Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-02-22 10:47:40

texarkana

Francja - LAWENDA

Czy macie jakieś sugestie odnośnie wyjatkowo "lawendowych" miejsc i stuprocentowo lawendowej pory wyjazdu? Chodzi mi o te niebieskie pola...

 

#2 2014-06-06 21:07:33

dzoanak

Re: Francja - LAWENDA

Lawenda kwitnie od początku lipca do połowy/końca sierpnia, a co do miejsca we Francji gdzie można takie pola zobaczyć to na pewno Prowansja - rejony Avignonu i Manosque.

 

#3 2014-10-16 18:08:42

marva1238

Re: Francja - LAWENDA

Witam serdecznie, mnie właśnie ominęło lawendowe pole , byłam we wrześniu za to nazbierałam pół bagażnika wielkich szyszek, szkoda bo być w Prowansji i tego nie poczuć...ale po tych wakacjach sama hoduję lawendę od wysiania i chucham i dmucham na oleandry które bosko mi kwitły w tym roku

 

#4 2014-10-16 19:30:42

Ania_M

Re: Francja - LAWENDA

Z tego co czytałąm najlepszym miesiącem jest początek lipca, a najładniejszym rejonem jest Prowansja zwłaszcza Alpy Prowansalskie z miejscowością VALENSOLE blisko wąwozu Verdon a także okolice Avinion, piękne też są pola lawendowe w Luberon (blisko Avinion).
PS: Prowansja to moje marzenie na pszyszły rok....

 

#5 2014-10-18 00:42:03

texarkana

Re: Francja - LAWENDA

Ja w końcu byłam w Prowansji w drugiej połowie lipca, wiele pól lawendy już było po zbiorach, ale były też i przed, w pełnym rozkwicie, więc się nie zawiodłam. Chociaż widoki z daleka (np. z góry) na lawendowe wioski byłyby na pewno lepsze wcześniej, kiedy pola były fioletowe. Pierwsza dekada lipca to chyba najlepsza pora.

 

#6 2014-10-18 22:31:46

Ania_M

Re: Francja - LAWENDA

A czy mogłabyś podać jakie dokładnie rejony zobaczyłaś? Ja planuję wybrać się na tydzień, ale nie wiem czy wszystko uda mi się zobaczyć tzn. głównie pola lawendy ale też kawałek Lazurowego Wybrzeża chciałoby się zobaczyć...

 

#7 2014-10-19 01:13:55

texarkana

Re: Francja - LAWENDA

Ania_M, zobacz moja relację. A jak będziesz chciała więcej szczegółów, pisz na priv.

 

#8 2014-10-19 01:38:47

Fresh

Re: Francja - LAWENDA

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh