Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-04-26 01:24:51

Viviene

Kaliningrad - po co tam jechać?

koleżanka znalazła przejazd świetnym autokarem do kaliningradu za jakąś małą bardzo kwotę i chce tam jechać. tak się składa z przyczyn niezależnych, że nie bardzo mogę odmówić wink ona zajarana jak wioski ukraińskie, a ja się obawiam, że tam nie ma nic do zwiedzania ani w ogóle nie ma po co tam jechać...był ktoś, się wypowie?

 

#2 2016-04-26 19:26:01

papuas

Re: Kaliningrad - po co tam jechać?

Obawiam się, że masz sporo racji. W Kaliningradzie nie byłem, ale z ciekawości zajrzałem do przewodnika po Rosji. I co wyczytałem - po dawnym Królewcu niewiele zostało, bo wojna, a potem sowieckie burzenie "po Niemcach". Zachowały się urocze dzielnice willowe i miły leśny park z grupą pokaźnych stawów; katedra od 92r przechodzi renowację - na dole 2 kaplice, na środkowym poziomie jakieś wystawy, na górnym wystawa poświęcona Kantowi, którego grobowiec przed katedrą. Muzeum Oceanografii, przystań i jakieś rejsy spacerowe. Muzeum Historii i Sztuki przy Kliniczeskiej 21, Muzeum Bursztynu w dawnej baszcie murów miejskich - pl Wasiliewskiego1. Centrum to plac Pobiedy i odchodzący z niego prospekt Mira - sympatyczna aleja ze sklepami i kawiarniami prowadząca do najładniejszej części miasta przy której pomniki, Teatr .... tyle Pascal

 

#3 2016-05-03 00:10:24

Viviene

Re: Kaliningrad - po co tam jechać?

No to nie jest aż tak źle, jak się obawiałam. A muzeum bursztynu brzmi jeszcze bardziej obiecująco. Może ktoś jeszcze się wypowie? Sama też co nieco znalazłam i chyba pora szykować się i brać za szczegóły organizacyjne!

 

#4 2016-05-03 22:21:47

siekieramotyka

Re: Kaliningrad - po co tam jechać?

organizacyjnie tylko się mogę wypowiedzieć bo jakimś smakoszem krajobrazu nie jestem więc nie bardzo jest w tym nawet sens. jak już zaczniesz organizować zacznij od kwaterunku. no chyba że to koleżanka organizuje to podziel się w takim razie Ty jak to u was wygląda. od nadmiaru praktycznych informacji głowa nie boli.

 

#5 2016-05-05 19:42:25

Viviene

Re: Kaliningrad - po co tam jechać?

Tak, koleżanka smile jeśli chodzi o przejazd to od tego się zaczęło smile nie wiem co z kwaterą, bo ttrzeba ją dopiero ustalić - ona najpierw wybrała przejazd a dopiero teraz myślimy o całej reszcie, a to dlatego, że znalazła jakąś super hiper ekstra okazję cenową smile nie wiem jaki koszt, bo to mi sprezentowała z okazji urodzin smile ale przewoźnika znam - ecolines. jak patrzę na regularne ceny to i tak tanio mają smile

 

#6 2016-05-08 16:52:05

siekieramotyka

Re: Kaliningrad - po co tam jechać?

aaa, znam ecolines więc nie trzeba mi zbytnio tłumaczyć. zastanawiałem się nawet czy nie jechac tym razem z jakąś inną firmą ale widocznie nie ma sensu eksperymentować bo jesteś już drugą osobą z którą rozmawiam o podróżowaniu a która zupełnie od tak podaje eco jako tych z którymi jedzie. żeby było śmiesznie ostatnio nawet na reklamy się natykam których wcześniej w ogóle nie widziałem więc musi to być jakieś przeznaczenie big_smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh