Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-03-30 10:33:36

krisztof

majówka w Tatrach

Cześć, planujemy z żoną wyskoczyć na majówkę w Tatry i zastanawiamy się gdzie się zatrzymać - macie może jakieś sprawdzone miejsce na nocleg? Miejscowość nie ma znaczenia, i tak będziemy poruszać się samochodem smile

 

#2 2016-03-30 18:13:12

papuas

Re: majówka w Tatrach

Wieki już nie byłem w Zakopanym. Trudno radzić komuś nie znając jego oczekiwań. Osobiście nie zwracam uwagi na miejsce zakwaterowania, bo dla mnie Zakopane to wędrówki po Tatrach. Okres majówki to idealny czas na odwiedzenie dol. Chochołowskiej z polami kwitnących krokusów. Wyższe partie Tatr jeszcze w śniegu, ale niżej można pochodzić. Wspomniana Chochołowska z ewentualnym wejściem na Grzesia, Kościeliska czy Gąsienicowa lub inne reglowe dolinki. Zwykle wybierałem noclegi w Zakopanym, by wieczorem wyskoczyć na Krupówki bez konieczności jeżdżenia samochodem.
Nocowałem - Za Kmicicem (tylko pokój i dostęp do kuchni i łazienki bez wyżywienia)
                   DW  Silesia na Wincentego Pola wtedy 2 posiłki
                   Ośrodek Regle na Nędzówce niedaleko dol. Kościeliskiej z 3 posiłkami

 

#3 2016-04-04 12:22:58

krisztof

Re: majówka w Tatrach

Nie potrzebujemy żadnych luksusów, oby było gdzie spać. Zakopane faktycznie jest fajną bazą, bo przynajmniej wieczorem jest co robić - odludzia są super, ale trochę nudne. Dzięki za polecenie miejsc na nocleg, zadzwonię i zapytam czy mają coś wolnego w tym terminie - polecasz któreś z nich najbardziej?

 

#4 2016-04-08 15:18:51

krokusek

Re: majówka w Tatrach

ja zawsze nocuje w Villa Kasprowy, wprawdzie na obrzeżach Zakopca ale widoki piękne i niedrogo. Planujecie dużo wycieczek po górach? Jak tak to całkiem fajna baza wypadowa tongue

 

#5 2016-04-10 21:49:50

krisztof

Re: majówka w Tatrach

Zdecydowanie tak, w końcu po to tam jedziemy. Tatry w Maju są piękne. Dzięki za polecenie, sprawdziłem zdjęcia i faktycznie malowniczo, jutro dzwonię.

Przy okazji - czy istnieje jakieś specjalne ubezpieczenie od wypadków w górach, czy wystarczy nam normalne z NFZ?

 

#6 2016-04-10 23:14:53

papuas

Re: majówka w Tatrach

W polskich górach wystarczy NFZ, ewentualne akcje TOPR (odpukać) są darmowe. W innych górach np na Słowacji się płaci: zresztą na Słowacji szlaki powyżej bodaj 1500m npm są zamknięte coś do 1 czerwca. Nie ma co szaleć, bo partie szczytowe Tatr na 1 maja jeszcze w śniegu, więc potrzebny by był specjalistyczny sprzęt, ale pochodzić można. Koniecznie Chochołowska z ewentualnym wejściem na Grzesia, dolinki reglowe i ewentualnie Gąsienicowa. Gdybyś miał jakieś pytania odnośnie tras planowanych wycieczek pisz na private. Odpowiem

 

#7 2016-04-11 10:53:48

krisztof

Re: majówka w Tatrach

Ok, czyli do samego chodzenia nie potrzebuję nic dodatkowego. Jak jeździmy zimą to zawsze wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie narciarskie, dlatego trochę się skołowałem. Dzięki za pomoc, na dniach pewnie się odezwę jak już będziemy mieli wybrane miejsce na nocleg i i będziemy dokładnie wiedzieli na ile dni jedziemy, bo czekam jeszcze na odpowiedź w sprawie urlopu

 

#8 2016-04-11 11:56:29

krokusek

Re: majówka w Tatrach

o, a gdzie kupujesz to ubezpieczenie narciarskie? wprawdzie to jeszcze trochę odległy temat, ale w tym roku chcemy skoczyć w Alpy i będziemy na pewno czegoś takiego potrzebować

 

#9 2016-04-11 15:49:44

Patka

Re: majówka w Tatrach

W Chochołowskiej już nie zobaczysz krokusów, bo w tym roku były wcześniej i już znikają. Byłam we środę i faktycznie mega rozkwit, do tego sporo zdeptane (w niedzielę przeszło 25 TYS osób!) i do weekendu majowego już ich po prostu nie będzie, a szkoda, bo to magia !

 

#10 2016-04-11 17:21:55

papuas

Re: majówka w Tatrach

no to rzeczywiście wysyp był w tym roku wyjątkowo wcześnie sad

 

#11 2016-04-14 10:45:05

krisztof

Re: majówka w Tatrach

krokusek, ja korzystam akurat z porównywarki na stronie rankomatu, nazywa się to bodajże wakacyjna polisa.

Strasznie szkoda tych krokusów.  Zmiana klimatu nie służy nikomu sad

 

#12 2016-06-02 09:43:12

wiolkajolka

Re: majówka w Tatrach

Krokusy zawsze dodają uroku hmm

 

#13 2016-07-08 13:45:03

jacek782

Re: majówka w Tatrach

Samo Zakopane jest dość przereklamowane, zwłaszcza jeśli nie jest to główny cel wycieczki. Lepiej poszukać noclegu w rejonach okalających miasto. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można wydać na miejscu, w postaci różnych przyjemności i pamiątek. wink

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh