Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-04-01 11:16:09

bepi

Sri Lanka - okolice Nuwara Eliya , Haputale , Dalhousie

Witam , czy ktoś z Was się orientuje jak długo się jedzie z własnym kierowcą z wybrzeża z okolic plaż Kalutara /Waskaduwa do okolic Nuwara Eliya , Haputale , Dalhousie  ?

Które pola herbaty są najbardziej malownicze, i najpiękniejsze widokowo ? Słyszałam że te w Dalhousie ...które są otoczone licznymi plantacjami herbaty, i zdaniem wielu są piękniejsze, niż te w okolicy Ella, Kandy, czy innych miejsc Hill Country
Czy ktoś może ma porównanie z Was ?

Którą herbaciarnię warto odwiedzić w tych okolicach  aby posmakować herbaty i zobaczyć proces jej produkcji ? nacieszyć się widokami pól herbaty i zobaczyć Tamilki podczas zbierania herbaty ,słyszałam że fabryka herbaty  Labookalie jest godna polecenia ???

Szukam też najbardziej malowniczej trasy widokowej którą można podziwiać z  pociągu w tych okolicach , ale aby ta trasa trwała nie dłuższej niż godzinę ..bo nie będę miała za dużo czasu a chciałabym się nacieszyć pięknymi widokami , słyszałam że warto zrobić trasę pociągu z miejscowości  Nuwara Eliya - do Haputale ?Jak długo się jedzie ta trasą, gdzie należy bilet kupić ? ile kosztuje i czy trzeba wcześniej bilet zakupić ?  czy na miejscu ?

Ile kosztuje herbata w fabryce ?

Ostatnio edytowany przez bepi (2015-04-01 11:25:53)

 

#2 2015-04-02 21:38:26

sylka

Re: Sri Lanka - okolice Nuwara Eliya , Haputale , Dalhousie

Hej Bepi nie odpowiem Ci na Twoje pytania bo nie mam zielonego pojęcia. Ja z innej bajki, również myślę o urlopie na Sri Lance w bardzo podobnym terminie (21 kwiecień - 4 maj Club Bentota), ale trochę boję się o pogodę, bo ja z mężem leżakowo, drinkowo, towarzysko spędzamy urlop i trochę się martwię czy w tym terminie pogoda nam zbytnio nie przeszkodzi....Fakt, że cena jest niezła i to mnie przekonuje, a co Ty sądzisz, zaryzykować?

 

#3 2015-04-03 08:49:01

bepi

Re: Sri Lanka - okolice Nuwara Eliya , Haputale , Dalhousie

Sylka , ja będę na Sri Lance od 5 maja do 14 maja, nie ma co ukrywać maj i październik to najbardziej deszczowe miesiące w roku , z pogodą różnie może być... nie ma reguły , ale jestem dobrej myśli ..my też drinkowi i leżakowi jesteśmy , planujemy tylko 1 dzień wyruszyć na fakultety z hotelu, ( w planie pola herbaty, fabryka , produkcja herbaty itp , bo świątynie mnie nie interesują w ogóle.., tylko zwierzęta i przyroda) reszta to słodkie lenistwo mam nadzieję przy słoneczku .. Mnie właśnie  cena...  noclegów  pokusiła na wakacje na  Sri Lance dlatego tam lecę ,  w sumie od dawna ja planowałam , ale zawsze coś..( bardziej lazurkowe destynacje)  stało na przeszkodzie  ...bo w zimę szkoda by mi było płacić 100 % więcej za noclegi w dobrym hotelu, bo wtedy ceny kosmiczne ..z tego co patrzałam w tym roku w sezonie a i tak jakość i wygody w hotelach i all inclusiv  marne ...jak dla mnie.. w maju połowę taniej..więc  łatwiej przełknąć... te  warunki ...ale za połowę ceny .. big_smile i big_smile
Ja w sumie planowałam Malediwy po cichu ..ale ceny  w resortach w all na Malediwach mnie rozwaliły na łopatki ..i wzięłam tylko 5 dni  w tym raju ,stąd pomysł na połączenie tej Sri Lanki z Malediwami aby taniej wyszło.. , niż cały pobyt 2 tygodniowy na Malediwach

Ostatnio edytowany przez bepi (2015-04-03 09:39:55)

 

#4 2015-04-03 12:37:56

sylka

Re: Sri Lanka - okolice Nuwara Eliya , Haputale , Dalhousie

U mnie chyba nic jednak nie wyjdzie. Mąż wrócił w nocy z pracy i oznajmił, że mu się terminy chyba przesuną i na 21 kwietnia to on się raczej nie wyrobi żeby mieć wolne. Niestety tak to u nas jest, najlepiej jak urlop jest zaplanowany pół roku wcześniej i wtedy wie że lecimy i musi mieć wolne a tak na lasta to ja się chyba nigdy nie załapię. ale dzięki za odpowiedź jak nie polecę to będę czekać na Twoją relację i trzymam kciuki aby słońce świeciło cały pobyt.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh