Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-02-02 23:08:47

texarkana

Tunezja w Ramadanie?

Czy ktoś może był w Tunezji (albo innych państwach Maghrebu) podczas Ramadanu? Czytałam gdzieś w necie, że zwiedzanie obiektów wtedy może być skrócone do 15:00, a w hotelach mogą być skromniejsze posiłki. Czy tak jest rzeczywiście? A może ktoś ma jakieś inne obserwacje (nie dotyczące alkoholu, bo chociaż lubię winko, piwko i dobrego drineczka, to ten temat jest u mnie na ostatnim miejscu)?

 

#2 2015-02-02 23:54:39

KlaudiaRakocz

Re: Tunezja w Ramadanie?

W Ramadanie byłam w Egipcie i w Maroko - nie zauważyłam żadnych różnic z czasem poza Ramadanem (też byłam w krajach muzułmańskich poza czasem tego postu). Ja myślę, że ich Świat i Świat kreowany dla turystów to dwa inne światy... ale to tylko moje zdanie, może ktoś ma inne spostrzeżenia.

 

#3 2015-03-15 20:52:29

Katja

Re: Tunezja w Ramadanie?

A ja mam inne pytanie. Jestem nowa na forum i nie wiem, gdzie i jak zacząć, ale może to dobre miejsce. Chcę w lipcu jechać do Tunezji. Jak tam jest? Jaka sytuacja polityczna, jak bezpieczeństwo?? Pozdrawiam! Katja

 

#4 2015-03-15 21:34:44

texarkana

Re: Tunezja w Ramadanie?

Ja się wybierałam na początku lipca (z wycieczką jest bezpiecznie), ale zniechęciły mnie dwie rzeczy: Ramadan i upał. Poza tym byłam już w styczniu w Egipcie, więc zmieniłam kierunek na Turcję Licyjską. Też Ramadan i upał, tylko mniejsze smile

 

#5 2015-03-18 18:41:23

chris201

Re: Tunezja w Ramadanie?

 

#6 2015-03-18 20:10:44

Fresh

Re: Tunezja w Ramadanie?

No nie jest wesoło sad

 

#7 2015-03-18 22:35:26

texarkana

Re: Tunezja w Ramadanie?

Właśnie, teraz cieszę się, że zrezygnowałam!

 

#8 2015-03-18 23:42:27

tytkoski

Re: Tunezja w Ramadanie?

Wakacje w krajach gdzie dominuje religia pokoju to ryzykowna sprawa. Do tego jadąc tam zostawiacie wasze ciężko zarobione pieniądze wiadomo komu sad

 

#9 2015-03-19 02:46:36

kangur

Re: Tunezja w Ramadanie?

Qrcze, ludzie pojechali na wakacje a tu taka tragedia..... sad

 

#10 2015-03-19 04:10:11

Fresh

Re: Tunezja w Ramadanie?

Ja trzymam się z dala od państw arabskich z Afryki Północnej, nie chcę niczego złego mówić o tamtejszej religii czy sytuacji politycznej, ale jest tyle innych, może i trochę droższych, ale bardziej przyjaznych i pewnych miejsc na świecie.

To co się stało, to ... brak mi słów, jak można z jakichś tam swoich chorych pobudek zabijać osoby, które niczemu nie są winne sad Przykro mi sad

 

#11 2015-03-19 14:44:34

kondziu

Re: Tunezja w Ramadanie?

Ludzie, tamta kultura jest zbyt rozna od naszej a ich religia nakazuje nas okradac, oszukiwac i zabijac. Po co sie pchac w takie miejsca. Swiat jest wielki i piekny a zycie krotkie. Kupujac kebaba uzbrajasz araba.

 

#12 2015-03-19 15:26:23

Michasia_Bogus

Re: Tunezja w Ramadanie?

Właśnie z powodu takiego ryzyka, że nigdy nie wiadomo, czy nie staniemy się ofiarami ataku,
nigdy nie byliśmy w Egipcie czy Tunezji. Są tam ciekawe miejsca, ale raczej nigdy tam nie polecimy. Bardzo często się słyszy że ten region jest niebezpieczny dla turystów, a ludzie mimo wszystko wybierają ten kierunek na wakacje. Ludzie często myślą i twierdzą, że mimo wszystko w hotelu jesteśmy bezpieczni, hmmm...jak dwóch szaleńców uzbrojonych wpada do muzeum w centrum miasta, to co za kłopot wpaść do hotelu na odludziu? Szkoda tych ludzi którzy stali się ofiarami zamachu, chcieli tylko przyjemnie spędzić wakacje... sad  sad

 

#13 2015-03-19 16:19:50

AniaMW

Re: Tunezja w Ramadanie?

Warto jednak zachować zdrowy rozsądek wybierając kierunek wyjazdu na urlop. Przecież kraje arabskie północnej Afryki nie od wczoraj są "rozchwiane" i przez to mało bezpieczne. My staramy się śledzić przez dłuższy czas sytuację polityczną krajów, do których planujemy wyjazd. I gdy jest choć nieco wzmożony cień ryzyka - rezygnujemy. Urlop to ma być przyjemność, a nie stres. Udało nam się objechać tamte kraje w latach 1995-2001. Ale w obecnej sytuacji, choćby mi dopłacali, nie pojechałabym tam sad
A swoją drogą hasełko Kondzia: "kupując kebaba uzbrajasz Araba" ... zawiera sporo racji, niestety.

 

#14 2015-03-20 01:33:39

kangur

Re: Tunezja w Ramadanie?

Kondziu ma rację. A przysłowia są mądrością narodu. Prawda jest taka, że trwa wojna między kulturami i lepiej nie pchać się teraz w takie zapalne rejony. Tu przychodzi mi do głowy starsze przysłowie: Nie baw się zapałkami bo się sparzysz hmm

 

#15 2015-03-20 09:14:07

papuas

Re: Tunezja w Ramadanie?

trudno, ryzyko zawodowe (dobrze Tym co już w Egipcie byli)
Niestety nikt mi nie dopłaca (a dolar coraz droższy), nie widziałem piramid więc muszę do Egiptu pojechać. A jak nie teraz to może nigdy. Tak na dobrą sprawę NIGDZIE nie jest do końca bezpiecznie.
Nawiązując do powiedzeń to istnieje i takie - jak masz pecha to i w drewnianym kościele cegła ci spadnie na głowę; nic to, wiara czyni cuda.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh