Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Indonezja
  •  » RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

#301 2016-10-29 12:34:54

piea

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

daawno tu nie zaglądałam... człowiek jakis taki zaganiany sie zrobił i wiecznie mam niedobór czasowy;
mnóstwo nowych fajnych fotek, jak zwykle ciekawych u Ciebie.
Co do próbowania lokalnych smaczków- ja tez jestem z tych co lubią inność kulinarną i jak tylko gdzieś jedziemy, to przynajmniej staram sie spróbowac jak najwięcej lokalnych kulinariów; ( na baluty równiez się nie skusiłam smile - (sprzedawanli to na Północy Tajlandii jako barwione na rózowo jajka - dla tych co by jednak chcieli skosztowac tongue )

Ostatnio znajomi sprezentowali nam przywieziony z Sardynii casu marzu - no niby ichni przysmak, i to nawet z serii tych regionalnych uznanych przez Unię, ale ... z grzeczności prezent przyjęłam ale potem.... poczęstowaliśmy psa smile - nie odmówił smile - nie nadaję się do próbowania  AŻ takich dziwactw! smile

Co do słoni , tygrysów, i innych tego typu przybytkach - zgadzam sie z Oskarem!!! - sama wzięłam udział i na przejażdżce słoniem i z tygrysami; może nie wszystkie zwierzaki  są męczone czy wręcz torturowane, może nie wszędzie wygląda to tak strasznie, ale jeśli chodzi o  Azję..... tam nie ma zmiłuj! - wiedza, którą nabyłam juz niestety potem, uświadomiła mi dopieo ( i przyznaję, że ze wstydem) że wykazaliśmy się kompletną głupotą), no ale człowiek cały czas się uczy..... i dobrze jak w odpowiednim momencie potrafi wyciągnąć z tego wnioski.

Zgadza się że słonie indyjskie od wieków są "hodowlane" - tak było jest i będzie, ale ich nauka posłuszeństwa a potem łamanie charakteru  wygląda niestety  zawsze tak samo- strasznie!!! i czy to hodowlane zwierzę, czy dzikie - ból i strach pewnie odczuwa identycznie; ja już wiem coś na ten temat.... i nikogo nie bedę przekonywac, ale wierzę,  że wielu turystów w takiej przygodzie ze zwierzakimi bierze udział z niewidzy; gorzej jak ludzie są świadomi całego procederu i dalej im to nie przeszkadza.... - wtedy to jest już znieczulica , albo jeszcze coś gorszego....

A Bali kusi, oj kusi....  ostatnio są nawet świetne cenki na Indonezję (oczywiście na wycieczki mniej bogate programowo niz Twoja) , ale nawet już sama Jawa i Bali - w pełni zaspokoiłaby moją ciekawośc tego zakątka, albo i obudziła chęć na więcej potem...., tylko że to znowu ta wściekle gorąco-wilgotna Azja! mąz nie da sie namówić... chyba smile
Pozdrawiam,

 

#302 2016-10-29 13:15:37

oscar

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Dobre ceny na Indonezję pokazały się odkąd RT uruchomiło bezpośredni czarter na Bali. Gdy jeszcze trafimy na termin (tuż przed wylotem) z wolnymi miejscami w samolocie, cena potrafi być naprawdę przyjazna. Moja wycieczka z uwagi na nietypowy czas pobytu odbywała się liniami rejsowymi przez Dubaj.

 

#303 2016-10-30 05:45:45

oscar

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

 

#304 2016-10-30 09:58:49

papuas

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

a skąd na Bali Indianie?? Nie bali się tam zawitać?? Piękne księżycowe krajobrazy.
Tak, filmik jest o okrucieństwie człowieka - najbardziej krwiożerczego ssaka ziemi.
To prawda zawsze przy tresurze obecna jest przemoc, chociaż nie musi dochodzić do tak dalece posuniętego okrucieństwa. Cóż, prości ludzie zawsze są mniej podatni na dobre traktowanie zwierząt - przykładów z polskiej wsi znalazło by się dużo.

 

#305 2016-10-30 13:56:19

oscar

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Ostatnio edytowany przez oscar (2016-10-30 14:19:25)

 

#306 2016-10-30 16:04:44

AniaMW

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

O, ta świątynia rzeczywiście ma kapitalne położenie... co dodaje jej uroku smile
Tak, Oscar, masz rację, to nie moje klimaty smile lecz na obrazkach lubię oglądać też takie miejsca, w które pewnie nigdy nie dotrę osobiście...

 

#307 2016-10-30 17:56:19

katerina

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Narobiłam sobie tutaj "zaległości",ale za to fajniej się hurtem czytało wink
Świątynie super wow super
To jest właśnie magia Bali,pomimo tłumów i "masówki",której pewnie dużooo mniej na innych wyspach...
Cudowny klimat tak
Pura Tanah Lot malownicza,ale na mnie większe wrażenie sprawiły Pura Taman Ayan i Pura Ulun Danu Bratan,zresztą widać,że ważniejsze po hierarchii daszków wink Rewelacyjne miejsca !!!
I co to w ogole za wycieczka z dziewczynami w tych samych sarongach i kapeluszach alejaja Post 285,ostatnie foto...smile
Boskie są super Sarongi cudaśne,też taki chcę piekna Będzie leżał i czakał aż się tam wybiorę...za 100 lat alejaja tongue
Echhh,Oscar wszystko ciekawe...
Mam jeszcze pytanko,choć wiem,że Cię to średnio interesuje big_smile
Jak wyglądała plaża przy Waszym hotelu w Sanur (piasek,woda,palmy,tłumy) ?
Takie tam pytania marzycielki piekna
Pozdrawiam

 

#308 2016-10-30 18:01:23

oscar

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Ania - Za dwa, trzy dni będę miał namiary na super wycieczkę w bardziej "twoich klimatach". Podam link!!

Ostatnio edytowany przez oscar (2016-10-30 18:01:59)

 

#309 2016-10-30 18:16:47

katerina

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Oscar,sorry za off topic słówko do Alicji smile
W sumie po to też relacje są,żeby zadawać pytania,wymieniać poglądy...
Ala!Czytając Twój post już miałam szukać fotki z medalem za spróbowanie tego "ruszającego się" serka z Sardynii big_smile alejaja Ale order finalnie dla psa :puchar: tongue alejaja
Mi by pewnie ten ser smakował,tylko ktoś musiałby mi go podać tak,żebym nie zauważyła big_smile
Kiedyś lordowski "chwalił" się jakimiś dziwnymi serami z tamtych stron,ale to chyba nie tym smile

 

#310 2016-10-30 18:20:12

katerina

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Oscar,apropo Bali to jeszcze miałam pytać (ale zapomniałam dwa posty wcześniej) smile
...jak oceniasz jedzonko na Bali w porównaniu do innych wysp?

 

#311 2016-10-31 07:06:24

oscar

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Ostatnio edytowany przez oscar (2016-10-31 07:09:43)

 

#312 2016-10-31 19:24:25

katerina

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Oscar smile i smile
Mnie nie trzeba przekonywać...ani do Pura Tanah Lot,ani do Bali ani do Indonezji ogólniej...big_smile
Przekonana jestem i lecę "w ciemno" tongue alejaja
I dzięki za wyczerpującą odpowiedz wink
No i masz rację,podoba mi się w takiej scenerii...dużo bardziej niż za dnia tak super

 

#313 2016-11-01 06:37:00

oscar

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Ostatnio edytowany przez oscar (2016-11-01 06:47:41)

 

#314 2016-11-01 15:34:01

AniaMW

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Hehe, wiewiórka już się profilaktycznie ewakuuje przed tsunami smile
Zdjęcia świątyni w wieczornej scenerii zdecydowanie jeszcze bardziej atrakcyjne...
I co, to już koniec zdjęć z tej podróży??? Tak się przyjemnie oglądało smile
Może jeszcze coś wynajdziesz na bis big_smilebig_smilebig_smile, plis big_smile

 

#315 2016-11-01 22:24:19

mabro

Re: RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Świątynia o zachodzie słońca cudna smile - my niestety za szybko wróciliśmy do hotelu sad
Chciałabym zobaczyć tę świątynię również w czasie przypływu - na fotkach w necie wygląda super!
Czy masz jeszcze jakieś zdjęcia z wycieczki? Chętnie obejrzę smile

Ostatnio edytowany przez mabro (2016-11-01 22:24:54)

 
  • Index
  •  » Indonezja
  •  » RELACJA - Sundajska Odyseja z Rainbow - 22 dni przygody z Indonezją

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh