Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kenia
  •  » Kenia z Itaką czy ktoś był?

#1 2008-11-27 11:57:19

Eklerka

Kenia z Itaką czy ktoś był?

czy warto wuykupić taką wycieczkę połączoną z safari? może ktoś był i ma do tego zdjęcia?

 

#2 2008-12-04 17:16:08

Urszula

Re: Kenia z Itaką czy ktoś był?

jak do Kenii to tylko z Safari !!!
Jeżeli język angielski nie jest barierą to zdecydowanie taniej jest wyjechać na Safari z miejscowymi niż z Itaką

Mogę polecić Big Georga smile
nie byłam z nim na Safarii tylko z Itaką ale tylko dlatego, że go wcześniej nie znaliśmy

z Georgem byliśmy na wypadzie po Mombasie i na wyspie Wasini

gokenyasafaris.com

george@gokenyasafaris.com

Ostatnio edytowany przez Urszula (2008-12-04 17:56:35)

 

#3 2008-12-05 08:26:39

Eklerka

Re: Kenia z Itaką czy ktoś był?

a jakie wrażenie zrobiła na Tobie Kenia? warto jechać?
co najbardziej ci się podobało, na co trzeba uważać?
a przede wszystkim jaka tam jest pogoda, nie było zbyt duszno?


Powiedz jeszcze ile zapłaciliście za dodatkowy wypad do Mombasy?
A jak z bezpieczeństwem w Kenii?

uważasz ze lepiej jest wykupic lokalnie safari, ale tzn ze wykupic stacjonarny wyjazd z itaka i podczas niego wybrac sie na Safari?

w jakim języku można tam sie komunikować? po angielsku?

sorki ze tyle pytan naraz...

ps. widziałam Twoje zdjęcia - super, szkoda tylko ze tak małosad

Ostatnio edytowany przez Eklerka (2008-12-05 08:30:33)

 

#4 2009-01-16 19:10:50

Urszula

Re: Kenia z Itaką czy ktoś był?

Sorki dawno mnie tu nie było ...ale jak się chciało urlopować to potem trzeba było to odpracować.

Zaczynając od pierwszego pytania. Kenia zrobiła na mnie ogromne wrażenie i bez dwóch zdań warto tam jechać. To inny świat, inne problemy, smutki ale też inne radości wink

Najbardziej podobały mi się zwierzęta...to że można je zobaczyć w ich naturalnym środowisku.

Uważać trzeba przede wszystkim na koksy, które spadają z palm wink

Odradza się spacery po zmroku, choć podczas mojego pobytu nie słyszałam, żeby komuś coś się stało. W Kenii w tej chwili jest 65% bezrobocie, więc dla nich każdy biały człowiek jest bogaty chociażby, dlatego, że miał fundusze by tam przyjechać, dlatego też nie ma, co się obnosić z 5 aparatami, złotymi łańcuszkami i sygnetami.

Trzeba uważać na słońce, które mocno operuje i małe muszki ... które są wielkości naszych owocówek ale są przezroczyste, nie czuć kiedy cie dziabią a widać je dopiero jak ich brzuszek robi się czerwony od naszej krwi =/ Po ok 24 godzinach wychodzi bąbel który mega swędzi.

Dyskomfortem może być niebywała ilość owadów, które średnio są 2-3 razy większe od naszych europejskich i chodzące gdzie się da małe kolorowe jaszczurki – zwane przez nas dekorami.

Pogoda – jak byłam na przełomie listopada i grudnia to było w dzień 30-32 stopni a w nocy z 20 parę. Pierwszą rzeczą po wyjściu z samolotu jest uderzająca ściana powietrza, do której można się w miarę szybko przyzwyczaić /12 – 24 h/.

Safari moim zdaniem lepiej kupować na miejscu u lokalnych kolesi. To są dokładnie te same wyjazdy a od 40-50% taniej niż przez chociażby Itakę. Zależy im na turystach i świadczonych przez nich usługach. Zaletą jest to, że możesz z lokalami zrobić sobie wypad szyty na twoje potrzeby a z biurem masz trase z punktu A do B i szybkie foty po drodze w punkcie C i D.

My za Mombase zapłaciliśmy po 25$ od osoby, Itaka chciała chyba 45$. My zwiedzaliśmy od 8 do 18 i oprócz Mombasy pojechaliśmy do rodzinnej wioski przewodnika zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie a nie Masajski skansen a znajomi z Itaki o 13 już byli w hotelu.

Co do języka to wszyscy mówią tam od dziecka po angielsku wink

 

#5 2009-01-16 20:52:44

maciej_moch

Re: Kenia z Itaką czy ktoś był?

hm dzięki za ten opis własnie po sri lance moim następnym celem jest Kenia oczywiscie z safari:)

 

#6 2009-01-19 22:00:28

Adrian

Re: Kenia z Itaką czy ktoś był?

a jak ludzie w Keni? jak sa nastawieni do turystów?

 

#7 2009-01-20 08:43:36

Eklerka

Re: Kenia z Itaką czy ktoś był?

Urszula, dziękuję za obszerną odpowiedź. Mam nadzieję ze uda mi się pojechac na safari. - to moje marzenie. Juz oszczędzam pieniążki na wyjazd:) czekam jeszcze na Twoje zdjęcia.

 

#8 2009-02-25 23:12:09

changes

Re: Kenia z Itaką czy ktoś był?

Kenia to również moje wielkie marzenie...

 
  • Index
  •  » Kenia
  •  » Kenia z Itaką czy ktoś był?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh