Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-04-07 21:44:02

katerina

Za co kochamy Grecje?

Jestem ciekawa co uwielbiamy w Grecji?Jakie mamy zdanie o Grekach?Wady i zalety tego kraju oraz cechy,ktore daja Grecji przewage nad innymi srodziemnomorskimi krajami:)

 

#2 2009-04-07 21:51:46

katerina

Re: Za co kochamy Grecje?

Osobiscie jako mieszkanka Grecji pokochalam ten kraj z wszystkimi jego wadami i zaletami/tych ostatnich zdecydowanie wiecej/.Oprocz nieustajacego slonca kocham Grecje za wyspy i milion innych cudownych miejsc:)grecka kuchnie,grecka goscinnosc,jezyk,muzyke i ten charakterystyczny dla poludniowej Europy luzacki tryb zycia...nie do opisania!To tak w duzym skrocie:)
P.S.Nienawidze greckich kierowcow,ktorzy na wszystko maja czas,ciagle trabia i prawie nie uzywaja migaczy czy swiatel awaryjnych.

 

#3 2009-04-07 21:57:01

maciej_moch

Re: Za co kochamy Grecje?

jeszcze gdyby Greczynki były choć troche tak łądne jak nasze polki byłoby idealnie:P

 

#4 2009-04-07 22:53:29

katerina

Re: Za co kochamy Grecje?

Macius dziekuje w imieniu dziewczynek za komplement!No coz ciezko dorownac slowianskiej urodzie:)

 

#5 2009-04-29 10:15:52

gosiunia

Re: Za co kochamy Grecje?

Ja kocham Grecję za ludzi, urzekła mnie ich goscinność!
Poza tym kultura, kultura i jeszcze raz kultura smile

 

#6 2009-05-18 11:53:50

KlaudiaRakocz

Re: Za co kochamy Grecje?

Za całokształt!!!...a mówię to po pobycie na Rodos...czyli podobno najmniej greckiej wyspie....pozostałe wyspy i ląd...muszą więc  być powalające;)

 

#7 2009-06-15 21:24:43

stawarz74

Re: Za co kochamy Grecje?

A czy Rodos nie powala, bo mam zamiar się tam wybrać w te wakacje

Ostatnio edytowany przez stawarz74 (2009-06-15 21:25:05)

 

#8 2009-06-15 22:01:08

KlaudiaRakocz

Re: Za co kochamy Grecje?

Mnie się tam bardzo podobało...na tej wyspie każdy znajdzie coś dla siebie...są plaże piaszczyste, są kamieniste...można poleniuchować albo pobawić się w centrum. Na północy mocniej wieje...po środku jest najładniej...a na południu 2 polskie bazy windsurfingowe...dobre jedzenie i przesympatyczni ludzie....trzeba zwiedzić ja całą...szczerze polecam;)

 

#9 2009-06-15 22:02:48

KlaudiaRakocz

Re: Za co kochamy Grecje?

 

#10 2009-06-27 02:56:22

grekan

Re: Za co kochamy Grecje?

Za niepowtarzalny klimat, piekne krajobrazy, cudowne slonce i biel skal, biel i blekit domkow,, sposob bycia Grekow, jedzenie i alkohole, tradycyjna grecka muzyka/ H.Alexiou, Dalaras/,wieczory greckie z duza iloscia wina i meze,cykady i zachody slonca, ciepla woda i piaszczyste plaze,bougenwille,palmy i inne ciekawe rosliny,podroze skuterem po 20 wyspach, goscinnosc i rozrywkowy styl bycia Grekow i jeszcze wiele, wiele innych pozytywow, ktore nie pozwalaja mi dostrzec stron ujemnych.I tak od 25 lat; rok bez Grecji bylby rokiem straconym.Grecja ma to cos, co trudno wyrazic ,dlaczego tam ciagle sie wraca.To tak, jak kogos kochamy bezinteresonie i bezgranicznie, bez stawiania warunkow.Polecam GRECJE!

 

#11 2009-09-15 23:41:02

Renka

Re: Za co kochamy Grecje?

W 100% zgadzam sie z grekanem! Spędziłam a Atenach pół roku na wymianie studenckiej. To była niesamowita przygoda i zdecydowanie milosc na cale zycie! Wyspy to czysta poezja...Kazdy znajdzie cos dla siebie. Polecam zdecydowanie!

 

#12 2010-05-11 10:30:01

thegriasia

Re: Za co kochamy Grecje?

Z Grecja związana jestem od zawsze to tak jakby mój drugi dom... Wiązałam sobie z nią swoja przyszłość, niestety wyszło inaczej, ale może jeszcze kiedyś plan wyjechania na stałe powróci...

Grecja jest wspaniałym krajem przede wszystkim wyluzowanym i nigdy nie śpieszącym się... zwłaszcza do pracy smile
Kocham ją za :
* wspaniały język
* cudowną muzykę
* najpiękniejsze wyspy
* gościnność
* najprzystojniejszych mężczyzn smile
* pogodę, która zawsze dopisuje
* wieczorne klimaty
* WSPANIAŁE WSPOMNIENIA, których nie brakuje

Ελλάδα Σ'αγαπώ

 

#13 2010-05-11 15:04:46

globusik

Re: Za co kochamy Grecje?

Grecja jest uroczym krajem chociaz zaliczylem tylko peloponez... Zabytki ale jeszcze nikt nie wymienil przedewszystkim gory... Warto rent a car zeby obejrzec wnetrze polwyspu... Grecy nie toleruja pasow na jezdni... Gdzie miejsce tam auto ale jak sie czlowiek przyzwyczai to nawet polubi grecki ruch na drodze... Przepyszne jedzenie... No i swojsko jest bo infrastruktura jest bardzo zblizona do Polski... Jedynie co mnie wkurza w tym kraju to fakt ze okropnie brudno (po za letniskami)... Bardzo utkwil mnie przyladek Sunion na poludnie od Aten... Tam zachod slonca i niesamowita panorama na Cyklady na tle swiatyni Apollona...

Ostatnio edytowany przez globusik (2010-05-11 15:06:30)

 

#14 2010-05-11 15:23:35

PAVULON

Re: Za co kochamy Grecje?

pierwszy nasz wyjazd do Grecji był obowiązkiem i WIELKIM MARZENIEM zobaczyć akropol...ech...
nigdy nie spodziewałem sie że kiedyś pojade tam znów{nie mam w zwyczaju opowracac do miejsc gdzie już byłem}ale mił zobaczyć jak ten kraj się zmienił, wypiękniał stał się jeszcze bardziej dostępny dla turysty, Grecja jest piękna nie da się jej zobaczyć raz , tam trzeba wracac okkrywać jej zakątki , nie tylko te z przewodnika.... polecam!

 

#15 2010-05-11 21:04:35

dagatek

Re: Za co kochamy Grecje?

A ja kocham Grekow za odwage.  To dotyczy  biezacych wydarzen...Niby senny srodziemnomorski narod , a umie wykrzyczec systemowi,,NIE,,!!!
Chyle czoła, Grecy jestescie wielcy!

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh