Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-12-19 21:09:25

jogobela

jak wygląda zima w Australii?

Chodzi mi o czas kiedy u nas przychodzi zimowa pora. Najbardziej mnie interesuje jak wyglądają święta Bożego Narodzenia?
Kolega kiedyś był i przesłał mi zdjęcia z plaży w czapeczce mikołaja:)

 

#2 2009-01-02 21:12:37

maciej_moch

Re: jak wygląda zima w Australii?

więc moja koleżanka na mieszka w Sydney, studiuje tam i ogolnie w tych okolicach ma teraz około 25 stopn.. ogolnie to tam cały rok jest cieplutko

 

#3 2009-01-29 16:50:17

atram

Re: jak wygląda zima w Australii?

Australia ma 3 strefy klimatyczne ktöre sie röznia od siebie,na poludniu jest inna pogoda niz na pulnocy.Gdy u nas jest zima w Australii panuje lato i odwrotnie.Nic dziwnego ze Australijczycy obchodza swieta na plazy,zalezy gdzie sie znajduja.

 

#4 2009-02-25 23:16:52

changes

Re: jak wygląda zima w Australii?

jakoś ciężko mi wyobrazić sobie zimę bez śniegu wink

 

#5 2009-02-26 22:06:51

maciej_moch

Re: jak wygląda zima w Australii?

a mi jest bardzo łatwo to sobie wyobrazićbig_smile

 

#6 2009-03-01 19:52:49

changes

Re: jak wygląda zima w Australii?

no ale przecież to tak jak lizać lizaka przez folię...

 

#7 2009-05-15 18:05:25

zosia09

Re: jak wygląda zima w Australii?

niezupelnie , to prawda ze w Australii swieta wypadaj prawie w srodku lata niemniej  zdarzyl sie i tutaj bardzo zimne dni .. genaralnie w grudniu to jest tak ze im wyzej na polnoc tym cieplej ...
Zima natomias zaczyna sie tutaj mniej wiecej w czerwcu ... i wtedy jest odwrotnie ... im dalej na poludnie tym zimniej ... Teraz mam  tu jesien i zbieramy piekne rydze a za pare tygodni bedzie mozna pojezdzic na nartach ... ( oczywiscie nie w tropikach ale w takich stanach jak Victoria czy Nowa Poludniowa Walia czy tez Tasmania warunki narciarskie sa doskonale

 

#8 2011-12-19 17:28:02

kangur

Re: jak wygląda zima w Australii?

W Australii Swieta Bozego Narodzenia nie maja nic wspolnego z zima bo sa w samym srodku australijskiego lata smile Wiec to dwie oddzielne kwestie smile
Zima w Poludniowej Australii to krotkie dni, czeste deszcze i sztormy. Temperatura w dzien 12-25 stopni. Ale wybierajac sie gdzies, nawet w sloneczny i cieply dzien, trzeba uwazac i zawsze miec ze soba cieple ciuchy i nieprzemakalna kurtke bo temperatura moze gwaltownie spasc w ciagu doslownie kilku minut sad  W nocy temp. 2-10 stopni, czasem 0 i przymrozki. W zime jest zielono, kwitnie wiele roslin. W Victorii i na Tasmanii temperatury zima sa nizsze, w Canberze czasem jest minus 3-4 a nawet 7 stopni i pada snieg a w tropikalnej czesci kraju jest zawsze slonecznie i cieplo smile
Boze Narodzenie w lato nie ma tego uroku. Sklepy, domy i ulice sa pieknie przybrane, wszedzie slychac kolendy ale na dworzu 30-40 stopni w dzien a 25-30 w nocy...W zeszlym roku bylo ok. 25 stopni i to juz bylo super...w tym roku ma byc 38...Na Pasterke chodzi sie na krotki rekaw smile   Nie to co piekne polskie biale Swieta hmm  Wyjscie na powietrze w Sylwestra zeby sie ochlodzic daje odwrotny efekt wink
Tak wiec ludzie kapiacy sie w morzu w mikolajowych czapkach to dosyc czesty widok smile

 

#9 2011-12-19 18:45:13

Michasia_Bogus

Re: jak wygląda zima w Australii?

U nas też raczej ''białych świąt'' nie będzie,śniegu w  tym roku jak nie było, tak nie ma...Szkoda dzieciaków które z utęsknieniem czekają na białe szaleństwo-bałwany,sanki i.t.d.Ech,gdzie te ''białe święta'' z przed lat,to chyba to globalne ocieplenie... ;( sad Mimo wszystko już dzisiaj życzymy Wam miłych,rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!!! smile  wink

 

#10 2011-12-20 12:39:01

kasik364

Re: jak wygląda zima w Australii?

nie tylko dzieciaczki tęsknią za śniegiem, ja mimo tego że ogólnie mogłabym ze względu na miłość do ciepełka mieszkać w Afryce uwielbiam białe Święta Bożegonarodzenia wink ma to swój urok, klimat, magie... ale w tym roku niestety- chyba nam się Wilekanoc szykuje pod choinkę  roll również życzę radosnych, rodzinnych Świąt i  mnóstwo prezentów wink

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh