Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-02-20 03:31:39

texarkana

Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Hej,
na razie dopiero zaczynam mysleć o Tajlandii, wiec nic niewiem. Tajskie przygody zaczniemy chyba od Bangkoku i okolic. Gdzie powinien byc polozony hotel, żeby mieć w miarę blisko do lotniska, knajp, targu i w różne ciekawe miejsca? I gdzie sie zalatwia wycieczki w okolice miasta np. most na Kwai, spacerek po dzungli itp.

 

#2 2015-02-20 03:51:20

Fresh

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Moim zdaniem najlepiej jest znaleźć hotel w okolicy stacji Makkasan (zatrzymuje się tam szybka kolej z lotniska) - dostępna na najniższym poziomie lotniska. Z lotniska jeżdżą dwa rodzaje pociągów (wolniejsze i tańsze City Line, które zatrzymują się na większej ilości stacji, oraz szybsze i droższe, mające tylko kilka przystanków Expres Line) - rozkład i plan znajdziesz tu: http://www.bangkokairporttrain.com/

My mieszkaliśmy w hotelu Rembrandt, jedną stację metra od Makkasan (jakieś 2 km) i stamtąd było super połączenie praktycznie wszędzie - i metro i stacja naziemnej kolejki na wyciągnięcie ręki. Sprawdź na

Knajpy praktycznie były co krok, targ taki konkretny ... najlepiej wziąć tuk-tuka, tylko trzeba nie dać się oszukać. Oni wkręcają turystów na każdym kroku na jeden numer ogólnie. Ja o tym wiedziałem, ale i tak dałem się wkręcić...

Co do kupowania wycieczek po okolicy, to nie wiem, nie korzystałem z biur.

Przeczytaj moją relację z Tajlandii (2012) i też Kangur szalał w Taj, więc może coś u niego znajdziesz. Gdybyś miała pytania to pisz tu na forum (a nie na priv), to może moje odpowiedzi przydadzą się też innym, jak będę wiedział, chętnie pomogę smile

 

#3 2015-02-20 20:40:06

katerina

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Texarkana super pomysl z Tajlandia wink Nie pozalujesz wink
Jesli chodzi o Bangkok to rzeczywiscie najlepiej zatrzymac sie w okolicy stacji Makkasan (Rajaprarop Road) lub Khaosan Road.My wybralismy hotel Indra Regent i bylismy bardzo zadowoleni,bo lokalizacja ulatwila nam bardzo zwiedzanie,a poza tym okolica hotelu to knajpki,uliczne garkuchnie i wszelkiego rodzaju sklepy lacznie z pobliskim Siam Center.Polecam!

 

#4 2015-02-20 22:07:20

texarkana

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Dzięki, kochani, a mam jeszcze jedno pytanko: jaka pogoda w lecie? (tak dokładniej, nie tylko, że pora deszczowa)

 

#5 2015-02-20 22:22:25

katerina

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Pogoda latem upalna,deszcze krotkie,jesli w ogole beda smile Region Samui lepszy niz Krabi podczas pory deszczowej!

 

#6 2015-02-20 22:53:21

Fresh

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Ja byłem w czerwcu (w środku czerwca), czyli już pora deszczowa. Jak byłem w Bangkoku to padało tylko późnym wieczorem/w nocy. Opady bardzo intensywne ale krótkie, natomiast było bardzo gorąco, ale gorsza była duża wilgotność powietrza, trochę duszno.

Na Phuket natomiast, ze 2 razy padało i w dzień, ale tak z 15 minut ulewy, ciepły deszcz więc będąc na plaży to sama przyjemność smile. W nocy też zdarzało się, podobnie jak w Bangkoku.

Z tego co orientowałem się, to najgorszym okresem są okolice sierpnia-października bo może bardzo padać, zresztą chyba 2 lata temu była w Tajlandii spora ulewa w tym czasie.

 

#7 2015-03-29 14:33:30

kangur

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Czesc Agata smile

Przez ten caly harmider i zamieszanie na forum dopiero teraz zauwazylem Twoj post. Co do pory deszczowej to nie ma sie czego obawiac. Bylismy dwukrotne w Tajlandii we wrzesniu i raz w niedalekiej Malezji w sierpniu, czyli w srodku pory deszczowej. Lalo kazdej nocy, ale w dzien padaly czasem przelotne deszcze, ale bardzo zadko. Co ciekawe najwieksza w Tajlandii ulewe w czasie dnia przezylismy na Koh Samui w marcu, czyli w porze suchej smile
Tak jak napisal Grzesiek Fresh  w porze deszczowej jest goraco i duszno, ale w porze suchej jest niewiele lepiej - w koncu to tropiki smile Jest tez troche komarow, ale bez porownania mniej niz w Polsce i latwo je trzymac na dystans uzywajac tajskich sprayow na komary, ktore sa b. skuteczne smile

Z Kasia Katerina musze sie nie zgodzic wink bo w zeszlym roku, we wrzesniu, mielismy na Krabi bardzo fajna pogode i przez dwanascie dni padalo lacznie wszystkiego ze 45 minut w czasie dnia. Wiekszosc dni byla slonecznych lub z niewielkim zachmurzeniem smile

Co do hotelu w Bkk, to zatrzymalismy sie w tym samym hotelu co Ala Piea (zupelnie przypadkowao) - Grand China Princess w samym sercu Chinatown. Lokacja dobra ze wzgledu na liczne restauracyjki z tanim a pysznym jedzeniem, a do Bangkockich atrakcji i tak trzeba dojezdzac, niezaleznie gdzie jest hotel smile

Pozdrawiam, Grzesiek big_smile

 

#8 2015-03-29 14:50:19

katerina

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Kangurku pogoda to zawsze loteria smile
Ja tylko napisalam,ze region Samui STATYSTYCZNIE lepszy pogodowo niz Krabi podczas pory deszczowej.
Pozdrawiam

 

#9 2015-03-29 15:06:32

kangur

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

To niestety prawda Kasiu, do konca nie da sie przewidziec jak bedzie i trzeba liczyc na szczescie hmm Pozostaje tylko miec nadzieje, ze pogoda pozwoli na cos wiecej niz degustowanie tajskiego piwa wink My jedziemy w sierpniu do Chiang Mai i Chiang Rai i tez nie wiadomo jak bedzie pogodowo. Pozdrawiam serdecznie big_smile

 

#10 2015-03-29 15:15:44

katerina

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Kangur,to ktory to juz raz w Taj?
Bedziemy trzymac kciuki za pogode dla Was wink

Ostatnio edytowany przez katerina (2015-03-29 15:15:56)

 

#11 2015-03-31 12:02:30

kangur

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

To juz bedzie siodmy smile Ale Taj nigdy za wiele, ty bardziej ze to spory kraj smile

 

#12 2015-04-02 11:07:31

marinik

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

texarkana, ja bazując na opiniach innych wybrałem Rambuttri Village Inn & Plaza. I się nie zawiodłem - żadne tam luksusy, na skorzystanie z basenyu nawet czasu nie było, ale lokalizacja wg mnie dobra, a cena 1000 THB, za pokoj z klimatyzacja - do zaakceptowania.

 

#13 2015-04-07 10:55:17

korolowa

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

ja podobnie jak marinik w tym roku nocowałam w hotelu Rambuttri Village i jestem bardzo zadowolona, ładny hotelik, super położony: pod ręką masz wszystko czego potrzeba - ulicę z jedzeniem, masażami itp, krótki spacer do wodnych taxówek, Wielki Pałac w pobliżu,  ulica Khao San 2 minuty spacerem. a w zeszłym roku spałam w części biznesowej Bkk, też było super, choć hotele dużo droższe i w przyszłym roku znów wybieram jednak Rambuttri Village ze względu na klimacik jaki panuje w tej części BKK

 

#14 2015-04-07 11:37:13

malaria

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

Ja też polecam Rambuttri Village smile Trzeba być przygotowanym na to, że pobierają kaucję w wys. 1000THB. Wokół znajdują się najważniejsze zabytki miasta, a sklepy, bazary, targi, uliczne garkuchnie znajdziemy zaraz po wyjściu z hotelu. Są też 2 baseny (zamykane ok.18.00). Za drugim razem dostałam widok na ścianę, ale kto by w takim centrum rozrywki siedział w pokoju i wyglądał przez okno smile

 

#15 2015-04-08 22:08:44

edyta11

Re: Hotel w Bangkoku gdie najlepiej?

zdecydowanie rejon bayokle ...indry jest najlepszy pod wieoma względami- transport łatwy tańszy ...byłam tam poprzednio ...wczoraj wróciłam z okolic kao san - i musze przyznać że wolę wersję poprzednią i to zdecydowanie. Wygodniej, spokoniej, taniej...wybór wszystkiego większy - jedzenie, masaże, ciuchy

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh