Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kenia
  •  » Kenia-safari z Rainbow Tours

#16 2014-12-10 20:36:55

Kasia6555

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Jesli chodzi o aparat-to fakt nie ochroni sie go przed kurzem -ale nam bardzo pomogła taka gumowa gruszka zakupiona w aptece-tylko nie taka malutka jak w sklepach foo tylko duża.która wydmuchiwła powietrze pod duzym cisnieniem i pieknie wszystko czysciła z kurzu )))

 

#17 2014-12-11 19:01:42

AniaMW

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Dzięki - Kasia - za podpowiedź z gumową gruszką!
Przyda się smile i to nie tylko na safari w Kenii...

 

#18 2014-12-12 11:55:33

kawusia6

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Witam
Serdecznie dziękuję wszystkim za informacje- przydatne i konkretne. Gumowa gruszka już zakupiona; dolary są. Co do ubrań- szare, przewiewne, raczej na upały smile O torebkach foliowych czytałam na innych forach, jednak nie skorzystam. Zrobię tak jak napisała piea. No cóż- teraz pozostało tylko czekać na powrót z wycieczki Klaudii i na jej relację. Klaudia- trzymam mocno kciuki!!! smile

 

#19 2015-01-09 12:06:38

KlaudiaRakocz

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Obiecałam wie c pisze:
KENIA CLASSIC- REWELACJA

Wycieczka mojego życia.

Plusy
Zakwaterowanie, program, pilot, organizacja, wycieczki fakultatywne

Minusy
Męczące, długie przejazdy mogą być jedynym minusem dla osób starszych lub słabszych.

Informacje dadatkowe
1. masz gorączkę - weź przed lądowaniem paracetamol, przy wjeździe mierzą temperaturę ciała (prawdopodobnie profilaktyka Eboli), choć Eboli w Kenii nie ma.
2. musisz posiadać jedna wolna stronę w paszporcie na wizę
3. weź ze sobą ulubione przekąski - program jest intensywny i jeśli potrzebujesz więcej niż 3 posiłków dziennie- licz na siebie wink
4. nie bierz ze sobą pełnych butów !!!
5. weż bluzę lub chustę rano jest naprawdę zimno
6. weż wode w sprayu lub żel do mycia rąk
7. weź coś dla tamtejszych dzieciaków - piłkę, kredki świecowe, zeszyty, ciuszki, słodycze
8. weż dużo drobnych dolarów
9. weż jak najwięcej baterii i kart pamieć do aparatu - tam nie da się ograniczać ilości zdjęć
10. weż małą torbę - w busikach naprawdę jest mało miejsca
11. nakrycie głowy i mocny filtr jest niezbędny
12. każdego dnia, w każdym parku bez problemu używałam tel. komórkowego, trzeba tylko cierpliwie znaleźć zasięg, w wielu lodgach jest nawet internet.
13. weź tylko wygodne ubrania, tam naprawdę nie ma po co i kiedy się stroić wink
14. weź ze sobą adaptery do kontaktów
15. weź kostium kąpielowy
Jeśli wybierasz się na 7 dni wypoczynku po objeździe, nie zapomnij, że ostatnia noc po safari jest w hotelu tranzytowym, który można w biurze zamienić już na ten docelowy za dopłatą za ten 1 dzień.

Program wycieczki
Program jest intensywny ale bardzo fascynujący. Punkty programu są rewelacyjnie dobrane - można zobaczyć to co najlepsze w tym rejonie Kenii.

Transport
Busiki i jeepy są komfortowe, pomimo, że nie posiadają klimatyzacji. Jedyną niedogodnością są długie przejazdy, ale cóż Afryki się nie zmniejszy, a widoki z okna rekompensują wszystkie trudy wink

Zakwaterowanie
REWELACJA !!!! Wszystkie lodge są niesamowicie komfortowe, pięknie położone, maja dobry serwis i infrastrukturę.

Wyżywienie
Każdy znajdzie coś dla siebie. Jedzenie urozmaicone i smaczne.

 

#20 2015-01-09 17:18:20

kawusia6

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Klaudia- super, cieszę się,że masz tak pozytywne odczucia smile To rokuje dobrze dla mnie smile)
Mam nadzieję,że i moja wyprawa-ciut krótsza,też dostarczy mi wielu pozytywnych wrażeń. Czy może w trakcie wycieczki spotkałaś grupę będącą na wycieczce "Powitanie z Afryką"? Jak nazywały się lodge w których nocowaliście? Podpowiedz co warto przywieźć do Polski- jak kształtowały się ceny pamiątek?

 

#21 2015-01-09 17:30:38

KlaudiaRakocz

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

1. spotkałam ludzi z programu "Powitanie  z Afryką" - też byli zadowoleni, mimo, że nie widzieli tylu różnych zwierząt jak my, choć to kwestia szczęścia tak naprawdę wink

2.
Lodge w Amboseli: Sentrim
Lodge w Lake Nakuru: Sentrim Elementaita
Lodge w Masai Mara: Amani Mara - raj na ziemi, cudo, mój faworyt wink

3. Pamiątki to oczywiście wszelkiego rodzaju figurki z hebanu lub biżuteria a'la masajska z koralików, ja przywiozłam również kawę i herbatę, ciekawą pamiątką są obrazy malowane ręcznie z naturalnych barwników np. byczej krwi. Ceny: biżuteria od 2 $ w górę, figurki od 10$ w górę, kawa, herbata 5-10$. Obrazy o których wspomniałam - kilkaset dolarów wink
Jak coś jeszcze się nasunie - pytaj wink

 

#22 2015-01-09 18:04:45

kawusia6

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Dzięki bardzo smile

 

#23 2015-01-09 19:54:47

PAVULON

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Klaudia , życzmy sobie aby KAŻDY przedstawił TAKI OPIS wyjazdu!

 

#24 2015-01-10 18:50:24

KlaudiaRakocz

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Dziękuję wink a ja sobie i innym życzę, żeby każdy był tak zadowolony z wyjazdów jak ja z tego wink

 

#25 2015-02-03 14:54:02

kawusia6

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

No i wreszcie ja zakosztowałam "afrykańskiej" przygody smile Wycieczka "Powitanie z Afryką" to takie preludium do dłuższego i aktywniejszego podziwiania tego co ma do zaoferowania Kenia. Zobaczyłam parki Tsavo West i Amboseli- fantastyczne widoki na Kilimajaro; stada słoni, przepiękne żyrafy i smukłe impale- wciąż mam je przed oczyma smile Relacja i zdjęcia wkrótce. Porady praktyczne:
- 1 dolar - 86 szylingów/ chyba na lotnisku najlepszy kurs
- warto zabrać chusteczki higieniczne i odświeżające
- nie warto brać hotelu,który jest położony daleko od Mombasy- chyba,że ktoś potem - jeszcze wypoczywa przez tydzień- my niestety traciłyśmy po kilka godzin na dojazd po safari
- warto kupić herbatę Masala Tea- dla mnie przepyszna ( 260 szylingów); kawę "Out of Africa" ( 470 szylingów), orzeszki Macadamii, łyżki z postaciami zwierzątek, figurki, magnesy- koszt zależy od umiejętności targującego się smile
-  trzeba niestety przygotować dużą dozę cierpliwości wobec tzw. beach boysów, którzy nie rozumieją słów: nie, dziękuję, nie potrzebuję itp
-  my byłyśmy w miejscowości Malindii i zakupy robiłyśmy w sieci sklepów Nakumat
- po mieście spokojnie poruszałyśmy się tuk-tukiem- za przejazd niezależnie od ilości osób płaciłyśmy 100 / 120 szylingów
- w samolocie trzeba było wypełnić 3 deklaracje w tym 1 zdrowotną; na lotnisku mierzyli temperaturę smile
- kraj, gdzie panują zwroty: pole pole ( czyli spokojnie, powoli) oraz hakuna matata ( czyli spoko- nie ma problemu)- mnie to jednak nie przeszkadzało smile

 

#26 2015-02-03 17:50:51

piea

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Witaj Kawusia wśród Keniomaniaków na Travelmaniakach:)
wiedziałam, że Cię zauroczy.....
My tez myślimy o powrocie; ale tym razem gdzieś na Diani, a stamtąd nowe, nieznane nam  Parki zakupione pewnie u tubylców.
Może za rok,  dwa...?  ale na pewno jeszcze tam wrócimy.
Uzbrajam sie w cierpliwość i czekam na Relację i cudne fotki zwierzakufffff:))

 

#27 2015-02-03 20:54:40

texarkana

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Jeszcze trzy-cztery lata temu nie interesowała mnie Afryka, ale to się zmieniło... Najpierw Maghreb, ale i na Kenię przyjdzie czas. A jak sprawy szczepień i wydatków na profilaktykę się mają? Innymi słowy, ile na to wszystko trzeba kaski?

A co do gumowej gruszki i czyszczenia aparatu, to trzeba być z tym ekstremalnie ostrożnym, żeby nie wbić kurzu w niepożądane szczeliny (tak powiedział rodzinny fotograf).

 

#28 2015-02-04 06:49:57

kawusia6

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

Osobiście szczepiłam się tylko na żółtą febrę. Nie brałam Malarone, miałam ze sobą Muggę którą obficie używałam. Na safari komarów nie było, lecz w trakcie odpoczynku przy hotelowym basenie były dość krwiożercze smile ale w niewielkich ilościach. Obsługa hotelu co wieczór rozpylała w pokojach jakiś środek antykomarowy. Tak jak napisała Piea - wrócę na pewno; jednak teraz marzy mi się Serengeti smile Ale najpierw Azja- i Tajlandia o której słyszę wspaniałe relacje. Afryka musi poczekać kilka lat.

 

#29 2015-02-04 11:56:21

Amatorka

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

 

#30 2015-02-04 12:00:04

travelmaniaknamaksa

Re: Kenia-safari z Rainbow Tours

 
  • Index
  •  » Kenia
  •  » Kenia-safari z Rainbow Tours

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh