Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kuba
  •  » RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

#151 2016-01-26 20:08:13

Jack

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

Parę dni temu wróciłem z tygodniowej wycieczki na Kubę, kilka razy wpadliśmy do miasteczka Trynidad oraz wioski La Boca. Byłem w tych miejscach dokładnie 6 lat temu i muszę przyznać, że od tego czasu zaszły duże zmiany.

W Trinidad pootwierało się bardzo dużo pięknych, prywatnych restauracji, sporo jest różnych małych biznesów, a jeżeli chodzi o prywatne kwatery (casa particular), to jest ich zatrzęsienie, na niektórych uliczkach dosłownie co trzeci dom to ‘casa’. Powiedziano mi, że być może jest ich 800—i że czasem większość jest zajęta. Miasto nadal pełne życia, turystów nieraz na ulicach więcej, niż Kubańczyków (m. in. natknąłem się na dość liczną grupę z Polski), w nocy bardzo bezpiecznie, chodziłem po ciemnych ulicach obwieszony aparatami. Mieliśmy szczęście, bo akurat trafiliśmy na „Tydzień Kultury” (Semana de la Cultura).

Gdy w styczniu 2009 r. byłem w wiosce La Boca, było tam zaledwie kilka casa particular, które od razu rzucały się w oczy—były odnowione, wyremontowane, pomalowane i obsypane kwiatami—w odróżnieniu od pozostałych bardzo ubogich domów. Również przypominam sobie tylko jeden bar koło plaży, który zresztą wieczorem się zamknął i właściwie nie było co robić. Obecnie ‘casa’ są wszędzie, jest sporo restauracji, jedna, całkiem imponująca (o nazwie ‘Barca’) w budowie, domy nie będące kwaterami prywatnymi, znacznie wypiękniały oraz zauważyliśmy kilkanaście miejsc budowy. Jak mi powiedzieli lokalni mieszkańcy, obecnie te domy są ich własnością, mogą je sprzedać—tak więc  jest w ich interesie, aby o nie dbać!

Ostatnio edytowany przez Jack (2016-01-26 20:08:53)

 

#152 2016-02-04 08:49:15

Kasia6555

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

 

#153 2016-02-04 08:58:25

Kasia6555

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

Ostatnio edytowany przez Kasia6555 (2016-02-04 09:19:35)

 

#154 2016-02-04 15:17:58

malaria

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

No paczaj, że ja wcześniej na to nie wpadłam     alejaja     alejaja     alejaja
Widziałam też u kogoś w relacji rolkę po papierze toaletowym na głowie. Nie pamiętam czy służyła do kręcenia włosów czy jako ozdoba smile

Ostatnio edytowany przez malaria (2016-02-04 15:18:46)

 

#155 2016-03-11 08:40:39

Lenusia

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

Nadrobiłam zaległości wink Kasia,no pięknie nie ma co,a fotka gdzie Artur stoi przy lodach i wyciąga kasę z portfela....widziałaś "drugi" plan big_smile
A te bloki z praniem na balkonach,te widoki normalnie mi przypominają Neapol   cool

 

#156 2016-03-11 14:39:01

Kasia6555

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

Heeehee...Lenuś   big_smile i big_smile ...włsnie mi przypomnialas,ze relacja nieskończona)))

 

#157 2016-03-11 18:36:32

Antenka

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

Kasia-no to zwiedzamy dalej wink smile

 

#158 2016-03-12 07:01:16

Lenusia

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

Kasia pisz pisz ten poradnik wink bo mi Kuba po głowie chodzi już od jakiegoś czasu tongue

 

#159 2016-04-12 14:31:10

rodak

Re: RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

Niesamowite zdjecia. Przez ten ustroj czas sie u nich zatrzymal pol wieku temu wink Moja kolezanka byla w tamtym roku na Kubie i tez wspominala, ze nawet noca bylo bezpiecznie i sama sobie caly wyjazd zorganizowala smile

 
  • Index
  •  » Kuba
  •  » RELACJA - Varadero czyli gdzie ta prawdziwa Kuba???

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh