Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-10-26 20:15:02

Soniza89

Kuba , Belize

Drodzy Travelamaniacy czy ktos z Was byl w grudniu na Kubie i Belize ? dokladnie chcialam Was zapytac o pogode w tym miesiacu smile

 

#2 2015-10-26 20:23:05

Fresh

Re: Kuba , Belize

Hej Soniu, ja byłem na Kubie ale w czerwcu to ciężko mi powiedzieć. Ale ogólnie nasza zima to najlepszy czas na Kubę, podobnie jak np. na Azję. Będzie gorąco, ale sama Kuba jest "gorąca" smile ale nie będzie parno. Jak możesz to jedź - nie zastanawiaj się smile

Co do Belize, to nie mam pojęcia niestety hmm

 

#3 2015-10-26 20:38:49

Soniza89

Re: Kuba , Belize

Grzesiu i tu Cie zaskocze i sama jestem w szoku bo juz 2 moich znajomych mi powiedzialo ze w grudniu jest zimno i to bardzooo , wyobraz sobie ze moj znajomy chodzil na Kubie w zimowej kurtce , temperatura moze spasc nawet do 2 stopni hmm i teraz jak pogrzebalam w internecie okazuje sie to prawda i jestem w mega kropce , bo moze byc cieplo ale i tez bardzooo zimno hmm no i boje sie tego ze bede miala pecha a jest to bardzo mozliwe . A o Belize czytalam ze moze byc nawet 20 dni deszczowych hmm

 

#4 2015-10-26 20:40:55

Fresh

Re: Kuba , Belize

Ups ups qrcze to mnie zaskoczyłaś i to bardzo. Nie wyobrażam sobie Kuby w kurtce. W takim razie wychodzi że nie mam racji, sorry za wprowadzenie w błąd sad Ale może ktoś z Travelmaniaków był i napisze smile

 

#5 2015-10-26 22:53:19

katerina

Re: Kuba , Belize

Sonia,Twoi znajomi maja racje.Ja co prawda na Kubie nie bylam,ale mam sporo znajomych,ktorzy byli wielokrotnie i potwierdzam,ze okres naszej zimy,a szczegolnie grudzien jest najchlodniejszy.
Tu masz relacje Kropki,ktora byla w ubieglym roku w grudniu
http://www.travelmaniacy.pl/forum/viewtopic.php?id=2701
U Kropki na zdjeciach slonecznie i nawet plazowo(dosc nietypowy rejon),ale jak sie przyjrzysz na fotkach lokalesom to dosc poubierani smile
A Ty jaki rejon bierzesz pod uwage?...bo to tez ma spore znaczenie.Znajomi w Varadero o tej porze roku w kurtkach chodzili bylo 15 st. na Cayo Guillermo bylo troche lepiej,ale tez nie liczylabym na wiecej niz max 25 st.
Sprawdz sobie statystyki temperatur w poszczegolnych rejonach,bo nie wiem co bierzesz pod uwage.
Ja bym na Twoim miejscu zostawila Kube na inny termin,szczegolnie jesli bylby to moj pierwszy raz na Karaibach hmm
Pozdrowionka

 

#6 2015-10-27 12:21:19

Katarina

Re: Kuba , Belize

Sonia, nasza Ewelina była ok. grudnia-stycznia na Kubie i mówiła mi, że było zimno. Ja Kubę brałabym pod uwagę zimą, ale tylko przy możliwości rezerwacji z dnia na dzień (po śledzeniu bieżącej pogody).

 

#7 2015-10-27 13:21:59

piea

Re: Kuba , Belize

Sonia, mam wielu znajomych po kubańskich eskapadach- wszyscy jednogłośnie twierdzą, że grudzień na Kubie może być bardzo be sad
Podobno najlepszy miesiąc na  wyjazd tam to marzec! - U nas jeszcze ciemno i zimno, a w każdym bądź razie daleko jeszcze  do sezonu grillowego smile, a tam już słonko daje czadu:), no i nie ryzykujesz spotkania z huraganami smile
(sama się mocno przyglądam na Kubę(przełom lutego/marca) , ale jeszcze jest o wiele za wcześnie na konkrety, więc 100 razy może się zmienić).

 

#8 2015-10-27 14:29:06

EwelaEM

Re: Kuba , Belize

Hejo, dawno mnie nie było :-) ale się stęskniłam za klimacikiem wakacyjnym i pozytywnym się nakręcaniem :-)

Potwierdzam, grudzien i styczeń najchłodniejsze miesiące w roku. Ogólnie zdarza się,że w grudniu jest upalnie ale nie należy wykluczyć, że może być chłodniej...powiedzmy sobie szczerze, ze 24 stopnie to trochę mało jak na tropiki...A moja podróż na Kubę to ogólnie była "zakręcona" i z wieloma przygodami. My byliśmy 22.01 i niestety 12 i 16 stopni, pod koniec wyjazdu zmieniło się na ok 20 i 24 na ostatnie 2-3 dni...Nie było ciepło, było chłodno, pierwsze dni w kurtkach, zero animacji bo Kubańczycy nie mogli się odnaleźć w tej temp. Próbowali dobić z nami interesów by zdobyć szaliki i rękawiczki :-)To rzadkie ale jednak zdarza się....

 

#9 2015-10-27 19:08:29

Soniza89

Re: Kuba , Belize

Kochani dziekuje za rady smile u mnie to w ogole wyglada tak . terminu nie zmienie bo i nawet nie  chce wink, poniewaz moje urodziny oraz mojej drugiej polowy , swieta i sylwester  chcemy spedzic na Karaibach :)plan byl taki Meksyk , Belize , Kuba na 6 tygodni smile no i z ta Kuba mi sie posypalo i z Belize raczej tez bo podobno w grudniu jest az 20 dni deszczowych i chyba tez z temperatura nie za bardzo hmm. Wiec troche nie wiemy co robic moja druga polowa juz myslala zeby calkowicie zmienic kierunek , a z drugiej strony mysle sobie po prostu leciec do Meksyku  pogoda pewna i tam juz obserwowac co sie dzieje  na Kubie i Belize  jezeli bedzie zimno to jest tyle wysp dookola ze na pewno cos sie wymysli smile No i ja juz sie tak na te Karaiby napalilam ze nic innego nie wchodzi w gre smile i Meksyk moje najwieksze marzenie smile

Ostatnio edytowany przez Soniza89 (2015-10-27 19:24:34)

 

#10 2015-10-27 19:23:05

Soniza89

Re: Kuba , Belize

Katerina to nie bedzie wyjazd typu all inclusive wink , my bedziemy sie przemieszczac co kilka dni gdzie indziej w Hawanie mamy nocowac u Kubanskiej rodziny bo moj partner na Kubie juz byl kilka lat temu i wlasnie w taki sposob ja smakowal smile  My w Varadero nawet nie bedziemy nocowac przeciez to nie jest prawdziwa Kuba wink, moj Sebastian to najlepiej by ominal te miejsce ale ja jestem ciekawa smile

 

#11 2015-10-27 20:29:56

katerina

Re: Kuba , Belize

Sonia,ale super plany super jupi Zazdraszczam big_smile piekna
Najwazniejsze,ze spelni sie Twoje meksykanskie marzenie wakacje A 6 tygodni to mnostwo czasu,wiec reszte bedziecie mogli rzeczywiscie zdecydowac na miejscu.Jak bylam w Mex to sporo osob laczylo swoj pobyt z wycieczka lub dluzszm urlopem na Belize,takze spokojnie moze sie udac wink
A pogodowo to bym sie nie martwila,biarac pod uwage,ze ciepelko w Mex murowane,to na Kubie nawet jak traficie na troche chlodnych dni,nie bedzie to chyba mialo przy tak dlugim urlopie az takiego znacznia wink
Bedziemy czekac na Twoje fotki,ktore pomoga Nam prztrwac zime tongue smile
Powodzenia!

P.S.Jak wroci Krakowianka tez pewnie cos napisze,bo ona tez miala w planie polaczyc Mex z Belize i nie tylko wink

Ostatnio edytowany przez katerina (2015-10-27 20:30:52)

 

#12 2015-10-28 23:01:56

Jack

Re: Kuba , Belize

Byłem na Kubie wiele razy w styczniu i raz w grudniu; nie było najgorzej, chociaż styczeń jest chłodny (jak na Kubę)--często było pochmurnie, wietrznie i wieczorem dużo ludzi zakładało koszule z długimi rękawami, a nawet swetry--ale ja cały czas chodziłem w T-shirt. Grudzień powinien być trochę cieplejszy.

Jeżeli jedziecie na Kubę w grudniu/styczniu, to sugeruję wybrać się na południe Kuby, NIE na północ, różnica jest duża-w styczniu 2009 r. byłem tydzień w Hawanie i na 7 dni, jedynie 2 były słoneczne, współczułem tym, co udali się do niedalekiego Varadero. Dwa lata temu byłem w styczniu na Cayo Largo, było wspaniale, gorąco, codziennie wylegiwaliśmy się na plaży, pogoda wręcz idealna.

 

#13 2015-10-29 09:52:21

Kasia6555

Re: Kuba , Belize

Soniu-włąsnie wróciłąm z kuby i dokłądnie moge powiedziec jaka była pogoda w pazdzierniku-upały niemiłosierne a jak lało to takiego deszczu w zyciu nie widzialam a i noce gorace .
Pytalismy miejscowych kiedy jaest tam najchłodniej -zdaza sie na przełomie grudnia i stycznia ,ze temperatura spada do 15 stopni ale zdaza sie to sporadycznie-generalnie goraco,bardzo słonecznie tylko wieczorki troszke chłodniejsze

 

#14 2015-10-29 12:15:43

Kropka

Re: Kuba , Belize

Soniu, ja w zeszłym roku od 14 grudnia miałam super pogodę, w ciągu dnia było bardzo gorąco, że chowałam się w cieniu, choć jestem "ciepłolubna"
Dwa razy późnym wieczorem padał deszcz ale tylko przez chwilkę 10-15 min.
Ja założyłam sweterek wieczorem chyba jeden raz.
Pozdrawiam smile

 

#15 2015-10-29 18:50:58

Soniza89

Re: Kuba , Belize

Jack , Kasia i Kropka  pocieszyliscie mnie i to bardzo smile , bo jednak nie chcialabym zmieniac planow z powodu pogody wink A z drugiej strony mysle sobie bede tam az 6 tygodni w Meksyku mam gwarantowana pogode , zobaczymy jak to wyjdzie z tym Belize ewentualnie wybierzemy inna wyspe , wiec jak na Kubie bedzie troche chlodniej to nic sie nie stanie , tylko oby nie bylo tak zimno ze bedzie tzreba chodzic w zimowych kurtkach wink

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh