Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-07-20 17:44:26

merlin

Chorwacja NA ROWERZE ?

Cześć,
W najbliższym czasie planuje ze znajomymi przejechać jakąś fajną trasę regionie Morza Śródziemnego na rowerze. Zastanawiamy się nad Chorwacją. W związku z tym mam 2 pytania:

1) Czy jeździliście już po Chorwacji na rowerze? Czy trasy są tam trudne (dużo wzniesień)?
Jaki region Chorwacji najlepszy?

2) Zastanawiam się czy transport na miejsce można to zrobić inaczej niż samochodem? Bo pojawia się taki problem że po zostawieniu w danym miejscu samochodów i odjechaniu od nich na odległość 300-400 km trzeba będzie po nie wracać. Więc zastanawiam się czy można dostać się tam jakimś np. autokarem z rowerami?

Dzięki

 

#2 2012-07-20 20:16:30

PAVULON

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

może nie odpowiem na twoje pytania ale szczerze Ci zazdroszczę, to jedno z moich wielkich marzeń tego typu wycieczka...może kiedyś?
trzymam kciuki!!!

 

#3 2012-07-21 22:10:02

Fresh

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

Witaj,
Byłem w Chorwacji kilka razy, nie jeździłem jednak na rowerze. Jednak odnosząc się do punktu 1 - jeśli będziesz chciał jeżdzić wzdłóż wybrzeża, to musisz nastawić się na spore wzniesienia - większa część wybrzeża Chorwacji (szczególnie Dlamacja) to strome góry, wpadające do Adriatyku, gdzie znajdują się mniejsze miejscowości. Właśnie ze względu na górzysty charakter kraju, jest tam tak mało piaszczystych plaż.

 

#4 2012-07-23 09:06:51

myszka

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

Ja też niejeżdziłam na rowerze ale Dalmacja zgadzam się jest bardzo górzysta do innych rejonów nie dotarłam niestety.  Spróbuj pociągiem na pkp są bilety międzynarodowe to może do Chorwacji też są połączenia. str pkp.pl tam szukaj promocje i międzynarodowe są opisane różne warianty biletów i ceny.

 

#5 2012-07-24 12:39:55

majka_thebest

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

Cześć
Odnosząc się do punktu nr2)

Jeżeli chcesz się wybrać ze znajomymi lub małą grupką autokarem  do Chorwacji czy Włoch  z rowerami.. to może być problem. Przewoźnicy i kierowcy bardzo niechętnie zabierają taki bagaż. Lepszym rozwiązaniem są już firmy które świadczą usługi transportu osób z rowerami (bus z przyczepką). Ja jechałam tak z MojeRowery.pl

Osobiście polecam wyspy (Hvar, Korcula) i półwyspy w Chorwacji.
Powodzenia

Ostatnio edytowany przez majka_thebest (2012-07-27 09:22:33)

 

#6 2013-01-31 15:06:35

Katarzynka_eu

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

Zgadzam się,musielibyście podróżować samochodem i mieć do tego zamontowany bagażnik rowerowy,wtedy nie ma żadnego problemu,a samych tras rowerowych w południowych włoszech czy Chorwacji nie brakuje.

 

#7 2013-01-31 22:11:23

texarkana

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

W Chorwacji byłam dosyć dawno... ale pamiętam rowerzystów: strasznie spoceni byli!
W Dalmacji w którą stronę się nie odwrócić, jest pod górkę!

Ostatnio edytowany przez texarkana (2013-01-31 22:12:09)

 

#8 2013-04-18 12:00:02

OWAkces_PL

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

Ciężko aby przy klimacie jaki tam panuje,nie być spoconym,to wręcz nierealne:) Chorwacja to kraj przyjazny rowerzystom,w sumie bardzo fajnym pomysłem jest urządzić sobie taka podróż z Polski właśnie do Chorwacji,co o tym sądzicie?

 

#9 2013-04-24 16:02:27

edom_wakacje

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

Wydaje nam się, że to bardzo fajny pomysł. Tylko do takiego wyjazdu chyba trzeba się przygotowywać całą zimę, żeby wytrzymać taką podróż pod względem wydolności organizmu. Ma ktoś z Was takie doświadczenie?

 

#10 2013-05-14 10:25:23

Ferosystem_pl

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

To racja,wcześniej trzeba bardzo dobrze przygotować organizm do sezonu letniego tak aby potem nie być rozczarowanym. Chorwacja na rowerze to ciekawy pomysł, pod warunkiem wcześniejszej znajomości trasy.

 

#11 2014-11-26 16:16:15

ashtree

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

Myślę, że dobrym pomysłem jest wybrać się do Chorwacji na rowery poza głównym sezonem, np. wiosną lub jesienią. Bardziej optuję jednak za jesienią, ponieważ pogoda często jest nieznacznie tylko chłodniejsza jak latem, woda natomiast wciąż bardzo ciepła, wiosną nie ma sie tego luksusu. Podróżowaniem poza głównym sezonem wiąże się również ze znacznie niższymi kosztami, np. za kwatery.

 

#12 2014-12-28 11:54:58

gosinek678

Re: Chorwacja NA ROWERZE ?

Zgadzam się. Chorwacja wiosną jest przepiękna. Byłam dwa razy na przełomie kwietnia i maja i byłam zachwycona. No i świetnie jeździ się tam na rowerze. Polecam każdemu.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh