Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-12-08 11:39:12

Slawek1985

Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

Witam,

Na lato 2016 chciałbym wybrać się nad Jezioro Turawskie w woj. Opolskim. Jakie domki, czy ośrodki polecacie na pobyt tutaj. Przede wszystkim zależy mi na: cichej okolicy, dogodnej i ciekawej lokalizacji, bliskości do atrakcji turystycznych okolic, a także czystych kąpielisk, licznych tras pieszych i rowerowych.

Sławek

 

#2 2015-12-08 21:28:33

Kolka

Re: Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

Sławku - troszkę Cię rozczaruję wink Przykro mi... W lecie przeważnie woda w Dużym Jeziorze Turawskim "zakwita" Jest kilka ośrodków, nawet niezłych: Jowisz, Korab, Peters. Ale jeśli miałabym polecać to wybierz się nad Jezioro Średnie. Jest tam pole namiotowe, ośrodków niestety nie znam, ale na pewno są. Nie licz na ciche miejsce - w lecie są tam tłumy hmm Najładniej jest nad Jeziorem Srebrnym, oddalonym kawałeczek od Jezior Turawskich. Tam naprawdę jest pięknie, ale szczególnie w weekend tłumów ludzi nie ominiesz. Cała Turawa otoczona jest lasami, można popływać kajakami po Małej Panwi, niedaleko jest Krasiejów z dinozaurami. Nie wiem czy pomogłam...starałam się obiektywnie opisać jak tam jest smile Pozdrawiam

 

#3 2015-12-09 13:48:27

Slawek1985

Re: Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

Hej,

Super, że ktoś stara się pomóc. Zawsze przed wyjazdem staram się zapoznać z miejscem, do którego jadę po raz pierwszy. Fajnie że jest tu tyle atrakcji, akurat jedna na każdy dzień. Pewnie także w jakiś dzień wybrałbym się na Górę Św. Anny, a także do Byczyny, zobaczyć średniowieczny mur wraz z wieżami bramnymi i grodem, o którym niedawno się dowiedziałem.

Pozdrawiam i czekam na dalsze polecanie ośrodków domków lub pól namiotowych, gdzie mógłbym w kolejne wakacje spędzić czas. Na pewno coś wybiorę.

 

#4 2015-12-09 15:38:32

NaturalnaTruskawka

Re: Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

jezioro Turawskie - pierwsze słysze! Co ciekawego można tam robić zimą?

 

#5 2015-12-10 17:27:30

Slawek1985

Re: Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

Witam,

Zależy co kto lubi. Jesienią i wiosną można zorganizować wycieczki piesze i rowerowe wokół jeziora.  Zima to inna sprawa. Aczkolwiek uważam, że dobrze zorganizowany i pomysłowy Ośrodek jest w stanie sprostać naszym wymaganiom i tak zorganizować u siebie pobyt i czas, że nie będziemy się nudzić, nawet w zimie. Znam przypadek, gdzie Ośrodek na Maurach działa przez cały rok - dlaczego - bo ma dostosowany pakiet usług tak, że zapewnia atrakcje gościom przez cały rok - nie tylko nocleg i jedzenie. Ciekawe czy nad Jeziorem Turawskim też są takie Ośrodki?

Pozdr.

 

#6 2015-12-11 00:05:31

Kolka

Re: Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

Ośrodki całoroczne są, ale jakie atrakcje mogą zapewnić? Nie mam pojęcia! wink Organizują imprezy sylwestrowe - to wiem wink A tak poważnie to tam raczej nie ma co robić w zimie.

 

#7 2015-12-16 14:40:07

beata123

Re: Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

no własnie, jedynie grubo płatne imprezy andrzejkowe, sylwestrowe, karnawałowe.. Ehh no zimą nie ma co robić w takich jeziornych kurortach. Chyba że obiekt ma basen, salon gier i zabaw czy oferuje ciekawe warsztaty wink Kieydś byłam w pensjonacie gdzie prowadozne były warsztaty z origami i dequpage smile

 

#8 2018-10-03 15:36:26

kawala91

Re: Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

jeszcze tam nie byłam ale na pewno kiedyś pojadę

 

#9 2020-08-18 20:31:30

marlena47

Re: Ośrodki lub domki nad Jeziorem Turawskim

Staram się unikać zatłoczonych miejsc, stawiam na ciszę, spokój i piękny widok na jezioro... Idealne są wakacje w kamperze - jedziesz gdzie chcesz a zwłaszcza kampervanem bo i w miasto wjedziesz smile, stajesz gdzie i kiedy chcesz i napawasz się urokiem okolicy

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh