Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-07-30 16:21:22

gosialis

Chorwacja - sierpień lub wrzesień

kto sie wybiera okolo 10 sierpnia do Chorwacjii?

 

#2 2014-08-07 09:57:58

baligirl

Re: Chorwacja - sierpień lub wrzesień

A we wrześniu warto tam jechać?

 

#3 2014-08-07 12:30:50

amebawest

Re: Chorwacja - sierpień lub wrzesień

warto, ja byłam i o wieeeleee mniej turystów, jedyne z czym musisz się liczyć: że wieczory będą chłodne.....

 

#4 2014-08-07 23:42:38

myszka

Re: Chorwacja - sierpień lub wrzesień

ja byłam w pierwszej połowie września kilka lat temu, chłodne wieczory należy czytać jako letnia sukienka i bolerko ewentualnie koszula z kołnierzykiem wystarczała, żadnych swetrów czy kutrek

 

#5 2014-08-07 23:54:11

Fresh

Re: Chorwacja - sierpień lub wrzesień

Dokładnie, Chorwacja we wrześniu wcale nie jest jakoś bardzo chłodna. Co więcej od 1 Września (przynajmniej tak było jak ja tam byłem) ceny kwater prywatnych spadają o jakieś 30%. Miałem taką sytuację, że pod koniec sierpnia chciałem przedłużyć nocleg o kilka dni, ale za trochę mniejszą kwotę. Właściciel nie zgodził się - powiedział, że mają stałe ceny (zgłoszone gdzieś tam i że płacą od tego podatek) i taniej będzie dopiero od 1 września. Ja mu powiedziałem, że przecież nie musi nas zgłaszać, że zostaliśmy dłużej - on się oburzył i powiedział, że nie będzie oszukiwał - woli, żeby pokój był pusty niż sprzedać kilka sni noclegu za niższą cenę. Ach Ci Chorwaci - są strasznie dumnym i upartym narodem, zresztą jak my Polacy smile

 

#6 2014-08-08 00:22:45

myszka

Re: Chorwacja - sierpień lub wrzesień

Ja w tym roku też miałam podobną sytuację. Właściciel mówił, że zgłaszają i że taniej nie może. Wydawałoby się że lepiej wolny pokój wynająć taniej na noc czy 2 niż wcale, ale jak się okazuje nie wszędzie tak myślą. smile

 

#7 2014-08-20 16:13:17

alllesandra

Re: Chorwacja - sierpień lub wrzesień

Chorwacja we wrześniu jest ciepła, roślinność jeszcze jest bujna, woda ciepłasmile byłam w zeszłym roku w II połowie i udało się dosłownie usmażyć tyłki na plaży:))) no i najważniejszy jest fakt, że turystów jakby coraz mniej i gwar jakby ucichł...smile

 

#8 2014-11-26 15:50:50

ashtree

Re: Chorwacja - sierpień lub wrzesień

Zdecydowanie polecam Chorwację jesienią. We wrześniu ale także i w październiku jest piękna pogoda. Od pierwszego września ceny apartamentów znacznie spadają, natomiast pogoda wciąż jest cudowna. Według mnie nawet przystępniejsza, jeśli na wakacje wybierają się osoby starsze bądź rodzice z małymi dziećmi, które nie zawsze dobrze znoszą upały. Wieczorny chłód to rzeczywiście najwyżej bluzka na długi rękaw w pogotowiu. Woda ekstraciepła. Jesienne miesiące są również wymarzone dla tych, którzy swój pobyt w Chorwacji chcą spędzić aktywnie, np. połączyć plażowanie z górskimi wędrówkami lub rowerową przygodą. My się zdecydowaliśmy właśnie na taki aktywny wypoczynek, zaplanowany z góry przez jedną firmę (fjaka active). Niezapomniane wrażenia. Polecam

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh