Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Gruzja
  •  » RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

#166 2015-08-27 20:55:22

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

 

#167 2015-08-27 21:07:58

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

drugiego dnia mieliśmy ambitny plan - plaża:) ale najpierw udaliśmy się do informacji turystycznej przy placu i zakupiliśmy karty rowerowe- uprawniające do korzystania z rowerów w każdym punkcie miasta. Chcieliśmy pojeżdzić wzdluż dłuuugiej promenady. Wcale nie było ta takie proste. Biurokracja trwała a młodzi ludzie wolący mówić po angielsku niż po rosyjsku ( a niech im będzie;)) nie byli zbyt uprzejmi. Pierwszy raz w Gruzji odniosłam wrażenie ze zmiana już następuje więc spieszcie się kochać Gruzję bo szybko się zmieni....jak Kuba...jak Borneo...ehhh
No więc z paszportami należy się udać do takiego miejsca. Pani spisze i nada kody a potem po uiszczeniu opłaty minimalnej 4 liary da karty. Działa to tak: podchodzisz do słupa metalowego przykładasz karte - podajesz kod dostepu i maszyna losuje ci rower - otwierają się metalowe drzwiczki sejfu z kluczykami do rowerów- twój wybrany przez maszynę się podświetla. bierzesz kluczyk. szukasz rower , przekręcesz kluczyć, bierzesz jedziesz. proste? no nie . Maszyny sa złośliwe i losują zepsute rowery a nalicza się kasę po 15 minutach od chwili odpięcia rowera więc...kiepsko Przynajmniej my mieliśmy kiepsko. Wojtek dostał rower który okazałao się miał cały czas włączony hamulec. Zawałsmile Ja z przebitymi dętkami. Telepaczka:) Maszyna nieustannie losowała nam te same rowery. Trzeba było mieć anielską cierpliwość i pomysł na oszukanie maszyny. Nie pytajcie jak to zrobiłam. Udało się Jednak nie polecam. Lepiej wziąć normalny rower za 5 liarów za godzinę i pomykać z wiatrem we włosach po uroczej promenadzie

 

#168 2015-08-27 21:20:36

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

 

#169 2015-08-27 21:24:11

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

 

#170 2015-08-27 21:39:03

Antenka

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Edytka -cuuuudnie smilesmilesmile A masażyk kamieniami super wink Batumi piękne smile

 

#171 2015-08-27 21:57:21

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Piękne:0 spodziewałam się kurortu...i tłumów...wysokich cen...a miasto mnie miło zaskoczyło. Owszem to prawda jest to kurort  ale ceny są zupełnie normalne

 

#172 2015-08-27 22:05:45

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

co zobaczyć w Batumi?smile

Wieża czaczy:)

Różne źródła podają różne informacje – my akurat tych informacji nie zweryfikowaliśmy, ale jedno jest pewne – jest to wieża, z której leje się darmowa wódka. Oczywiście nie cały czas! W określonej porze, której nie udało nam się ustalić z czterech okalających ją fontann można czerpać darmowy trunek.

Idąc dalej natkniecie się na dumę Gruzinów, czyli wieżę alfabetu. Jest to 130 metrowa konstrukcja, na której znajdują się litery gruzińskiego alfabetu, ułożone na kształt spirali DNA. Wieżę postawiono w 2012 roku, według projektu hiszpańskiego architekta Alberto Domingo Cabo. Zwieńczona jest ona kulą, w której miała być obrotowa restauracja

W pobliżu wieży alfabetu znajduje się kolejny okazały budynek – Uniwersytetu Technologicznego, a przynajmniej taki był plan. Ten budynek również jest zamknięty i nie wygląda na taki, w którym miałyby się odbywać zajęcia. Jego cechą charakterystyczną jest diabelski młyn z ośmioma gondolkami, znajdujący się niemalże na samym szczycie. Na takim kole młyńskim jeszcze nie byłam i niestety nie dało się z niego skorzystać.

pacer po nabrzeżu Batumi warto zakończyć w miejscu, gdzie możecie obejrzeć pokaz tańczących fontann. Znajdują się one nad jeziorkiem Ardagani i zostały zainstalowane tutaj w 2009 roku. Pokazy odbywają się codziennie po zachodzie słońca, około godziny 21. Jeśli lubicie tego typu rozrywki, to na pewno Wam się spodoba. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od popu, przez rocka aż do muzyki klasycznej.

POMNIK NINO I ALEGO

Jedna z najsłynniejszych rzeźb znajdujących się na nabrzeżu Batumi. Wykonana jest w bardzo ciekawy sposób – metalowe żebra w pewnym momencie przenikają się i rozchodzą. Pokazuje to pocałunek i rozstanie kochanków. 7-metrowe figury symbolizują miłość i pokój między narodami, a nawiązują do powieści azerskiego autora Kurbana Saido o tym samym tytule. W książce można poznać historię nieszczęśliwej miłości między chrześcijańską księżniczką pochodzącą z Gruzji a muzułmaninem z Azerbejdżanu.

W bliskiej odległości od Uniwersytetu Technologicznego (tak go nazywajmy) znajduje się Plac Europejski. Możemy tutaj podziwiać głównie piękną architekturę oraz posąg Medei, mitologicznej księżniczki, która trzyma w ręce złote runo. Według mitologii greckiej Medea była żona Jazona, który wraz z Argonautami wyruszył na poszukiwania owego złotego runa.

 

#173 2015-08-27 22:17:23

Kolka

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Chcę się tylko odmeldować, ze jestem...i czytam..i zachwycam się zdjęciami...szczególnie plażowymi! super

 

#174 2015-08-27 22:24:39

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Asiu:) moja kochana no ...jak miło smile
jak się weekend zapowiada:) tak samo fajnie jak ostatni:)???

 

#175 2015-08-27 22:31:14

Kolka

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Na pewno nie tak samo bo basen już poszedł na zasłużony odpoczynek do komórki wink

 

#176 2015-08-27 22:37:02

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

aaa czyli Marszałki:)
a jutro juz piątek...a sobota wkrótce:)
Noga puchnie coraz bardziej:)
Synek ma dwie nowe żony:)
Żółw wróciłsmile


to tak w telegraficznym skrócie byś była na czasie:)

 

#177 2015-08-28 09:16:23

marinik

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

POMNIK NINO I ALEGO - a wiesz ze go właśnie rozmontowali i ma być przeniesiony w nowe miejsce? Ponoć było zagrożenie, ze się zwalić może. Mam nadzieje ze to szybko nastąpi.

 

#178 2015-08-28 09:47:09

marinik

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Ha - ma wrocic już 5 września - wiec jest szansa, ze ja tez zobaczę:
http://www.newsgeorgia.ge/ali-zhdet-svoyu-vozlyublennuyu-na-novom-meste-v-batumi/

 

#179 2015-08-28 12:06:32

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

no prosze to mnie się udało oglądać ich zbliżenie ...cudne to...wogóle na promenadzie pomysłowych pomników zatrzesienie.

 

#180 2015-08-28 14:04:43

Bea37

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Batumi, ach Batumi...

 
  • Index
  •  » Gruzja
  •  » RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh