Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2015-08-09 08:48:19

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

 

#17 2015-08-09 08:53:07

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

 

#18 2015-08-09 08:55:08

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

 

#19 2015-08-09 09:39:40

piea

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

Kasia,
w te wściekłe upały  te Twoje zdjecia działają na mnie jak balsam.... już od samego patrzenia nieco chłodniej się człowiekowi robi tongue ; jak ja już marzę żeby te tropiki poszły sobie  wreszcie do troplików i żeby zarzucić choc na troszkę jakiś polarek smilesmilesmile
(A tak na maryginesie: przepięknie tam na tym Spitzbergenie!!! Krajobrazy surowej zimy po prostu powalają urodą; aż tak daleko na Północ to się pewnie nigdy w życiu nie wybierzemy, więc dzięki takim Relacjom jak ta, chociaż można popatrzeć do woli;  ale o tej "bliższej" Norwegii rozmyślamy dość intensywnie smile. może uda się w przyszłe lato....
Pozdrowionka

 

#20 2015-08-09 10:27:25

AniaMW

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

Kasia,
Bajeczne widoki, bajeczne kolorowe norweskie domeczki, bajeczne te Twoje - wszystkie!- zdjęcia...
Zachwycam się, nakręcam, i aż skręcam, że jeszcze tego nie widziałam w realu...
Pozdro!

 

#21 2015-08-09 13:04:44

mabro

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

Kasia, cudnie i wesoło jak zwykle u Ciebie smile smile smile

 

#22 2015-08-09 14:22:09

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

Super ,ze jestescie-to odpoczywamy dalej )))
Dojezdzajac do hotelu poznalismy kilku przesympatycznych miejscowych i oni uswiadomili nas a szczególnie mnie,ze tu nie mozna sie nudzić.
Że ten ramarzniety kawałek swiata ,do którego przybylismy ma bardzo duzo dla zaoferowania ludziom tak rządnym przygód jak my .
Pomyslam sobie od razu ,ze głownie chodzi to o mnie,bo moja mina pewnie na to wskazywała .
A coz to za oferty.....Jedna mozemy zaliczyc do zrealizowanych-pokonywanie dzikich pustkowi na rowerze  smiech  spływ kajakiem w otoczonych fiordami lodowatych jeziorach-TU SIEBIE NAJBARDZIEJ WIDZE ,bo wody boje sie jak ognia....bicie rekordów predkosci sniezna maszyna na niekonczacych sie połacich sniegu -JUZ TEGO ZAPRAGNEŁAM,TYLKO GDZIE TEN SNIEG ?  chwytanie wiatru w psich zaprzegach na saniach-MOZE SANIE MAJA KOŁA?
Czy też zwyczajny trekking do miejsc, gdzie wydeptane w śniegu ślady natychmiast znikają za sprawą nieustającego wiatru .No i nie bedzie znaczenia ,kiedy bedziemy chcieli to robic-czy rano,czy w połundie czy w-o północy bo i tak prawie cały czas jest jasno big_smile i big_smile

 

#23 2015-08-09 14:38:42

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

Zostalismy równiez tego dnia zaproszeni do "HUSET"-JUZ WYJASNIAM O COCHODZI."HUSET" to jak nam przetłumaczono po Norwesku oznacza "DOM",który kiedys był czyms w rodzaju domu kultury dla górników a dzis jest miejscem otwartym dla wszystkich kto ma ochote sie zabawic .Zabawa ta ma miejsce tylko raz w tygodniu w piatek a dzis włąsnie jest piatek i własciwie każdego piątkowgo wieczoru, niemal każdy mieszkaniec Longyearbyen myśli tylko o jednym:"HUSET-CZYLI ZABAWA".Żeby tego było mało jest to jedyna w tym miejscu dyskoteka,wiec jesli przyjdziemy bedziemy mogli sie bawic i pic do rana a własciwie do trzeciej.
Miejsce to znajdowało sie daleko od naszego hotelu-z 10-15 minut jazdy taxowką a ,ze taxowek jest tylko albo az 5 lepiej bedzie jak zamówimy ją od razu    big_smile i big_smile 
NO I JAK TU NIE KORZYSTAC Z TAKIEJ OKAZJI ???
Odpierdzielamy sie jak to na impreze przystało-tym razem polar bez golfu i tylko jeden goretex po spod,spodnie i tylko jedną pare "kalesonków" coby sie przy tancach nie przegrzac i swierze wełniane skarpety coby wstydu nie było alejaja
Spluwy zostawiamy w hotelu bo taxi po nas przyjezrdza wiec po co dodatkowy balast.
Fotek z imprezy nie bedzie ale impreza była przednia.
W szoku byłam ilu tam przybyło mieszkanców-przyszła chyba cała osada,nie wspomne o turystach,których tez troche sie zebrało i o Ruskich górnikach ,którzy to własnie byli w ten dzien gospodarzami imprezy.
Przyniesli gramofon i jakies stare rosyjskie nagrania-jak dobrze,ze przez 8 lat podstawoawki i 4 liceum uparcie wpajali we mnie ten jezyk,przynajmniej mogłam sie teraz poczuc jak wsród swoich i do tego wykazać "wrodzony słuchem"-jazda była bez trzymanki-tym bardziej ,ze z gramofonem zawitało kilka skrzynek estonskiej wodki.
Nie wiedzac kiedy nastała trzecia i trzba było zwijac manatki.
Ogrom ludzi wczesniej opuscił juz" dom" ale my i gospodarze zostalismy.Gospodarzy było mnogo i to oni zawładnęli własnie tymi piecioma taxówkami a nam zostało albo czekac ,az któraś wróci albo iść z buta.
No ale kto by stał na mrozie i czekał -no juz na pewno nie ja)))
Wiec idziemy.W dobrym tepie mieliśmy dojsc w 40 minut a,ze tempo mieliśmy bardzo dobre a nawet sprinterskie to w hotelu bylismy po "sekundzie"alejaja
Idziemy sobie spokojnie uchachani,ubawieni po pachy-juz nie wspomne,ze przemili górnicy zostawili nam jeszcze flaszeczke-nagle patrze a tam niedziwdz   wow   wow   wow
Mąz sie drze,ze nie ma niedzwiedzia ,ze tam daleko jakas buda stoi   bang Ja pier....jaka buda,toz to niedzwiedz i to jeszcze jaki wielki  wow  wow  wow
-KOBIETO USPOKÓJ SIE ,PRZECIEZ TY PIŁAS TO CO JA-TAM NIE MA NIEDZIWDZIA TAM STOI BUDA smiech
Sprawdzilismy to na nastepny dzień-faktycznie stała tam buda foch

 

#24 2015-08-09 14:41:47

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

 

#25 2015-08-09 14:43:11

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

 

#26 2015-08-09 14:59:50

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

 

#27 2015-08-09 15:04:04

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

Ostatnio edytowany przez Kasia6555 (2015-08-09 15:08:31)

 

#28 2015-08-09 20:32:28

AniaMW

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

 

#29 2015-08-10 00:12:59

Kolka

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

Ja też bym była cała osikana, ale jeszcze przed smiech
Kaśka - Ty to zawsze takie superowskie kierunki wynajdujesz wink Fajnie tam, psie zaprzęgi to cudo, ale zimno tak jakoś... oczywiście na dzisiejsze upaly to rewelacja! Od razu mi lepiej jak patrzę na te zdjecia big_smile
Czekam na cd.

 

#30 2015-08-16 13:00:37

Kasia6555

Re: RELACJA - Lodowe wyspy Szpitsbergenu

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh