Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-11-18 09:45:45

Otylia

w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

Wiem że na pewno na Kubie, dominikanie używa się hiszpańskiego. W jakich krajach jeszcze przydaje się ta znajomość?

 

#2 2008-11-18 11:21:56

atram

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

Meksyk,Hiszpania,Kostaryka,Kuba,Dominikana,Venezuela,,Chile,Bolivia,Argentyna,Urugwaj,Puerto Rico,Peru,Paragwaj,Panama,Nikaragua,Kolumbia,Honduras,Gwatemala,El salwador,Ekwador.

 

#3 2009-01-18 21:37:11

anet_zb

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

hiszpański używany jest we wszystkich krajach Ameryki Płd. poza Brazylią. Super masz.....hiszpański jest w miarę łatwym językiem, z wielka przyjemnością sie go uczy. Ja uczyłam sie dwa lata, jednak nie mam okazji do używania go w sytuacjach codziennych - słówka szybko się gdzieś ulatniająsad

 

#4 2009-01-19 10:51:25

atram

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

ja sie hiszpanskiego ucze na moich wycieczkach,wlasnie wczoraj liczylam ze w hiszpansko jezycznych krajach spedzilam juz ponad 2miesiace.Oczywiscie wszystko wychodzi w praktyce,np. w Meksyku nie mielismy z nim zadnego problemu,czlowiek ma tez rece i nogi ,najwazniejszy jest kontakt z tubylcami.nie wychodzac z hotelu AI nie potrzebuje sie zadnych jezyköw obcych,no moze troche angielski.

 

#5 2009-01-30 16:02:32

katrinka

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

ja znam hiszpanski, a nauczylam sie z telenowel meksykanskich a potem na miesiecznym kursie w Hiszpanii:) bardzo polecam tego typu kursy,mozna nawet na zajecia nie chodzic a jezyk sam wchodzi!

 

#6 2009-02-12 10:17:54

KaJka

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

Hola ! Ja kocham hiszpański !! smile na początku uczyłam się właśnie z telenowelek kolumbijskich - tak, tak ... może nie są za inteligentne, ale mnie nauczyły dużo wink później zaczęłam się uczyc sama w domu - jakieś kursy w 4 tyg, rozmówki, nauka on-line, tłumaczenie piosenek.. naprawdę się w to wkręciłam big_smile a od października wreszcie się zdecydowałam i zapisałam na kurs do szkoły jęzukowej.

 

#7 2009-02-12 10:26:01

KlaudiaRakocz

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

ja też się uczyłam hiszpańskiego przed wyjazdem do Andaluzji....świetny język....szybko się go wchłania.....nawet mój pies wabi się "Tekiero"...co fonetycznie tłumacząc znaczy "kocham Cię"

 

#8 2009-02-12 10:31:26

maciej_moch

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

dziękuje Klaudia za te wyznanie big_smile

 

#9 2009-02-12 10:35:16

katrinka

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

 

#10 2009-02-12 10:42:54

KaJka

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

ja do Profi Lingua - najbardziej mi dojazd pasował wink  wiem że sama szkoła nie wystaczy- trzeba się w domku słówek uczyc, no nie ? ;-) Jeszcze żadnego ceftyfikatu nie robiłam, ale na pewno w przyszłości zrobię . Hiszpański jest boski big_smile

 

#11 2009-02-12 10:43:38

KlaudiaRakocz

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

Drogi Maćku....widzę że brakuje Ci czułości....taki łasy na słówka jesteś....;p;p;p.....jak już mówiłam...nie wszystko wokół ........................;p

 

#12 2009-02-12 10:46:26

maciej_moch

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

hehe Droga Klaudio bo ze mna to jak z dzieckiem pogłaszczesz przytulisz i już jest ululany big_smile

 

#13 2009-02-12 10:49:59

KlaudiaRakocz

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

Co niektórym kobietom chyba nie bardzo to odpowiada;)

 

#14 2009-02-12 10:52:21

maciej_moch

Re: w których krajach mówi sie po hiszpańsku?

nie spotkałem takowej ale kto wie może kiedyś spotkam taka zimną, złą to by było dobre doświadczenie hmm...tongue

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh