Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-11-01 22:35:48

texarkana

Zima 2015 w Egipcie

Póki co, wybieram się w styczniu na objazdówkę do Egiptu z Rainbow, w programie m.in. 3 dni w Kairze i wiele "punktów obowiązkowych" wzdłuż Nilu. Jeszcze mogę odwołać...
Ciekawią mnie Wasze opinie - czy taki wyjazd uważacie za raczej bezpieczny, czy zdecydowanie niebezpieczny?

 

#2 2014-11-01 22:48:39

Fresh

Re: Zima 2015 w Egipcie

Ja na pewno bym nie powiedział, że wyjazd taki jest "zdecydowanie niebezpieczny". Jednak nie powiedziałbym także, że jest na 100% bezpieczny. Na pewno w 100% bezpieczne są kurorty typu Sharm, Hurghada, itp.

Co do innych części Egiptu, myślę że Rainbow (ich pracownicy na miejscu) monitorują sytuację i nie wyślą turystów, jeśli będzie niebezpiecznie.

Ostatnie ostrzeżenie naszego MSZ-u odnośnie sytuacji w Egipcie zostało wydane 29 września (link: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/egipt___ostrzezenie_dla_podrozujacych_). Ja wejdziesz na ten link, kliknij na mapkę Egiptu - będą tam zaznaczone miejsca w których trzeba uważać, a do których polski MSZ odradza wyjazdy.

 

#3 2014-11-01 22:57:11

piea

Re: Zima 2015 w Egipcie

znając Agatę, nie będzie siedziała w bezpiecznym hotelu w kurorcie:), zresztą jasno napisała, że chodzi o objazdówkę;
My byliśmy na rejsie 7 lat temu; wtedy było jeszcze względnie bezpiecznie, choć ja tam nie czułam się na 100% wyluzowana, o nie;
Zabytki bardzo mi się podobały, a sam  Egipt to dla nas jakby nie patrzeć egzotyka, ale już tam więcej nie wrócę, opisałam to w relacji z Rejsu, chyba że może kiedyś... na stare lata...smile do bezpiecznego hotelu w kurorcie smile

 

#4 2014-11-01 23:00:42

katerina

Re: Zima 2015 w Egipcie

Z Kairem to nigdy nic nie wiadomo.Tam sytuacja moze zmienic sie z dnia na dzien.
W kurortach jest na pewno bezpiecznie!Z kolei Egipt bez Kairu i piramid w Gizie to juz nie ten Egipt,szczegolnie jesli wybierasz sie pierwszy raz.
Nie pomoge,bo kwestia poczucia bezpieczenstwa to jednak bardzo indywidualna sprawa.

 

#5 2014-11-01 23:25:07

Pawel_88

Re: Zima 2015 w Egipcie

Dokładnie kwestia bezpiecznstwa jest indywidualna sprawa. Narazie nie slychac nic zeby cos sie działo . Ja oceniam jako raczej bezpieczny wyjazd . Zgadzam sie z Fresh'em pracownicy biur monitoruja sytaucje i nie beda narazac turystów.

 

#6 2014-11-02 17:29:10

roman_gor

Re: Zima 2015 w Egipcie

W Egipcie na objazdówce z Rainbow byliśmy dziesięć lat temu i wtedy było bezpiecznie. Bardzo miło wspominamy całą wyprawę i chętnie powtórzylibyśmy ten wyjazd. Życzymy udanej wyprawy :-)

 

#7 2014-11-03 18:19:12

Jakub_Krasny

Re: Zima 2015 w Egipcie

Witam
Objazdówka z Rainbow. Ciekawy jestem jak wygląda program i ile kosztuje (chodzi mi czy aby za to samo nie można gdzieś taniej pojechać). Jest tyle biur które też robią wycieczki po Egipcie. Nie żebym miał coś do tego organizatora  ale wiem że też są inni i nie koniecznie gorsi. Co do objazdówki to super sprawa. Wzdłuż Nilu statkiem czy autokarem?
Ja polecam wszystkim rejs. Statek, kajuta koniecznie na górnym pokładzie w opcji FB lub ALL.  Nocą statek płynie, rano przybija do portu jedziemy na zwiedzanie i około 12 tej 13-tej w największe gorąco wracamy na statek i odpoczywamy. W styczniu powinno być chłodniej. Generalnie tego typu objazdówki to super sprawa, niezależnie od bura. A o bezpieczeństwo bym się może obawiał ale w Kairze a im dalej na południe tym bezpieczniej.

 

#8 2014-11-08 08:55:55

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

Jakub, to objazdówka "Egipt wzdłuż Nilu", 2500 + około 400 USD za dwa tygodnie, nie wiem czy mozna taniej, ale nawet nie szukam, bo wiem, że jak pojadę z Rainbow to będzie dobry pilot i ciekawe opowieści. W programie jest kilkudniowy rejs Nilem i przejazd pociągiem z karaluszkami do Kairu. Mają być wszystkie piramidy (nie tylko Giza) i 3 dni leniuchowania w Hurghadzie (oczywiście z możliwością wykupienia wycieczek fakultatywnych). Oby tylko było bezpiecznie.

 

#9 2014-11-08 13:41:13

piea

Re: Zima 2015 w Egipcie

Agata,
przeczytałąm program tej objazdówki; obecnie jak widzę, trasa Rejsu jest sporo ciekawsza niż 7 lat temu, jak tam byliśmy; nasz rejs obejmował 7 noclegów na statku i 7 w wybranym hotelu w Hurghadzie a zazdroszczę Ci zwłaszcza Aleksandrii smile
Ciekawe czy po tej wycieczce pokochasz Egipt, czy tak jak ja - długo za nim nie zatęsknisz....? smile); ale wybór na ferie bardzo fajny, na pewno nie zmarzniesz, a w Asuanie może Wam nawet ostro przygrzać, nawet w styczniu.
Udanej wyprawy więc życzę.

 

#10 2014-11-10 00:42:56

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

Dzieki, Ala! A powiedz, czemu Aleksandria tak Cię kręci?

 

#11 2014-11-10 18:17:31

piea

Re: Zima 2015 w Egipcie

bo ja wiem? chyba dlatego, że się słyszy, że to takie piękne miasto, nadmorskie, z cudownym długim Cornichem:); Ci co widzieli, mówią, że nie jest takie typowo egipskie, tylko takie raczej klimatem przypomina wielki śródziemnomorski kurort; no i ta historia.., piękne ogrody z miejscem słynnej Latarni....; itd, po prostu gdybym miała możliwość, chciałabym to miasto zobaczyć i tyle smile

 

#12 2014-11-10 23:36:15

malik

Re: Zima 2015 w Egipcie

Byłam z tym biurem wiele lat temu na rejsie wzdłuż Nilu. Program był fajny ale przewodniczka beznadziejna. Miała słabe pojęcie o historii Egiptu , w Asuanie najwięcej czasu spędziła nasza wycieczka siedząc na zacumowanym statku. My robiliśmy sobie własne wycieczki i samodzielnie zwiedzaliśmy okolice. Chyba nie było to do końca bezpieczne, bo załoga statku dziwnie na nas patrzyła jak wracaliśmy nocą z naszych wycieczek. Wtedy zdarzały się już porwania turystów.  Podsumowując rejs to fajna sprawa, a nieudolność naszej przewodniczki zainspirowała nas do samodzielnego organizowania sobie wyjazdów. M

 

#13 2014-11-12 07:57:29

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

Mam nadzieję, że trafimy na dobrą pilotkę - jak zwykle do tej pory było z tym biurem... Będę się modlić!

 

#14 2014-11-12 21:35:01

AniaMW

Re: Zima 2015 w Egipcie

Życzę dobrej pilotki (bądź pilota!), choć właściwie jestem przekonana, że tak będzie (skoro wyjazd z Rainbowem). Rejs po Nilu i to wszystko, co można zobaczyć ze statku, jak i schodząc na ląd wzdłuż trasy rejsu- to wspaniałe doświadczenie Egiptu (a nie tylko głównych obiektów turystycznych - choć i te są ważne!). Mam nadzieję, że program obejmuje tez Abu Simbel... Obowiązkowo polecam smile

 

#15 2014-11-16 20:16:49

bluebla

Re: Zima 2015 w Egipcie

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh