Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-07-19 20:19:34

katerina

GoPro Hero-opinie?

Czy ktoś z Was jest posiadaczem tej sportowej kamerki? Jak się sprawdza?
Opinie są różne, te "nagatywne" to raczej od posiadaczy i phonow,ktorzy twierdza,ze filmiki z GoPro są na poziomie tych z phona...???
Jaka jest różnica w stabilności obrazu miedzy GoPro Hero Black i Silver,a niskobudżetowa Hero?
Marzy mi się tego typu kamerka przymocowana do kasku podczas jazdy na rowerze czy motorze wink
Czy warto? I czy wystarczy później windows movie maker do zmontowania filmiku(w tej kwestii jestem kompletnie zielona) czy konieczne będą jakieś inne "wspomagacze"???

P.S.Malaria Ty chyba przymierzałaś się do tej kamerki? Może nawet testowałaś? Liczę na każdą wypowiedz smile

 

#2 2015-07-20 09:57:54

malaria

Re: GoPro Hero-opinie?

Kati jestem szczęśliwą posiadaczką GP 4 Black smile Kamerka jest świetna! Obraz wydaje się być lepszy niż w rzeczywistości. Jakość zdjęć i filmów - bomba!!! Stabilizacja obrazu jest jak dla mnie z d...... Jak zamontowałam ją w samochodzie to obraz był płynny, ale jak idziesz, biegniesz, jedziesz na rowerze to już niekoniecznie. Dlatego zainwestowałam w gimbala i problem mam z głowy. Niestety to dość wysoki koszt, ale jakość filmu jest bardzo profesjonalna.
Ja kupiłam wersję black myśląc o przyszłości (no i mój TŻ się najarał). Ma ona funkcję nagrywania w 4K w 30kl/s tylko problem tkwi w tym, że tak nagrany film mogę otworzyć tylko u sister w TV haha. Nawet nie mogę go u siebie obrobić bo mam w domu za cienki sprzęt. 4K nie obrobisz w Movie maker tylko w programie GoPro, który ściągasz ze strony producenta. Na szczęście filmy można też nagrywać w niższych rozdzielczościach smile (Tu w Movie obrobisz).
Jak mi sister włączyła Machu Picchu w 4 K to koparę przy ziemi nosiłam cały wieczór.
Jeśli masz super komputer, wiele kart pamięci i chcesz robić dobre filmy półprofesjonalne wybierz GP blacka smile
Aha black nie ma wbudowanego ekranu (Silver tak), ale można sobie ściągnąć do tel. aplikację GoPro App, sprawdzać co się nagrało jak i grzebać w ustawieniach. Kamera się z tel. łączy przez wifi.
Ekranik też można dokupić za ponad 3 stówy.
Silver jest bardziej do nagrywania "wypadów rodzinnych" smile Jest podobna do black tylko nie nagrywa w 4K no i właśnie ma ekranik.
Można powiedzieć, że w blacku używam teraz parametrów silvera. Dopóki nie kupię nowego kompa to o filmikach w rozdzielczości 4 k mogę zapomnieć smile
Wersji budżetowej nie brałam pod uwagę.

Ostatnio edytowany przez malaria (2015-07-20 09:59:34)

 

#3 2015-07-20 10:08:47

malaria

Re: GoPro Hero-opinie?

Moje zdanie to tak z przymrużeniem oka, bo ja o fotografii wiele nie wiem smile Nawet lustrzanki nie posiadam haha. Pooglądaj sobie filmiki na yt i porównaj.
https://www.youtube.com/watch?v=tI4U1KKpZ1s - tu zwróć uwagę na koszmarną stabilizację
https://www.youtube.com/watch?v=SBz8xl2tGrk
https://www.youtube.com/watch?v=sWoFLUMwW3E - z gimbalem

 

#4 2015-07-20 23:01:21

katerina

Re: GoPro Hero-opinie?

Ostatnio edytowany przez katerina (2015-07-20 23:02:03)

 

#5 2015-07-20 23:08:13

Fresh

Re: GoPro Hero-opinie?

Kejt, Adminek taki wredny że kasuje bez powodu? foch helm
A poważniej, fajny pierwszy kadr w drugim filmiku ... ach te fale smile

 

#6 2015-07-20 23:10:47

katerina

Re: GoPro Hero-opinie?

Jest "tylko" jedno ale GoPro Black lub Silver plus inwestycja w gimbala to juz nie lada wydatek sad A ja sobie wymyslilam,ze skoro mam w roku miec niskobutzetowe wakacje w miejscu,gdzie znam kazdy kamien to moze chociaz kupie taka kamerke i beda nowe odkrycia i doznania wink big_smile
Ale wychodzi na to,ze wersja budzetowa "polegla",wiec kamerka musi zejsc na dalszy plan,ale decyzja jest wink
Tym bardziej,ze super komputera brak sad
Jednak filmiki bez gimbala to nie do konca to,choc tez fajne.Aneczka miala ta kamerke na Filipinach i bez gimbala byli srednio zadowoleni,mowila,ze "takie" filmiki to robi na i phonie big_smile

 

#7 2015-07-21 00:04:19

katerina

Re: GoPro Hero-opinie?

 

#8 2015-07-21 00:07:17

Fresh

Re: GoPro Hero-opinie?

Dziękuję smile

 

#9 2015-07-21 09:03:46

malaria

Re: GoPro Hero-opinie?

Kati uciułaj sobie na GP black. Najwyżej będziesz nagrywać póki co Full HD.
Myślę, że monitory i TV 4K za jakieś 5 lat będą w naszych domach powszechne.
Aha jak włożyłam kartę 64GB to przy rozdzielczości 4K można nagrać coś ponad godzinę haha. Wgl to po ok 20 minutach/4K kamerka się przegrzewa  zly
Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia...jak wsadzałam kartę do GP to nie zastanawiałam się czy jest szybka czy wolna. Po nagraniu kilku filmików okazało się, że połowa się nie odtwarza  zly bo karta do d..... Trzeba było dokupić micro sd 3 razy droższą.
Wgl żeby w pełni używać kamerkę trzeba dokupić sobie akcesoria np. kijek teleskopowy, kijek do wody, mocowanie do roweru, drugą baterię, jakiś filtr itd...........................a to kolejna kasa!!!
Na szczęście chińskie zamienniki mają na allegro przyzwoitą cenę haha.

Ostatnio edytowany przez malaria (2015-07-21 09:06:12)

 

#10 2015-07-21 20:45:21

katerina

Re: GoPro Hero-opinie?

Malaria jeszcze raz thx buziak
Napalilam sie,ale kupic przed sierpniowym urlopem nie dam rady sad Lepiej poczekac i uciulac na lepsza kamerke i z dwa gadzety smile Bede czekac na Twoje filmiki jupi

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh