Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-08-06 23:02:25

Skatek

Plan podróży 3 tygodnie, proszę o pomoc

Witajcie ,
Chciałabym Wam przedstawić mój plan na listopad - pierwszej podróży w moim życiu planowanej całkowicie na własną rękę, pierwszej podróży do Azji. Zależy mi na tym żeby móc wykorzystać ten czas jak najlepiej. W tą podróż wybieram się z moim mężem (chciałabym  bardzo zaszczepić w nim miłość do podróżowania). Chcemy się spakować w plecaki, noclegi planujemy w guest hausach- może jakieś polecacie. Jedzenie na targach, natura, zwiedzanie, inna kultura, nowe doświadczenia . Poniżej Nasz plan: proszę o sugestie, wskazówki, wszelkie wątpliwości.

(1 dzien) Przylot do BKK, przyjazd do hotelu, rezerwacja pociągu nocnego do chiang mai, zorientowanie skąd się dojeżdża do wodospadów Erwan. Później  Khao San Road- jedzonko, spacery, wieczorny drink na terasie widokowym w Hotelu Lebua State Tower
(2 dzien)  zwiedzanie Bangkoku - do południa wyspa Ratanokosin i Grand Palace, Muzeum Narodowe, Wat Phre Kaeo. Po południu Wat Pho i posag leżącego buddy. Wieczorem rejs po rzece/ Lady Boy Show/chińska dzielnica
(3 dzien)  Wodospady Erwan, powrót do BKK i nocny pociąg do  Chiang Mai
(4 dzień) Chiang Mai -zakwaterowanie sie, wykupienie atrakcji, zwiedzanie miasta, jakiś targ
( 5 dzień) trekking- chciałabym taki bez biednych słoni
(6 dzień) trekking
(7 dzień,) schronisko dla słoni ( ktoś może polecić coś niezbyt drogiego?)- wyjazd do chiang Rai, auto stop?, nocleg smile
(8 dzień) Chiang Rai, skutery, podróż do white tample oraz do wodospadu, powrót do chiang mai.
(9 dzień) Kurs gotowania, wieczorem spacer po chiang mai, może jakiś targ
(10 dzień) o 6.00-8.25 wylot do Krabi, przejazd z Krabi do Ko Muk. Zastanawiam sie czy można gdzieś zostawić bagaże na czas spędzony na ko Muk? Czy mozna na ko muk dojechać z Krabi/ Ao Nang drogą morską czy  tylko busem a później promem?
(11  dzien), Ko Muk plażowanie
(12 dzień) Ko Muk, szmaragdowa jaskinia,
(13 dzień) powrót do Krabi, przejazd do Railay na noc
(14 dzień) Railay cały dzień, przejazd na noc do Phi Phi
(15 dzień) Phi phi plażowanie
(16 dzień) Phi phi zwiedzanie bamboo island, Maya bay,
(17 dzień-alternatywa) Khao Sok cały dzień i noc
albo
(17 dzień) Powrót do Ao Nang, przemieszczenie się do Phra Nang,
(18 dzień) Phra Nang-plażowanie
(19 dzień) przejazd do Krabi, odpoczynek, o 17 WYLOT Z KRABI DO BKK, nocleg, odpoczynek
(20 dzień ) może jakiś pływający targ  WYLOT o 20 Z BKK DO POLSKI smile
To już cały mój plan Tajlandia 2016 smile tworzyłam go chyba z miesiąc jak nie dwa, rezygnując po kolei z wielu rzeczy które chciałabym zwiedzić, m.in. po wielu dyskusjach zrezygnowaliśmy ze zwiedzania ruin (Ayutthayi) na rzecz Chiang Rai. Zastanawiam się czy na pewno będzie nas stać na schronisko dla słoni, ponieważ podczas całego wyjazdu mamy zaplanowane dużo rzeczy, a wiem że miejsca naprawdę dbające o słonie nie są tanie, chociaż marzy mi się taki dzień-może coś polecicie. Po głowie chodziło mi jeszcze kho Sok ale juz tego raczej nie wcisnę bo na jeden dzień z Krabi to chyba nie ma sensu? Zastanawiałam sie również nad wycieczką 4 islands, ale nie wiem czy warto dla niej zmieniać ten plan. Sama się zastanawiam czy warto tak skakać z wyspę na wyspę z plecakami ale te miejsca które zamieściłam w swoim planie, mocno mnie zaciekawiły. Z  mężem nie jesteśmy osobami, które przez cały dzień plażują raczej lubimy spędzać czas pół na pół- trochę plaży i trochę zwiedzania.
Mam jeszcze jedno pytanie w którymś z przewodników było dosłownie jedno zdanie że w połowie listopada w okolicach Chiang Rai odbywa się coroczny festiwal górskich ludów-Chao Doi Dok Bua Tong. Bardzo zainteresował mnie ten festiwal ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Zastanawiam się czy warto zmodyfikować mój plan na północy aby tam pojechać. Może ktoś z Was mógłby coś więcej o tym powiedzieć.
Dziękuję bardzo za Wszystkie wskazówki smile

 

#2 2016-08-07 01:13:50

katerina

Re: Plan podróży 3 tygodnie, proszę o pomoc

Skatek bardzo fajna trasa super
Ja dodałabym jeszcze targ wodny na obrzeżach Bkk...chyba,że masz w planie cos podobnego w innym miejscu na trasie...?
Powodzenia i udanego pobytu w Krainie Uśmiechu smile

 

#3 2016-08-07 13:45:19

Skatek

Re: Plan podróży 3 tygodnie, proszę o pomoc

Dziękuje bardzo,
Zastanawiałam się nad Damnoen Saduak ale kiedy czytałam różne fora to wiele osób odradzało, ponieważ jest wiele turystów, bardzo komercyjne itp, masz jakieś doświadczenia z targami, możesz coś polecić?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh