Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-03-10 14:57:31

PAVULON

NADUŻYCIA NA FORUM!!!

Zauważyłem że nagminne staje się wykorzystywanie przez  niektórych użytkowników forum zdjęć JUŻ OPUBLIKOWANYCH INNYCH FORUMOWICZÓW !!! dla niepoznaki zdjęcia te sa przycięte ,inaczej skadrowane!!!
NO LUDZIE CZY WAS P...???jak można takie jaja robic myślicie że nikt sie nie zorientuje?możęmy podać osoby w to zamieszane i nie jest to odosobniony przypadek!!! na razie został poinformowany administrator!

 

#2 2009-03-10 18:22:13

Fresh

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

 

#3 2009-03-10 22:16:45

KlaudiaRakocz

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

A ja myślę, że to przypadek i nie ma co robić afery....

 

#4 2009-03-11 08:51:15

katerina

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

Bardzo mi przykro,ze doszlo do takiego nieporozumienia.Wyglada na to ,ze istnieje tu ostra rywalizacja,co do zdjec i podrozy,a nowe,dodatkowe osoby nie sa mile widziane.Najlepiej byloby dla niektorych gdybym skasowala te i inne MOJE zdjecia i wszystkie podroze w ogole.Nie zrobilam tego celowo,bo to oznaczaloby akceptacje,a poza tym chcialam dac mozliwosc obejrzenia zdjec wielu osobom,a nie tylko zainteresowanym.Jestem nowym uzytkownikiem,ale sledze nowinki serwisu od kilku miesiecy,wiec zdaje sobie sprawe ile osob oglada zdjecia i chociazby z tego powodu kopiowanie czegokolwiek na tym forum mija sie kompletnie z celem.Jak sami stwierdziliscie w komentarzach to po prostu BEZ SENSU!Po to,zeby miec jedno,dwa zdjecia wiecej?Ludzie,bez przesady.Czy jesli ktos ma zdjecie sfinksa czy piramidy to znaczy,ze nie byl w Egipcie,albo byl ale skopiowal zdjecia z internetu?Na swiecie istnieja miliony miejsc,w ktorych robia sobie wrecz identyczne fotki ludzie z calego globu...

 

#5 2009-03-11 10:37:33

anet_zb

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

Bardzo poruszyła nas wypowiedz " kateriny" i jesteśmy zmuszeni do natychmiastowej odpowiedzi!
Wcale nie chodzi tu o "ostrą rywalizację" bo tu, niema o co rywalizować. Pokazujemy zdjęcia gdzie byliśmy, opisujemy i byłoby fajnie gdy to pomogło komuś w przyszłych planach wyjazdowych.  Sami też czerpiemy informacje i natchnienie do nowych wycieczek.
Jest fajnie, bo stronka się rozrasta i widać zaangażowanie Travelmaniaków. Miło jak przybywają do nas coraz to nowsi użytkownicy, czynnie włączając się, pokazując swoje podróże i zdjęcia.
Poświęcamy nasz czas wolny na współtworzenie tej strony i obserwując co się dzieje, nie możemy przejść spokojnie jak widzimy nieprawidłowości. 
Po dokładnym sprawdzeniu i upewnieniu się że fotka "kateriny" jest naszą fotką, dopiero wtedy nagłośniliśmy sprawę. My nie chcielibyśmy być posądzeni o skopiowanie cudzego zdjęcia - a i takie wnioski można by wyciągnąć!!!
Bardzo łatwo sprawdzić autentyczność zdjęć i prosimy niech katerina prześle swoją oryginalną fotkę freshowi a on niech na forum napisze co ustalił. My już naszą oryginalną fotkę przesłaliśmy freshowi.

 

#6 2009-03-11 14:28:42

atram

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

ludzie jedzcie na urlop nowe zdjecia robic ,najlepiej w takie miejsca w jakich jeszcze nikt nie byl i nikt nie ma zdjec z tamtad a nie sie klucicie o takie pierduly

 

#7 2009-03-11 19:06:46

PAVULON

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

chetnie obejrze i skomentuje nawet 100 PODOBNYCH ZDJĘĆ z tego samego miejsca ,nawet jeśli sa BARDZO do siebie podobne, ale jeśli ktoś BIERZE CZYJES ZDJĘCIE, i podpisuje je jako swoje to juz nie można milczeć .
to mój głos ostateczny w tej sprawie.

 

#8 2009-03-11 19:17:15

janka

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

katerina. Skoro twierdzisz, że to nieporozumienie, to pewnie tak jest. Ty najlepiej o tym wiesz. Nie zamierzam Cię oskarżać, gdyż nie mogę mieć 100% pewności, a nie zamierzam szczegółowo sprawdzać tych zdjęć, nie ma to dla mnie aż tak wielkiego zanaczenia, szkoda czasu. Zdziwiło mnie tylko tak  identycznie zrobione zdjęcie, to bardzo mało prawdopodobne, więc rzuciło się w oczy. Jeżeli moja wypowiedź pod zdjęciem sprawiła Ci przykrość. Przepraszam.

 

#9 2009-03-11 19:29:07

katerina

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

Janka nie ma co przepraszac,mi tez jest przykro,ze poczulas sie urazona,ale to naprawde podobne zdjecie-NIE TAKIE SAME.Przykro takze jak sie czyta pewne komentarze.A to drugie zdjecie skasowalam dla swietego spokoju,bo komentarze pewnych osob takze na privie przeszly wszelkie granice.Anyway tak jak napisalas szkoda czasu.

 

#10 2009-03-11 22:16:46

maciej_moch

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

ok temat już zamknięty nie ma co się dalej wykłucaćsmile

 

#11 2009-03-11 22:18:55

PAVULON

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

i niech ktos podskoczy moderatorowi...!

 

#12 2011-01-18 15:03:28

kangur

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

Temat stary i, na szczescie, nieaktualny, ale przytocze takie zdazenie: kilka dni temu kolega z pracy pokazal mi zdjecia z Tajlandii. Przy paru wlaczyl mi sie dzwonek alarmowy bo wydawalo mi sie, ze sa to moje zdjecia. Prawda jest taka, ze bardzo latwo jest zrobic prawie identyczne zdjecia. Sa takie miejsca, ze az zapraszaja do cykniecia fotki. Obiekt ten sam, tlo takie same, pogoda podobna a miejsce gdzie mozna przystanac b. male. Np. wodospady, budynki, panoramy z wiezy, itp.  Efekt: fotka prawie identyczna a na pierwszy rzut oka taka sama. Wykrylem tu inne posadzenie o plagiat. Chodzilo o fotke z Phi Phi Island z charakterystyczna tajska lodka. W Tajlandji trudno takiej fotki nie zrobic. Te lodki sa b. podobne, jesli nie takie same i wszedzie ich pelno a tlo tak cudowne, ze trudno sie oprzec. Sam mialem prawie identyczna fotke i, na wszelki wypadek, wsadzilem na TM zdjecie z dwoma lodkami obok siebie. Ta druga lodka to byla, praktycznie jedyna dostrzegalna roznica.  Czasami nawet chmury na zdjeciu wygladaja podobnie, wiec zanim krzykniemy o pomste upewnijmy sie, ze fotka naprawde niczym sie nie rozni smile

 

#13 2011-01-19 08:30:39

piea

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

w zasadzie zgadzam sie i z anet_zb i z pavulonem i z kangurem co do ssamej zasady, aczkolwiek nie robiłabym z tego aż takiej afery.
Travelmaniacy to nie są profesjonalisci, którzy publikują reporterskie zdjecia które sa zastrzezone prawami autorskimi. jeśli ktoś traktuje fotografie jako działalnośc zarobkową- to sprawa ma sie oczywiście troche inaczej: tantiemy, wykupywanie licencji na publikację, itd,  ale tu, na takim fajnym podrózniczym forum zwykłych ludzi  ..... ? myślę, ze to bardziej kwestia uczciwości i wyczucia co wypada a co nie. 
Zamieszczajac zdjęcia na forum publicznym- powinnismy zdawać sobie sprawę, że ktos może je skopiować, bez pytania nas o zgodę- dlatego jeśli tego sobie nie zyczymy, albo oczekujemy jakichs tantiem -  to nie zamieszczajmy ich, albo zastrzeżmy!

 

#14 2011-02-25 09:47:07

texarkana

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

Sprawa już nieaktualna, ale dorzucę swoje trzy grosze. Wiekszość z nas to oczywiście foto-amatorzy, ale przecież niektóre fotki są naprawdę świetne, nie powstydziby sie ich profesjonalista! I tu zgadzam się z Pieą - jeśli ktoś ma dostać ataku serca widząc, że podkradziono mu fotkę, lepiej niech jej nie zamieszcza, bo to przecież Internet... nie tylko nasi forumowicze, ale każdy może sobie dowolną fotkę "wziąć" - fotki na tym forum nie sa przecież zabezpieczone przed kradzieżą. Oczywiście jeśli zaczniemy zamieszczać tylko te "gorsze" fotki, to nie będzie czego oglądać. Ale trzeba też pamiętać, że w dzisiejszych czasach w przybliżeniu wszyscy mają cyfrowe aparaty i trzaskają fotki na prawo i lewo, a wielu osobom to wychodzi nieźle, albo jeszcze lepiej - dlatego każda nasza dobra fotka nie jest w cenie aż tak wysokiej, jak byśmy chcieli... Wreszcie - można zamieszczać fotki, na których jesteśmy my sami albo ktoś z "naszych", w ogóle ludzie - wtedy w przypadku kradzieży od razu będzie widać, co jest grane (chyba że złodziej powycina...)
Druga sprawa to ta, że moim zdaniem trzeba być TOTALNIE POGIĘTYM OSOBNIKIEM, żeby zamieszczac gdziekolwiek (a zwłaszcza na forum podróżniczym) cudze fotki jako własne. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem, czemu to może służyć.
I trzecia sprawa - faktycznie, tak jak mówi Kangur, o niemal identyczne fotki (w znanych i często odwiedzanych przez turystów miejscach) dzisiaj łatwo. Ja np. widzę podobieństwo różnych zdjec na tym forum do swoich (których nie zamieściłam). Kochani, wszyscy jesteśmy ludźmi i jesteśmy do siebie tak podobni, że nawet nasze "artystyczne wizje" mogą byc powtarzalne.

 

#15 2011-03-08 23:42:08

plorenc

Re: NADUŻYCIA NA FORUM!!!

Jakieś 1-2 tyg. widziałem w internecie (chyba na Onet) artykuł o tym że przeprowadzono analizę zdjęć tych samych miejsc wykonywanych przez różne osoby i wynik zaszokował - wszystkie kadry pokrywają się prawie w 100%.

Jednakże ... nikt jakoś nie tłumaczy się że nie jest zawodowym kierowcą i dlatego wolno mu jeździć po drogach jak chce, bo jazda dokładnie po pasach i sygnalizatory świetlne są zbyt skomplikowane dla prostych ludzi ...
Nie, nie i jeszcze raz NIE - nie ma żadnego usprawiedliwienia dla nie przestrzegania prawa ... i czy to jest jazda samochodem, czy ochrona praw autorskich - wszystko sprowadza się do tego samego mianownika.

Nie może być tak że Internet będzie traktowany jako jedno wielkie siedlisko zła - nic tu nie pisać, żadnych danych, żadnych zdjęć, zakupów, bankowości elektronicznej i innych ułatwień. Ja umieszczam tutaj tylko dobre zdjęcia a bać niech się boją Ci co je kradną bo jak natrafię na taki przypadek to skorzystam z drogi sądowej z powództwa cywilnego smile no bo wiecie, trochę grosza zawsze się przyda ... to może jakiś nowy aparat sobie kupię albo fajne szkiełko ... więc jeśli się znajdzie jakiś "łosiu" chętny mi to zasponsorować (+ koszty sądowe) to czemu nie smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh