Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-12-13 22:13:44

KlaudiaRakocz

Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Hej, mam pytanko do AniaMW ,  Valion i  inaok i innych szczęśliwców, którzy mieli okazję podróżować po Japonii.
Waham się pomiędzy dwoma terminami 27.03-7.04 i 01.05-12.05 . W pierwszym jest szansa za kwitnienie wiśni, w drugim będzie zdecydowanie cieplej. Który wybrać ?
AniaMW a Ty w którym tygodniu kwietnia byłaś? bo fotki są rewelacyjne wink
Czy oprócz zakupu adapteru, niespóźniania się i odpowiedniego zachowania o czymś jeszcze powinnam pamiętać?
Aha...i oczywiście poproszę o tytuły książek, które muszę koniecznie przeczytać przez wyjazdem wink

Ostatnio edytowany przez KlaudiaRakocz (2015-12-13 22:14:32)

 

#2 2015-12-14 12:21:02

AniaMW

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Hej, Klaudia smile

Na pytanie o książki - najlepiej odpowie Ci Ala - piea big_smile

Zdecydowanie polecam 1-szy termin!!!!!!! Kwitnące wiśnie to - z moich doświadczeń - najwspanialsze, co można tam zobaczyć... My byliśmy 10-20.04. Różne gatunki wiśni zakwitają z pewnym przesunięciem czasowym; zależy to też od regionu (na pd wcześniej, na pn - najpóźniej) i od tego, jaka była zima w danym roku. Z mojego rozeznania (i kontaktów z Japońcami) zjawisko zaczyna się generalnie od połowy marca i trwa do połowy kwietnia. W tym czasie na pewno jakieś (z 250 gatunków!) wiśni będą kwitły smile smile smile Wrażenia są mega!
Pamiętaj jeszcze - koniecznie - o zakupie jenów w kantorze w PL! W Japonii mało gdzie można płacić kartą, a na szukanie punktów wymiany walut (nie są wszechobecne jak w Europie) szkoda czasu ...

Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania - chętnie pomogę.

 

#3 2015-12-14 23:01:49

KlaudiaRakocz

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Dziękuję wink
Info o walucie bardzo przydatne wink
Co do terminu to decyzja już zapadła - 27.03-07.04 bo to i Święta Wielkanocne i moje urodziny i wiśnie wink
Proszę o dalsze sugestie i z góry dziękuje wink

 

#4 2015-12-14 23:52:02

piea

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Klaudia, co do japońskich książek (tzn. tych o Japoni tongue ), to  nie mam tego wiele "w swoim dorobku" smile, jakoś dotąd nie sięgałam zbytnio po japońskie książki z powodu wyjazdu, bo tam to się pewnie nie wybiorę sad,  tylko raczej z czystej ciekawości ;
znacznie więcej mam w głowie pozycji o Chinach smile ,ale te nie w temacie smile ; myślę, że przed wyjazdem bardziej zainteresują Cię jakieś pozycje  reporterskie,  literatura faktu, itd...: coś takiego o obyczajach czytałam jakiś czas temu, ale zabij- tytuł wyparował mi z głowy tongue  ( było tam coś z "krzesłami" w tytule smile tongue )
A z takich starszych pozycji i bardziej historycznych, to czytałam pewnie to, co wszyscy: Szogun, Wyznania Gejszy, Gejsza z Gion, i jakies książki Pana Murakami;  A! i wyciągnęłam właśnie jeszcze z mojej biblioteczki " Kobieta z wydm" i "Motyl na wietrze".
Pobuszuj w internecie, a na pewno coś znajdziesz smile

PS.( z miesiąc temu oglądałam w TV film dokumentalny o starzejącym sie społeczeństwie japońskim, o obecnym życiu w tym kraju - bardzo ciekawy reportaż;  - powpisuj tego typu hasła na you tube, a wyskoczy Ci pewnie tego całe mnóstwo. To tyle smile

PS2. Ech...., Japonia.... tylko Ci pozazdrościć i pogratulować; Będziesz miała okazję do urodzinowego i wielkanocnego świętowania; dosłownie jak wisienka na torcie w kraju kwitnącej wiścni....
Życzę wspaniałej przygody, bo na bank taka będzie smile,
pzdr, A.

Ostatnio edytowany przez piea (2015-12-14 23:54:21)

 

#5 2015-12-15 10:21:33

AniaMW

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Klaudia, super, że wybrałaś pierwszy termin smile Na pewno będziesz zadowolona. A do tego urodziny... Zupełnie tak samo jak w naszym przypadku big_smile Też wyjeżdżaliśmy na okrągłe (!) urodziny mojego męża!!!
Pozdrawiam!
Gdy coś ważnego jeszcze sobie przypomnę, zaraz dopiszę smile
Pozdr. A.

 

#6 2015-12-15 17:59:36

piea

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Klaudia,
przypomniałam sobie!!! : " Tatami kontra krzesła" Rafała Tomańskiego tongue - takie śmieszne obyczajowe CÓŚ smile - można przeczytać - sporo ciekawostek;
no i znalazłam jeszcze takie cosik:
http://gameplay.pl/news.asp?ID=73429
ale żadnej z nich nie czytałam; natomiast jak zobaczyłam, że autorką jednej  z nich jest Joanna Bator- to w ciemno mogę polecić; czytałam jej inne książki; jak dla mnie kobitka ma rewelacyjne pióro i no i tzw. nosa literackiego smile, no, ale pewnie nie jest dla wszystkich.... bo różne kontrowersje o niej słyszę, ale może Ci przypadnie do gustu....To tyle smile

 

#7 2015-12-15 19:06:47

KlaudiaRakocz

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Super - dziękuję wink

 

#8 2016-03-03 15:29:11

AniaMW

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Hej, hej, Klaudia,
Termin Twojego planowanego wyjazdu do Japonii coraz bliżej ... cieszę się razem z Tobą, na pewno będziesz zachwycona smile
Przypomniały mi się kolejne 2 szczegóły - istotnych różnic międzykulturowych w zachowaniach aprobowanych i nie.
Może już wiesz, ale tak dla przypomnienia:
1/ w Japonii siąkanie nosa w chusteczkę - w miejscach publicznych jest absolutnie niedopuszczalne!!!!
2/ podczas jedzenia, np. zupy z makaronem - w miejscach publicznych też - głośne siorbanie leży w dobrym tonie! Jest oznaką, że nam smakuje ...
Nie wkręcam Cię, serio tak mają.

 

#9 2016-03-04 13:13:29

KlaudiaRakocz

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Aniu,
tak, wiem, ale dziękuje za podpowiedzi i proszę o więcej wink

 

#10 2016-03-07 20:27:21

AniaMW

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

Widzę, że już jesteś dobrze przygotowana do wyjazdu smile
No to może jeszcze jedna ciekawostka...
W Japonii bardzo rozpowszechnione są wszelkiego rodzaju automaty (no bo właściwie gdzie, jak nie tam?!).
Praktycznie na każdym kroku można spotkać automaty z napojami.
Są w puszkach, butelkach, jak i w jednorazowych szklankach; są zarówno zimne, jak i gorące (również te w puszkach). Kupując, zwróć uwagę na kolor przycisku - jak na oznaczeniach wody z kranu: czerwony kolor = gorący napój, niebieski - zimny.
Przypomniało mi się, jak ktoś z naszej grupy miał smaka na mrożoną kawę, a kupił gorącą puszkę z kawą smile bo nie znał tej zasady...

 

#11 2016-03-08 17:45:48

KlaudiaRakocz

Re: Japonia - kiedy nejlepiej pojechać?

O.K. Dziękuję
będę uważać wink
a swoją drogą intryguje mnie gorąca kawa w puszcze...ciekawe jak smakuje ;p

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh