jedno lub dwudniowe z Kijowa -cena ok100$. Są wycieczki organizowane z Polski - koszt ok 800-900 zł i są wyjazdy zorganizowane, kilkudniowe (3-4 w zonie) za ok 1600-1700 zł.
Ten wyjazd zorganizowany z Polski to w sumie 4 dni z przejazdem autokarem i zwiedzaniem Kijowa oraz zony. Zona w jeden dzień. Wiadomo, że to 'maraton' wink Podejrzewam, że trasy wycieczki i przy wyjeździe jednodniowym z Kijowa i tej z Polski są takie same. Wiele obiektów niszczeje i władze zakazują wstępu. Po za tym ten teren jest dobrze strzeżony.

Ostatnio edytowany przez hyde (2016-11-16 18:19:28)

 

#5 2016-11-19 13:04:47

lubie_mowic

Re: Czarnobyl? czyli wycieczka innego typu

Dzięki @hyde za rozbudowaną wypowiedź. dla mnie najlepszy wyjazd to taki maks 4-5 dni (w tym najchętniej weekend), bo wiadomo, urlop nie jest nieskończony wink

Myślę nad zorganizowanym prosto z Polski, bo organizowane czegoś na miejscu nie brzmi łatwo, z Kijowa do Prypeci samemu się nie dojedzie z prostego powodu, ze Prypeć jest w samym środku Strefy Wykluczenia i 30 km przed nią droga jest zamknięta i pilnuje jej wojsko i policja smile no a wiesz, jak mam juz na Ukrainie szukać czegos zorganizowanego to wolę jednak z kraju od razu z grupą wyjechać.

 

#6 2016-11-20 14:37:16

AniaMW

Re: Czarnobyl? czyli wycieczka innego typu

Fajnie że rozwijasz planowanie, ale nie widzę jeszcze żadnej relacji sad
Wspominałaś coś o Skandynawii na początek? Póki co jeszcze nic nie znalazłam z Twoich relacji...

 

#7 2016-11-20 19:25:54

hyde

Re: Czarnobyl? czyli wycieczka innego typu

@lubie_mowic jak kto woli smile Ja wolę lecieć do Kijowa wink dla mnie to mniej męczące niż tłuc się autokarem smile
Nie wiem czy nie dostanę opierpapier za wklejanie linków smile Jeśli tak to będzie na Ciebie wink
1/ Z Kijowa polecane to tourkiev.com
Oczywiście są inne biura ale to powyżej miało najlepsze opinie.
ukrainianweb.com
go2chernobyl.com
2/ Z Polski zobacz ofertę biura bispol
http://www.bispol.com/czarnobyl-wycieczki/czarnobyl-tour
3/ sprawdź tutaj http://strefazero.org/?id=8
Na razie nie ma terminów kolejnych wypraw ale pewnie niebawem się pojawią smile

Ostatnio edytowany przez hyde (2016-11-20 19:26:19)

 

#8 2017-05-29 11:00:51

wakacyjna

Re: Czarnobyl? czyli wycieczka innego typu

kolega był w czrnobylu i bardzo sobie chwalił, mówił że promieniowanie w stolicy jest większe niż przy samej elektrowni (sprawdzał sprzętem) tongue dla osób lubiących takie przemysłowe i apokaliptyczne scenerie powinno być idealnie smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh