Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-03-15 09:31:54

wiktoriapil

Co zwiedzić w Egipcie

Mam pytanie do was forumowicze co polecalibyście zwiedzić w Egipcie. Szukam inspiracji na następny wyjazd , chciała bym coś zaplanować. Trochę już zwiedziłam  ale wiem że jeszcze dużo przede mną. Czekam na wasze propozycje.

 

#2 2015-03-15 21:31:59

texarkana

Re: Co zwiedzić w Egipcie

Nie wiem, co już widziałaś. Ja wrócę tam kiedyś:
1) - na oazy Pustyni Zachodniej (ze szczególnym wskazaniem na Białą Pustynię),
2) - na Synaj (Kolorowy Kanion, klasztor Św. Katarzyny, park narodowy Ras Mohammed)
3) - do Kairu (tu obiektow nie brakuje)

A tak naprawdę to mam jeszcze co oglądać w Asuanie i Luksorze. Nie widziałam piramidy w Dahszur, targu wielbłądów pod Kairem, klasztorów Pustyni Wschodniej, cmentarza Al-Minja, katakumb w Aleksandrii, świątyni w Abydos... to, co widziałam podczas dwutygodniowej wycieczki (7+7 bez plażowania) to było zaledwie liźnięcie smile

 

#3 2015-03-16 08:38:14

wiktoriapil

Re: Co zwiedzić w Egipcie

Kair to jest to w co powinnam się zagłębić , nie widziałam jeszcze wielu miejsc w tym mieście. A jak zwiedzałaś Kair to na własną rękę czy w jakiejś grupie zorganizowanej?

 

#4 2015-03-18 22:34:35

texarkana

Re: Co zwiedzić w Egipcie

Trochę w zorganizowanej (byłam na wycieczce i jeden dzień byl w programie), a trochę na własna rękę - jednego dnia wynajęliśmy prywatnie bus z hotelu, dostaliśmy policjanta z 3 pistoletami (dla bezpieczeństwa) i zrobiliśmy objazd własna trasą. Robiliśmy co chcieliśmy, ale byliśmy wtedy traktowani jak grupa zorganizowana. Była to akurat rocznica rewolucji, było niespokojnie, więc byliśmy z tej eskorty zadowoleni. Drugi raz bym zrobiła tak samo.

 

#5 2015-03-19 12:10:33

Magda_Kajzer

Re: Co zwiedzić w Egipcie

Dolina Królów to mus, być w Egipcie, a tam nie być....niemożliwe smile.  A poza tym podpisuje się pod moimi poprzednikami - Synaj, Kair, Pustynia....Klasyki, ale warte zobaczenia, to na pewno.

 

#6 2015-03-19 14:47:30

kondziu

Re: Co zwiedzić w Egipcie

 

#7 2015-03-20 09:15:03

texarkana

Re: Co zwiedzić w Egipcie

Kondziu, masz rację, to ryzykowne - ale TERAZ albo NIGDY (będzie coraz gorzej). Z tym nabijaniem kabzy nie przesadzajmy, to tanie kierunki. No i definitywnie jest co oglądać, więc ja rozumiem ludzi, którzy chcą tam pojechać. Takich rzeczy jak np. w Egipcie nie zobaczy się nigdzie indziej w świecie. Ja widziałam i uważam, że warto.

 

#8 2015-03-24 12:09:13

wiktoriapil

Re: Co zwiedzić w Egipcie

Kondziu nie przesadzajmy z tymi wyznawcami religii pokoju, moja koleżanka jest w Egipcie, mieszka tam i mówi że naprawdę nie potrzebne zamieszanie robicie . Zawsze istnieje niebezpieczeństwo w różnych kierunkach na szlakach podróżniczych a wam dziewczyny dziękuje za sugestie odnośnie zwiedzania i czekam na dalsze.

 

#9 2015-03-24 13:48:18

Sylwiai

Re: Co zwiedzić w Egipcie

Wiadomo, że Kair, czy Luksor to podstawa, ale jeśli np. chcesz się po prostu trochę wyluzować, poopalać i spędzić miło czas, to ja polecam wyspę Giftun, która ma zachwycającą plażę :-) Nie wiem czy już nie byłaś na takiej wycieczce, ale płyniesz stateczkiem, możesz posnurfować, jak już pisałam poopalać się itd. Byłam z chłopakiem i bardzo mi się spodobała. Do tego na łodzi jest pokaz tańca brzucha, a później sama tańczyłam. Wesoło i miło :-) Ja byłam akurat z biurem lm egypt i polecam, bo uważam, że są bardzo profesjonalni i robią dobra robotę. Pozdrawiam. Ja też się za tydzień wybieram do Sharm :-))

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh