Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kuba
  •  » ile trwa lot z Polski na Kubę?

#1 2008-11-27 11:55:24

Eklerka

ile trwa lot z Polski na Kubę?

ile godzin leci się z Polski (np z Warszawy na Kubę)?

 

#2 2009-04-17 18:17:17

sadako32

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

na Kube lecialam z W-wy 12 godzin,
Z Kuby do Polski 10 
(wiatry)

 

#3 2009-04-20 22:25:31

dagatek

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

My lecielismy z Warszawy  14 godzin(uf), ale było tankowanie na Azorach.....Z Varadero ok 12 -to zalezy od warunkow atmosferycznych  . Podrozy tak dlugiej nie wspominam miło.  W samolocie ,stloczeni jak sardynki....nawet alkohol i miłe towarzystwo  nie dawalo  radosci....Po wylądowaniu kazdy jest niesamowicie zmeczony....Nawet b. mlodzi ludzie marzyli tylko o odpoczynku...

 

#4 2009-11-19 17:27:58

frytka

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

Faktycznie, taka podróż może konkretnie zmęczyć. Co prawda najdłużej leciałam 8h, ale nawet nie chcę myśleć jak wygląda podróż dwa razy dłuższa. Chyba, że warunki w samolocie są wyjątkowo dobre, to można to jakoś znieść. Rozmawiałam kiedyś ze znajomą z Australii, która do Polski leciała ponad 30h. Koszmar!!! Ale wspominała to bardzo dobrze. Bo oprócz przesiadek leciała naprawdę ekskluzywnym i dużym samolotem. Pozdrawiam:)

 

#5 2009-11-19 17:36:27

Fresh

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

Niestety przeważnie, jeśli lecimy na Kubę z polskiego biura podróży, warunki w samolocie są... delikatnie mówiąc masakryczne. Podobnie jak Dagatek, leciałem na Kubę z Warszawy do Varadero z międzylądowaniem na Azorach (w tamtą stronę). Te 14 godzin to było niezłe wyzwanie. Samolot to Boeing 737-200 czarterowany przez biuro podróży w Air Italy Polska, między fotelami tyle miejsca że ledwo nogi można zmieścić, zakaz wyjścia z samolotu na czas dotankowywania na Azorach. Ale... no właśnie... ale po wylądowaniu na Kubie to już nie miało znaczenia smile

 

#6 2012-05-27 22:03:20

Hanna

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

Wracałam z Hawany do Wwy 8 godzin.

 

#7 2012-05-27 22:12:35

Fresh

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

Ale nie czarterem i bez międzylądowania?

 

#8 2012-05-27 22:23:30

Hanna

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

Bij zabij, ale nie pamiętam czy było międzylądowanie. Wydaje mi się, że nie. Na pewno nie czarter.

 

#9 2012-05-27 22:25:49

Fresh

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

smile No jeśli bez międzylądowania i linią regularną to te 8 godzin może być realne.

 

#10 2012-05-28 08:29:12

Valion

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

hmm Z Londynu lecieliśmy 9,5 h a wracaliśmy 8,5 na Cayo Coco

 

#11 2012-06-03 19:47:01

Jack

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

W końcu 2011 r. wykupiłem wycieczkę na Kubę.  Otóż według pisemnego potwierdzenia, nasz lot z Toronto do Cienfuegos miał rozpocząć się o godzinie 3:00 po południu w niedzielę i zakończyć o godzinie 7:00 wieczorem... następnego dnia, w poniedziałek! Zresztą wyraźnie było napisane: „długość lotu 28 godziny, bez między-lądowań”! Ponieważ mieliśmy lecieć liniami kubańskimi, to wszytko było możliwe i byliśmy przygotowani na to, że przelecimy dookoła świata i przy okazji pobijemy rekord przelotu bez zatrzymywania się.  Okazało się jednak, że to była pomyłka i lot trwał tylko 4 godziny....

 

#12 2012-06-03 19:53:54

Fresh

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

Jack niezła historia, 28 godzin z Kanady na Kubę, to rzeczywiście, byście chyba lecieli "dookoła świata" smile

 

#13 2013-12-23 15:29:15

Jack

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

Temat trochę stary... ale niedawno planowałem lot na Kubę, znalazłem odpowiedni 'deal' i na szczęście przed sfinalizowaniem transakcji zapoznałem się dokładnie z rodzajem przelotu.  Normalnie lot na Kubę (do oderwania się samolotu od ziemi do lądowania) trwa od 3 g 15 m do 4 godzin. Tym razem miał on trwać dobrze ponad 9-jak się okazało, samolot leciał z Toronto do... Montrealu, gdzie była przesiadka i dopiero potem na Kubę-i podobną trasą z powrotem!  A co najciekawsze, cena absolutnie nie była rewelacyjna, bo bardzo podobny wyjazd oferował całkowicie bezpośredni lot.  Warto więc czasem spojrzeć nie tylko na ceny, ale i na długość lotu.

 

#14 2014-01-07 13:23:30

TrzyKafki_pl

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

To chyba zależy z którego dokładnie lotniska z Polski oraz  jakim przewoźnikiem. Lot nie powinien zająć jednak więcej niż 8 godzin,licząc w tym nawet przesiadkę.

 

#15 2014-01-07 21:55:17

piea

Re: ile trwa lot z Polski na Kubę?

znajomi lecą za niecale 2 miesiące Dreamlinerem; lot jest bezpośredni z Warszawy, na pewno skróci im się sporo czas podróży, nie mówiąc już o komforcie

 
  • Index
  •  » Kuba
  •  » ile trwa lot z Polski na Kubę?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh