Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-07-14 18:22:24

denicler

Autostopem po Polsce

Szukałam w wyszukiwarce na forum, ale są tylko wątki z Chorwacji i Hiszpanii. Mam pytanie do osób, które podróżują stopem po Polsce. Ja podróżowałam tak kilka ładnych lat temu - wtedy wystarczył kciuk i chwila czasu smile
Mam pytanie jak to jest teraz? Zamierzam przejechać trasę z Wrocławia do Krakowa - tam posiedzieć kilka dni i potem przez Zakopane w Bieszczady. Znalazłam aplikację na telefon yanosik autostop, która kojarzy kierowców z pasażerami, czy ktoś z niej korzystał? Największy problem z mam z myślą o łapaniu stopa przy A4, a w opisie tej aplikacji jest napisane, że właśnie nie trzeba wystawać przy autostradach i szukać kierowców na stacjach benzynowych. (wolałabym tego uniknąć tym bardziej, że początek trasy odbędę samotnie)
A może macie jakieś rady dla autostopowiczki - "recydywistki"? wink

 

#2 2014-08-28 15:28:16

Fantastique4

Re: Autostopem po Polsce

Moja koleżanka dużo jeździ stopem, ale raczej nie w kraju. Kiedyś jak łapaliśmy to wystarczył kciuk, ewentualnie napis na kartonie no i oczywiście stawanie po odpowiedniej stronie drogi i w miejscu gdzie potencjalny zabieracz może się zatrzymać. Można też czasem skorzystać z blablacar, to też trochę autostop, tyle że płatny.

 

#3 2014-10-25 11:43:40

trekkerka

Re: Autostopem po Polsce

Aplikacje typu Blablacar, Carpooling czy Yanosik Autostop kojarzące kierowców z autostopowiczami to świetny wynalazek, na pewno Ci się przydadzą.

Dobra rada dla wszystkich autostopowiczek: zanim wsiądziesz do samochodu obcego mężczyzny upewnij się, że masz przy sobie gaz pieprzowy...

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh